Bankomaty we Lwowie – sprawdzam Oszczadbank Ощадбанк na Ukrainie

Bankomaty we Lwowie – jak wybrać bankomat we Lwowie bez prowizji

bankomat na ukrainie
Ciekawostka. Mobilny opancerzony punkt wypłaty Oszczadbank przeznaczony dla mieszkańców obwodów w Ługańsku i Doniecku. fot.retailers.ua

Wyjeżdżając do Lwowa na pewno będziesz potrzebował hrywien. Niektórzy wymieniają gotówkę w kantorach we Lwowie, inni starają się płacić kartą we Lwowie lub korzystać we Lwowie z bankomatów. Zastanawiasz się na pewno, które bankomaty we Lwowie są najlepsze. O zaletach i wadach każdego z tych dwóch rozwiązań płatniczych przeczytasz na przykład w: Kantor we Lwowie – w którym kantorze we Lwowie wymienić złotówki?

Dotychczas o bankomatach na Ukrainie pisałem między innymi w: który bankomaty na Ukrainie wybrać, żeby uniknąć prowizji. Dowiecie się tam o ogólnych zasadach podczas wypłacania z bankomatu na Ukrainie. Wiele osób zamiast ogólnych porad, woli konkretnie wskazany bankomat we Lwowie lub ukraiński bank we Lwowie, z którego będzie mógł bezpiecznie wypłacać pieniądze i nie martwić się o ukryte koszty wypłaty. Postanowiłem regularnie sprawdzać kilka banków ukraińskich i zasady wypłaty z bankomatów, żeby każdy z was mógł łatwiej podjąć decyzję na temat wyboru odpowiedniego bankomatu we Lwowie.

Wskazówka: mapę bankomatów we Lwowie znajdziesz pod adresem bankomap.com.ua. Bankomaty we Lwowie znajdziesz także korzystając z Google Maps i wpisując hasło ATM lub po prostu bankomat we Lwowie. Lepsze rezultaty daje wpisanie słowa: банкомат.

Bankomat we Lwowie – co warto wiedzieć przed wypłatą

bankomaty we lwowie
Bankomaty we Lwowie EXIM Bank, Raiffeisen oraz Privat Bank nie należą do moich ulubionych 🙂 fot.5hatki.wordpress.com

Zanim wybierzemy bankomat we Lwowie warto pamiętać o zmieniających się zasadach. Banki podobnie jak na przykład operatorzy komórkowi na Ukrainie, zmieniają czasami tabele opłat lub warunki korzystania z bankomatów. Jednego roku wypłata z bankomatu we Lwowie może być wolna od prowizji, a w następnym sytuacja może się już zmienić. Dotyczy to także naszych polskich banków.

Koszt wypłaty z bankomatu we Lwowie to w zasadzie suma opłat banku na Ukrainie, z którego wypłacamy oraz naszego banku w Polsce, od którego posiadamy kartę płatniczą i konto. Zarówno po jednej, jak i drugiej stronie mogą być obciążenia. Jeżeli chodzi o bankomat we Lwowie, to zdarza się na przykład opłata za korzystanie z bankomatu (na przykład 50 UAH), a po stronie naszego banku będzie to najczęściej procent od przewalutowania lub prowizja za korzystanie z bankomatów nie swojej sieci.

Wiem, że trudno być na bieżąco w tak zawiłych i zazwyczaj nudnych sprawach 🙂 ale to o czym warto pamiętać, to dokładne czytanie komunikatów z bankomatów we Lwowie i stosowanie się do ogólnych zasad korzystania z bankomatów na Ukrainie. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek.

Wskazówki: jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztu wypłaty z bankomatu we Lwowie to przeczytaj: Płatność kartą na Ukrainie – praktyczne wskazówki oraz Bankomaty na Ukrainie – który bankomat wybrać, żeby uniknąć prowizji.

