Ceny papierosów na Ukrainie w 2020 r. jest 20% drożej i będzie więcej

cena papierosów na Ukrainie w 2020
Średnia cena paczki papierosów na Ukrainie w 2020 roku to 45 UAH (7 PLN)

Polski rząd planuje w 2020 r. podwyższenie akcyzy na wyroby tytoniowe i alkohol, a Ministerstwo Zdrowia postuluje jeszcze większe podwyżki. W ciągu kilku najbliższych lat paczka papierosów w Polsce ma kosztować kilkadziesiąt złotych. Czy rozwiązaniem na panującą w Polsce drożyznę staną się ukraińskie papierosy i alkohol? Czy niższe ceny papierosów na Ukrainie sprawią, że do naszego sąsiada zacznie przyjeżdżać więcej turystów? Jak się okazuje ceny papierosów na Ukrainie również drożeją, chociaż nadal są to ceny nieco niższe niż w Polsce.

Ceny papierosów na Ukrainie w 2020 r. – podwyżka

Czasy „najtańszego kraju w Europie” już dawno minęły. Na Ukrainie zdrożała ostatnio żywność, a szczególnie mięso. W miastach takich jak Lwów, Kijów czy Odessa nieostrożny turysta może zapłacić w restauracji więcej niż w Polsce w Krakowie czy w Warszawie. Papierosy na Ukrainie, a także wkłady do elektronicznych papierosów nazywanych na Ukrainie stikami należą jednak nadal do najtańszej grupy produktów i wciąż przyciągają polskich koneserów tytoniu. Jeżeli myślisz o przywozie papierosów z Ukrainy lub wkładów do podgrzewaczy tytoniu np. IQOS to nie zapomnij o aktualnych limitach na przewóz. Szczegółowe informacje w Ile papierosów z Ukrainy do Polski można przywieźć? – dokładne limity w transporcie lotniczym i samochodowym.

W 2020 r. średnia cena papierosów na Ukrainie wzrosła o 20%, a za paczkę zapłacimy teraz średnio 45 UAH. Przy obecnym umocnieniu się hrywny do złotego daje nam to cenę 7 złotych za standardową paczkę ukraińskich papierosów (20 sztuk). Przy dalszej tendencji do umocnienia się hrywny względem złotego ceny papierosów na Ukrainie mogą wzrosnąć powyżej 7 złotych za paczkę. W 2017 roku Rząd Ukrainy uchwalił coroczną podwyżkę akcyzy na papierosy, która ma trwać aż do 2025 roku. Jej celem jest zrównanie cen papierosów na Ukrainie do cen w Unii Europejskiej.

Ceny papierosów na Ukrainie – prognozy

Przewiduje się, że do 2025 roku cena papierosów na Ukrainie wyniesie co najmniej 90-100 UAH za paczkę tj. 14-15 złotych. Wkłady do elektronicznych papierosów i podgrzewaczy tytoniu na Ukrainie od stycznia 2020 roku są objęte osobną stawką akcyzową, dlatego ich cena wzrośnie jeszcze bardziej niż papierosów tradycyjnych. Przewiduje się, że do 2025 roku różnica pomiędzy tradycyjnymi papierosami, a wkładami będzie wynosić co najmniej 150 UAH czyli 23 złote. Papierosowe eldorado na Ukrainie wydaje się więc zbliżać powoli do końca, warto się więc pośpieszyć.

Ile kosztowałaby paczka papierosów na Ukrainie bez podatków?

Jako ciekawostkę warto podać, że podobnie jak w Polsce, cena papierosów na Ukrainie w 85% to podatki. Według ekspertów średnia cena paczki papierosów na Ukrainie bez podatków wynosiłaby około 6-10 UAH czyli nie więcej jak 1.50 złotego.

Średnie ceny papierosów na Ukrainie w 2020 r.

 • Marlboro Gold – 50 UAH
 • Marlboro Red – 50 UAH
 • Davidoff Gold – 50 UAH
 • Sobranie Gold – 50 UAH
 • Sobranie Black – 50 UAH
 • Kent – 45 UAH
 • Winston – 45 UAH
 • Camel Blue – 45 UAH
 • Lucky Strike – 45 UAH
 • Rothman – 43 UAH
 • Pall Mall – 43 UAH
 • West – 43 UAH
 • L&M – 41 UAH
 • Pryłuki – 40 UAH
 • Prima – 40 UAH

Do zobaczenia na Ukrainie 🙂

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.