Ceny wódki i piwa na przykładzie Bukowelu na Ukrainie

Bukowel jest jednym z najdroższych miejsc dla turystów w całej Ukrainie. Ceny noclegów, a także jedzenia i alkoholu są tutaj znacznie powyżej średniej. Z reguły zapłacimy więcej o 25%-50%. Dla przykładu najtańsze piwo w centrum miasteczka, w typie Czernihowskiego, kosztuje 50 UAH. Warto jednak dobrze poszukać, ponieważ w niektórych restauracjach znajdziemy „promocje”. Na przykład pierogarnia Borzo Varenyky serwuje jasne piwo Lwiwskie już za 35 UAH. Będąc jednak w kurorcie 🙂 nie warto liczyć hrywien na każdym kroku. Fantastyczne warunki narciarskie, klimat, świeże powietrze – to wszystko warte jest dodatkowej „ceny”.

Sklepy z niższymi cenami znajdują się przy głównej szosie (z Bukowela na Jeremcze). Obowiązuje tutaj stara zasada ekonomiczna: im dalej od centrum miasteczka, tym taniej. I tak przy jednym ze sklepów tuż przed pierwszym parkingiem (piętrowym) znajduje się mały, ale dobrze zaopatrzony sklep spożywczy. Znajdziemy w nim podstawowe produkty spożywcze na śniadanie. Coś konkretniejszego do przekąski np. świeże tarańki i szeroki wybór ukraińśkich alkoholi: wódki, wina, koniaków i piwa. Przy okazji obok sprzedają smaczne czebureki i inne przysmaki 😉 Jak wyglądają ceny alkoholu na Ukrainie w Bukowelu? Spójrzcie poniżej. 50 UAH to niecałe 8 PLN (styczeń 2020). Do zobaczenia na Ukrainie.

ceny alkoholu w Bukowel
Wódka Prime Biała 500 ml – 140 UAH, Wódka Chortyca Platinum – 140 UAH, Malinówka Czerwona 250 ml – 63 UAH. Wino Cotnar – 100 UAH za butelkę. Wino gruzińskie – 200 UAH za butelkę.
ceny w Bukowelu
Piwo Czernihiwskie – 26 UAH, Piwo Stary Młyn – 27 UAH za 450 ml, Piwo Pogan Wesoły Mnich 🙂 – 27 UAH.
ceny koniaku w Bukowel
Koniak Tysa – 280 UAH, Koniak Tavria -168 UAH. Tavria jest tańszym koniakiem, ale również klasowym. Warto dać mu szansę 🙂

 

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.