Ceny na Ukrainie w 2019 r. w sklepach i marketach (film)

Ceny jedzenia i alkoholu na Ukrainie w 2019 r.

ceny wódki na ukrainie
Tak wygląda dobrze zaopatrzony sklep na Ukrainie 🙂 fot.własna

Polaków podróżujących na Ukrainę zazwyczaj ciekawią ceny artykułów spożywczych, w tym ceny piwa, wódki, wina, koniaków oraz pozostałych produktów spożywczych na Ukrainie. Niektórzy pytają na przykład ile kosztuje chleb na Ukrainie albo jakie są ceny mięsa i sera na Ukrainie. Prawdą jest, że ceny na Ukrainie w ostatnich latach wzrosły, ale nie są to wzrosty tak silne, jakie odczuwamy na przykład w Polsce. W dalszym ciągu, polski turysta kupi na Ukrainie znacznie więcej produktów spożywczych lub kupi niektóre z nich dużo taniej niż w Polsce. Niskie ceny na Ukrainie, to dla wielu jedna z największych zalet podróżowania na Ukrainę.

Gdzie robić zakupy na Ukrainie – gdzie taniej, a gdzie drożej

Ceny na Ukrainie różnią się zależnie od powierzchni sklepu i jego lokalizacji. W małych sklepach ceny na Ukrainie są zazwyczaj trochę wyższe, niż w dużych wielkopowierzchniowych marketach np. ATB. Różnice cenowe nie są jednak tak wielkie jak w Polsce, gdzie w sklepiku osiedlowym napotykamy czasami na zwykłą drożyznę. Silna złotówka względem hrywny, to dodatkowy czynnik, który sprawia, że różnice cenowe pomiędzy marketami, a małymi sklepami nie są dla polskiego turysty, aż tak odczuwalne. Jeżeli więc nie planujemy dużych zakupów na Ukrainie, wystarczą nam proste zakupy w lokalnym sklepie.

Na ceny produktów na Ukrainie wpływają tak samo jak w Polsce także lokalizacje sklepów. Sklepy znajdujące się w centrum miasta, przy na przykład turystycznych atrakcjach będą oferowały towary po wyższych cenach, niż małe i wiejskie sklepy, położone gdzieś przy szosach lub drogach. Ceny na Ukrainie są również zależne od regionu. Na przykład w Karpatach Wschodnich nawet w małych wiejskich sklepach, spotkamy dużo wyższe ceny niż w innych częściach Ukrainy. Tutaj rolę odgrywają znowu inne czynniki: status regionu turystycznego, ale także i bardziej wymagające warunki transportu i dostawy, co wpływa na cenę ukraińskich produktów.

Ceny na Ukrainie w 2019 r. – film

Przygotowałem dla was krótki film, prezentujący ceny podstawowych produktów na Ukrainie w 2019 r. Materiał został nagrany w mieście Czerniowce (Bukowina) w supermarkecie KOLOS. Ceny na półkach to ceny podane w hrywnach. 1 PLN to ok. 6.80 UAH. 10 UAH to ok. 1.50 PLN. Dowiecie się na przykład ile kosztuje coca-cola na Ukrainie, jakie są ceny ukraińskiego piwa, ile kosztuje śmietana, jajka, mleko i masło na Ukrainie, jakie są ceny parówek i mięsa, a także lodów, wody mineralnej, napojów oraz alkoholu. Jest nawet cena domestosa 🙂 Do zobaczenia na Ukrainie.

 

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.