Gdzie zjeść w Drohobyczu? Knajpy i restauracje w Drohobyczu

Drohobycz restauracje bary knajpy

W Drohobyczu bywam zazwyczaj przejazdem. W drodze ze Lwowa do Truskawca lub jadąc na zielone Zakarpacie. Zatrzymuję się tu na przesiadkę lub jedzenie, bo trudno sobie wymarzyć lepszy przystanek na stop niż Drohobycz.

Naftowe dzieje miasteczka dodają mu uroku, a brak turystów, to szansa, na odpoczynek od zgiełku wielkiego miasta. Do tego tutejsza architektura jest pięknie zachowana. Ale to nie wszystko, bo w Drohobyczu dają też dobrze zjeść. I tanio!

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Osteria Doshka (Остерія Дошка)

Restauracja w Drohobyczu Deska

Osteria Deska to jedyna włoska restauracja w Drohobyczu. Położona tuż przy drohobyckim rynku jest znakomitym miejscem na porządny, a nawet wykwintny obiad. Ma przestronne wnętrza i własny ogródek, położony w cichym miejscu, a co więcej z dostępem do gniazdek elektrycznych. Możemy usiąść przy kieliszku ormiańskiego wina i naładować telefon w Drohobyczu lub popracować przy komputerze. Na przykład pisząc dla was artykuł.

Selekcja tutejszych win i steki wyróżniają to miejsce. W Truskawcu działa bliźniaczy lokal tej samej sieci, ale nie zyskał on mojego uznania, głównie przez gorszą selekcję win (brak win kaukaskich) i słabszą obsługę. Drohobycz jednak jest na tip-top.

Doshka w Drohobyczu – lokalizacja Google Maps

Kawun (Гастро-кав’ярня „Кавун”)

Restauracja w Drohobyczu Kawun

Kawun, czyli arbuz, to sprytne połączenie kawiarni z restauracją. Restauracja w Drohobyczu znajduje się tuż przy Osterii Doshka i jest popularnym miejscem wśród Drohobyczan. Mieszkańcy zaglądają tu zwykle na kawę i coś słodkiego, na przykład sernik lub galicyjskie leguminy. Wnętrza urządzono w stylu piwiarni, są przestronne, podobnie jak kawiarniany, przeszklony ogródek, w którym dobrze się siedzi zarówno latem jak i w chłodniejsze dni.

Ta restauracja w Drohobyczu to dobre miejsce na śniadanie. Zwłaszcza kiedy lubisz rozpoczynać dzień też od ciepłej szakszuki i świeżego soku. Dla głodnych są i burgery.

Kawun w Drohobyczu – lokalizacja na Google Maps

Rafineria 1854 (Рафінерія)

Restauracja w Drohobyczu Rafineria

Rafineria w Drohobyczu położona jest przy Wielkiej Synagodze. Do restauracji wchodzi się przez niepozorny korytarz prowadzący na piętro. Miejsce utrzymane w galicyjskim, austro-węgierkim klimacie. Dość ociężały wystrój, przypominający galicyjskie kawiarnie we Lwowie, wypełnione masywnymi meblami, ale w zamian solidna kuchnia i to z akcentem polskim.

Podają między innymi kaczkę, bigos, łososia, deruny i tzw. leguminy – czyli desery na bazie jajek i mąki. Rafineria to też dobry wybór na śniadanie w Drohobyczu. Poza naleśnikami i owsianką, podają olbrzymie śniadania z jajecznicą i bekonem na wypasie. Kuchnia otwarta do 22:00. Więc najpierw jemy, a potem pijemy. Kawa z widokiem na Wielką Synagogę?

Rafineria w Drohobyczu – lokalizacja na Google Maps

Lokal (Локаль)

Restauracja w Drohobyczu Lokal

Lokal to jedna z moich ulubionych restauracji w Drohobyczu. Położona przy spokojnej i malowniczej ulicy Szewczenki nie szuka rozgłosu. Podają tu dobrą kawę i słodkości, ale także dużo pieczonego mięsa, deruny, naleśniki, steki i wiele więcej. Ta restauracja w Drohobyczu ma też przyjemne wnętrze, w środku zobaczymy oryginalnie pozostawioną przedwojenną polichromię.

Uwielbiam siedzieć przy stoliku z otwartym oknem i wsłuchiwać się w odgłosy Drohobycza. Miejsce i na obiad, ale także na piwo lub coś mocniejszego. Można posiedzieć przy mapie i zastanowić się gdzie dalej. Może Białoruś, Rosja, Armenia? Dawaj do Użhorodu!

Lokal w Drohobyczu – lokalizacja na Google Maps

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Gdzie na piwo w Drohobyczu?

Drohobycz to zacne miasteczko, bo wciąż opiera się komercji, a mimo tego piwko pykniesz tu wszędzie. Oprócz wymienionych lokali znajdziesz w naftowym mieście wiele mordowni, spelun, knajpy z bilardem i siwe od dymu knajpeczki ze szklanymi kulami.

Są w Drohobyczu także bary sushi, mleczne bary i kebaby będące na Ukrainie wciąż na topie. Na Rynku w Drohobyczu działają piwiarnie z ogródkami, a także małe punkty z kawą i słodkościami. Nie ma tego za wiele. Ale jest. I wystarczy. Dlatego Drohobycz jest „w sam raz”.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):