Drogi na Ukrainie w 2021/2022. Jakie drogi remontują? – mapa

drogi na ukrainie

Trwają prace remontowe dróg na Ukrainie. Zgodnie z prezydenckim planem „Ukraina Wielkie Budownictwo” na 2021 i 2022 przewidziano budowę i remont ponad 6,5 tyś. kilometrów dróg samochodowych na Ukrainie. Program budowy i remontu dróg obejmuje wszystkie części Ukrainy, w tym drogi znajdujące się w przygranicznych i turystycznych regionach. Z pełnym planem można zapoznać się na interaktywnej mapie Ukraina Wielkie Budownictwo.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Wiem, że moją stronę czytają analitycy i komentatorzy zajmujący się Ukrainą. Zwracam się do was z prośbą o zainteresowanie się rządowym programem „Ukraina Wielkie Budownictwo” i jego szczegółową analizę. Program obejmuje nie tylko drogi. Jest gospodarczo ważny dla Ukrainy, ale także dla innych państw w regionie.

Wśród wyremontowanych odcinków będzie między innymi tzw. Małe Karpackie Koło – sieć dróg łączących turystyczne ośrodki obwodu lwowskiego, frankiwskiego i zakarpackiego tj. Sławsko (remont wszystkich dróg w pobliżu miejscowości), Różanka, Skole, Pylypeć, Płaj, Synewyr, Bukowel i inne. Łącznie w Małym Karpackim Kole wyremontowanych zostanie 170 km dróg i powstanie 20 km nowych.

Wyremontowane zostaną także odcinki Hutar-Tuchla i Borynia-Mochnate. Na Wołyniu remontują drogi do Jezior Szackich. Łącznie w obwodzie wołyńskim ma zostać wyremontowanych 180 km dróg (Піща ‒ Шацьк ‒ Любомль ‒ Володимир-Волинський ‒ Павлівка ‒ Горохів ‒ Берестечко ‒ Козин). Remontują także na odcinkach: Mikołajów-Parutyne-Oczaków, Fedoriwka-Rybakiwka-baza „Ługowe”, Słowiańsk-Donieck-Mariupol, Niżne Worota-Wołowiec-Miżhyria i innych.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):