Drohobycz: powstaje nowy turystyczny szlak naftowej historii miasta

Drohobycz logo miasta

W Drohobyczu zaprezentowano projekt nowego szlaku turystycznego oraz nowej turystycznej identyfikacji miasta. Na projekcie mapy „Drohobycz Naftopolis” (mapa poniżej) umieszczono wszystkie obiekty nawiązujące do naftowej historii miasta. We wstępnej fazie projektu umieszczono takie zabytki jak Ratusz w Drohobyczu, dawny hotel Europa (Kowalska 1), dom przedsiębiorcy Kowalskiego – na którego działce znaleziono ropę (Rynek 4), dom Steinbachów – właścicieli rafinerii w Borysławiu (Rynek 9), dom współwłaściciela kopalni w Borysławiu Taubenfelda (Rynek 15) oraz inne obiekty.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

W sumie na mapie znalazło się 26 miejsc. Trasa turystyczna po Drohobyczu i sąsiednim Borysławiu zostanie oznaczona znakami informacyjnymi. Obydwa miasta otrzymały już nowe logotypy odpowiednio w kształcie litery D (na zdjęciu) i B – przypominająca żuraw, inaczej kiwon, do wydobycia ropy. Pierwszą instalacją w obu miastach będą puste beczki na ropę z nowym projektem graficznym. Mapę można otrzymać w punkcie informacji turystycznej w Drohobyczu. Jeżeli planujecie odwiedzić Drohobycz, więcej informacji znajdziecie na drogtravel.com

Nowy szlak turystyczny w Drohobyczu i Borysławiu.
Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):