Dobry kebab we Lwowie – Kebab House we Lwowie

Kebab Na Ukrainie – nie tak popularny jak w Polsce

kebab we lwowie
Kebab House na Mangal znajduje się na Doroszenka 2. fot.lviv.virtual.ua

Każdy z nas ma swoje ulubione danie, a jednym z naszych narodowych przysmaków stał się w ciągu ostatnich lat kebab. Kilka osób pytało już mnie o to gdzie zjemy najlepszy kebab we Lwowie. Przyznam, że na początku trudno mi było wskazać konkretne miejsce. Po pierwsze kebab na Ukrainie nie jest tak popularny jak w Polsce. Po drugie, przystępne ceny na Ukrainie skłaniają nas raczej do wybierania innych potraw. Tak czy inaczej kebab każdy jadł w swoim życiu, a od czasu do czasu każdy ma na niego po prostu smak. Tak się złożyło, że podczas mojej ostatniej wizyty we Lwowie udało mi się odkryć miejsce gdzie serwują na prawdę zacny kebab.

U wylotu ul. Piotra Doroszenki znajduje się Kebab House на мангал (Kebab House na Mangal we Lwowie). Dokładny adres to

Ciekawostka: mangalem określa się na Ukrainie i w krajach należących do byłego bloku wschodniego, potrawy z grilla.

Kebab we Lwowie w Kebab House na Mangal

dobry kebab we lwowie
Kebab we Lwowie w Kebab House na Mangal jest warty każdej hrywny. Uwaga, duży rozmiar 🙂 fot.własna

Lokal jest umiejscowiony tuż przy ruchliwej ulicy, co jest w zasadzie jego zaletą 🙂 Możemy stąd szybko wskoczyć w tramwaj na Dworzec Główny i kontynuować dalszą podróż po Ukrainie. Specjalnością Kebab House na Mangal we Lwowie jest kebab w cieście. Do wyboru mięso z kurczaka oraz jagnięcina, która trzeba przyznać jest bardzo dobra, chociaż nieco bardziej tłusta od kurczaka.

Mięso zarówno drobiowe jak i jagnięce jest bardzo dobrej jakości, a sam kebab smakuje znakomicie w obu wydaniach. Jest bardzo dobrze złożony, a ciasto mocno przypieczone i gorące. Technika przygotowania przypomina najlepsze niemiecko-tureckie czasy w dawnym NRD 😉 po rozłożeniu placka i umieszczeniu składników, dodaje się cienkie paseczki sosu jeden przy drugim. To rzadko spotykana technika, która mocno podkręca smak kebabu we Lwowie. Inne kebaby we Lwowie zdają się naśladować ten sposób.

Wskazówka: kilka kroków od kebaba we Lwowie, pod adresem Doroszenka 8 znajduje się lwowska klasyka BigBurger, w którym zjemy hamburgery i hot doga jak za najlepszych lat 90-tych.

kebab we Lwowie
Jeżeli w Mangal House będzie długa kolejka, to ulicę obok na Siczowych Strzelców znajdziemy kolejny kebab we Lwowie. fot.własna

Cena kebaba we Lwowie w Kebab House (z kurczaka w cieście) to 70 UAH (ok. 9 PLN). Kebab z jagnięciny we Lwowie jest nieznacznie droższy. Bardzo dobrą ofertą jest kebab w zestawie, z frytkami i napojem za 120 UAH. Możemy sobie dobrać napoje, a jeżeli będzie nam mało, do wyboru jest kilka innych ciekawych potraw. Na przykład hot dog na mangal czy stek sendwicz. Ponadto bardzo dobre frytki, pieczone ziemniaki i skrzydełka. Kebab we Lwowie w Kebab House na Mangal jest potężny i zaspokoi głód większości imprezowiczów z Polski. Gdyby się coś zmieniło w kwestii tego kebaba we Lwowie dajcie znać 😉 do zobaczenia na Ukrainie.

Kebab House на мангал (Kebab House na Mangal we Lwowie). Ulica Doroszenka 2.

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.