Bankomaty PEKAO SA UniCredit na Ukrainie – prowizje i wypłaty

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Ukrsotbank (dawniej UniCredit) położony przy placu A. Mickiewicza 10 we Lwowie.
Ukrsotbank (dawniej UniCredit) położony przy placu A. Mickiewicza 10 we Lwowie. Bankomat jest czynny 24/7 i znajduje się w głównym wejściu budynku, po prawej stronie. Źródło: http://pslava.info/

Funkcjonowanie kart płatniczych Banku PEKAO S.A. na Ukrainie jest bezproblemowe. Karty działają prawidłowo zarówno przy wypłatach z bankomatu i płatnościach bezpośrednich przy użyciu terminala. Gdzie więc znajdziemy bankomaty UniCredit na Ukrainie ? W przypadku wypłat z ukraińskich bankomatów należy liczyć się z naliczeniem prowizji.

Do mniej więcej października 2016 r. UKRSOTBANK Укрсоцбанк (w internecie występuje także pod nazwą UKRSOCBANK) oferował posiadaczom konta Banku PEKAO S.A. wypłatę ze swoich bankomatów bez prowizji. Działo się tak dlatego, ponieważ ukraiński bank należał do tej samej grupy kapitałowej co bank PEKAO S.A. – UniCredit Group. Bank PEKAO S.A. był w zasadzie pierwotnym właścicielem tego banku. UKRSOTBANK Укрсоцбанк pod koniec 2016 r. został sprzedany przez UniCredit, zarejestrowanej w Luksemburgu i posiadającej rosyjski kapitał ABH Holdings S.A.

Sprzedaż ukraińskiego banku przez UniCredit spowodowała, że aktualnie na Ukrainie nie ma żadnego banku, z którego posiadacze kart PEKAO S.A. mogliby dokonywać bez prowizyjnej wypłaty. Informację tę potwierdziłem osobiście kontaktując się z Infolinią Banku PEKAO S.A. (13 lipca 2017 r.)

Posiadaczom kart płatniczych Banku PEKAO S.A. niezależnie od typu posiadanego konta, mimo wszystko rekomenduję nadal dokonywać wypłat z UKRSOTBANK Укрсоцбанк. Banki przez długi czas będą jeszcze powiązane ze sobą strukturalnie co może znacząco ułatwić rozwiązanie jakichkolwiek zaistniałych kłopotów. Przypominam także, że standardowa prowizja za wypłaty w bankomatach za granicą Banku PEKAO S.A. wynosi 4% minimum 10 zł (lub w przypadku kart walutowych oraz konta Eurokonta Mobilnego – 2% minimum 5zł).

Aktualną tabelę opłat i prowizji Banku PEKAO S.A. znajdziesz pod tym linkiem.

Mapę lokalizacji bankomatów UKRSOTBANKU znajdziesz pod tym linkiem.

Metro w Kijowie mapa, godziny, ceny, schemat metro w Kijowie

Co przywieźć z Ukrainy. Słodycze, pamiątki, papierosy z Ukrainy

Ile można przywieźć papierosów z Ukrainy do Polski

Ile można przywieźć alkoholu z Ukrainy do Polski

Pociąg do Lwowa rozkład, ceny biletów, wskazówki

Ukraińskie piwo – przemyślenia o piwie butelkowym we Lwowie

Wódka z Ukrainy jaka warto kupić i przywieźć ? Trzy propozycje [+18]

Gdzie wymienić hrywnę ? Jak Ukraina to hrywna dolar czy euro ?

Roaming na Ukrainie, o czym warto wiedzieć, stawki i porady

Koniak z Ukrainy jaki warto kupić i przywieźć ? [+18]

Loty do Kijowa, bilety i samoloty do Kijowa – lista połączeń

Szukasz pilota lub przewodnika we Lwowie dla swojej grupy, który wprowadzi Was w ukraińskie klimaty ? Kontakt w linku poniżej.

http://www.pilotkrakow.pl

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Bankomaty PEKAO SA UniCredit na Ukrainie – prowizje i wypłaty
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.