Bankomat we Lwowie – testuję Oszczadbank kartą Pekao SA

banki na ukrainie
Logo Oszczadbank w starej kolorystyce. Bankomaty we Lwowie są już z odświeżonym logo. fot. economics.unian.net

Podczas ostatniego pobytu na Ukrainie, postanowiłem przetestować bankomat we Lwowie banku Oszczadbank (Оща́дбанк). Wybór padł na Oszczadbank, ponieważ wolę wspierać ukraińskie banki zamiast szwajcarskich. Ukraiński bank o przyjemnej dla ucha nazwie 🙂 która jest skrótem od Krajowy Oszczędny Bank Ukrainy (Державний ощадний банк України) jest drugim pod względem aktywów największym bankiem Ukrainy. Oszczadbank to zarazem ukraiński bank posiadający największą sieć placówek na Ukrainie. Jego udziałowcem jest w całości państwo ukraińskie. Bankomat we Lwowie Oszczadbanku znajdziemy w centrum Lwowa na przykład przy Prospekcie Swobody (пр-т Свободы, 24 ), Prospekcie Szewczenki (пр-т Т. Шевченко, 36) oraz przy ul Wałowej (ул. Валовая, 9).

Wskazówki: jeżeli posiadasz konto PKO BP i wypłacasz na Ukrainie przeczytaj: PKO BP na Ukrainie – jaki bankomat wybrać, żeby uniknąć prowizji? oraz KredoBank i PKO BP limit wypłaty na Ukrainie

Bankomaty we Lwowie – jak wypadł Oszczadbank

bankomaty we lwowie
Oszczadbank to największy bank na Ukrainie pod względem placówek i bankomatów. Bankomaty we Lwowie tego banku bardzo łatwo znaleźć. fot.liga.net

W przypadku wypłaty z bankomatu we Lwowie Oszczadbank, kartą płatniczą polskiego banku Pekao SA, wszystko przebiega bez żadnych negatywnych niespodzianek. Bankomat we Lwowie szybko akceptuje kartę, wypłaca pieniądze oraz informuje o braku prowizji za korzystanie z bankomatu. To o czym warto wspomnieć, to o limicie pojedynczej wypłaty z bankomatu we Lwowie.

Bankomaty we Lwowie posiadają często limity na pojedynczą wypłatę. Dla przykładu, bankomaty we Lwowie KredoBanku pozwalają wypłacić jednorazowo 1000 UAH, a bankomaty we Lwowie Oszczadbanku 2000 UAH. Musimy więc wykonać kilka transakcji, jeżeli potrzebujemy większej kwoty na przykład w celu zapłacenia za nocleg we Lwowie. Z tego powodu nasz bank będzie naliczał opłatę (1-3% od wartości transakcji) za każdą transakcję. Warto więc wypłacać z bankomatu we Lwowie za każdym razem maksymalnie tyle ile możemy.

Z bankomatu we Lwowie Oszczadbank dokonałem dwóch wypłat po 2000 UAH każda. Korzystając z bankomatu we Lwowie, bank Pekao SA przeliczył mi złotówki po kursie korzystniejszym niż w kantorze. Za 2000 UAH zapłaciłem 287,15 PLN, ale za każdą z tych transakcji pobrał także opłatę w wysokości 6 zł. 6 PLN to ok. 40 UAH. Łatwo więc porównać co jest bardziej opłacalne: czy bankomat we Lwowie czy kantor we Lwowie.

Wymieniając hipotetycznie 287,15 PLN w kantorze we Lwowie po kursie 6.80 PLN otrzymałbym 1952,62 UAH. Wymiana w kantorze kosztowałaby mnie więc 47 UAH. Czy warto szukać po mieście kantoru żeby zaoszczędzić 7 UAH – 1 PLN? 🙂 Należy przy tym pamiętać, że wybraliśmy taki bankomat we Lwowie, który nie pobiera opłaty za korzystanie. W przypadku doliczenia takiej prowizji (niektóre bankomaty we Lwowie naliczają np. 50 UAH) jasne się staje, że wymiana w kantorze jest korzystniejsza. Pytanie tylko czy kwota 8 PLN jest warto czasu na poszukiwanie kantoru? 🙂 Do zobaczenia na Ukrainie.

Wskazówka: lokalizację bankomatów Oszczadbank znajdziesz pod adresem oschadbank.ua/ua/map

 

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.