Czarnobyl: od początku roku 29 tyś. turystów odwiedziło Czarnobyl

Czarnobyl zwiedzanie

Pomimo tego, że nad przykrytym czwartym blokiem Elektrowni Atomowej w Czarnobylu wzrasta promieniowanie, chętnych do wycieczek nie brakuje. Jak podaje Centrum Zabezpieczenia Strefy Czarnobylskiej do połowy tego roku Czarnobyl odwiedziło ponad 29 tyś. turystów, z czego prawie 20 tyś. stanowili Ukraińcy, a pozostałe 9 tyś. to obcokrajowcy.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Wśród turystów zagranicznych największą grupę stanowili Amerykanie oraz Polacy (166 osób za czerwiec i 444 osoby za lipiec) – czekamy na wasze zdjęcia na Instagramie.

Przypomnijmy także, że najbezpieczniejszym i najtańszym sposobem zwiedzania Czarnobyla jest wyjazd organizowany przez miejscowe ukraińskie biura z ukraińskim przewodnikiem. Najlepiej na własną rękę przyjechać do Kijowa i skorzystać na spokojnie, na miejscu, z szerokiej oferty. Na jedno lub kilkudniową wycieczkę w stolicy Ukrainy można zapisać się od ręki. Opinii o biurach najlepiej zasięgnąć w punkcie informacji turystycznej, w wizytówkach firm na GoogleMaps lub od obsługi hotelowej albo gospodarza noclegu.

W ten sposób ominiemy wysokie prowizje dla pośredników i będziemy bezpiecznie prowadzeni po czarnobylskiej zonie. W przeszłości dochodziło już do kilku incydentów z udziałem polskich przewodników, bądźmy więc uważni i zadbajmy o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych znajomych.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):