Dziewczyny z Ukrainy: co myślą o polskich facetach?

dziewczyny z ukrainy

Małżeństwa polsko-ukraińskie zdarzają się w Polsce coraz częściej. Dziewczyny z Ukrainy wzbudzają duże zainteresowanie. Powodem jest nie tylko większa liczba osób z Ukrainy, które wybierają Polskę jako kraj studiów, a następnie pracy i życia na stałe, ale też wzajemne fascynacje między Polakami a Ukrainkami. Bo jak się okazuje, dziewczyny z Ukrainy mają o polskich facetach pozytywne wyobrażenie.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

dziewczyny z Ukrainy
Ukrainki coraz częściej rozglądają się za polskimi mężczyznami i szukają w nich także partnerów.

Ależ Polacy są przystojni! – czy Ukrainkom podobają się Polacy

Rok 2013. Swietłana (26 lat) pochodzi z Kijowa, a do Polski przyjechała na stypendium naukowe, które przyznawane jest osobom chcącym prowadzić działania kulturalne pomiędzy Polską a Ukrainą. Dziewczyna z Ukrainy od samego początku zwraca uwagę na mężczyzn polskiej narodowości, nawet tych, których tylko mija na ulicy.

– Ależ Polacy są przystojni! – zachwyca się dziewczyna z Ukrainy. – Ukraińcy zdecydowanie gorzej dbają o siebie. Trudno nawet w trakcie wieczornych wyjść na imprezę trafić na kogoś ciekawego i godnego uwagi. Ukraińcy są niewysocy, często drobni, niespecjalnie potrafią zadbać o budowę ciała dzięki ćwiczeniom czy diecie. Tu na ulicy mijam ciągle takich mężczyzn, że nie potrafię przestać się na nich gapić. Polki w przeciwieństwie do dziewczyn z Ukrainy, to mają szczęście!

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki doceniają urodę polskich mężczyzn, podobnie jak Polacy urodę dziewczyn z Ukrainy.

Zdanie Swietłany zdecydowanie różni się od opinii rodowitych Polek, które z kolei coraz częściej szukają partnerów za granicą. Nic dziwnego, że od czasu, kiedy Swietłana, jako jedna z pierwszych na dłużej odwiedziła nasz kraj w celach naukowych, liczba małżeństw polsko-ukraińskich lawinowo rośnie. Według raportu Piotra Szukalskiego, demografa z Uniwersytetu Łódzkiego, w 2013 roku zawartych zostało 424 takich związków, a w 2016 już 782. Dziewczyny z Ukrainy oraz ich partnerzy, wydają się coraz częściej słuchać głosu serca.

Ukrainki to boginie seksapilu

Fascynacje polsko-ukraińskie są obopólne. Dowodem jest chociażby książka „Pokochać Ukrainę” napisana przez małżeństwo polsko-ukraińskie, Alinę i Jacka Łęskiego, których historia stała się dokładną realizacją romansu najbliższych sąsiadów. Były dziennikarz śledczy, Jacek Łęski, zauroczony poznaną na Ukrainie Aliną, postanowił razem z nią spędzić resztę życia w Polsce. Bez ogródek twierdzi w swojej książce, że powiedzenie o Polkach, które są najładniejszymi dziewczynami na świecie upada po przekroczeniu wschodniej granicy. Dziewczyny z Ukrainy są co najmniej tak samo urodziwe!

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki to często boginie seksapilu, zachowują jednak przy tym dobry styl.

Podobne zdanie wyraża wielu Polaków w internecie. Doceniają nie tylko wyjątkowy seksapil dziewczyn z Ukrainy, które nie boją się swojej atrakcyjności i świetnie potrafią ją podkreślać, ale także ich otwartość. Polskim mężczyznom podoba się u niektórych Ukrainek konserwatywny, kobiecy styl ubioru. Dziewczyny z Ukrainy nie podążają ślepo za zachodnimi trendami. Szpilki, sukienki, klasyczna biżuteria oraz długie, zadbane włosy wzbudzają u wielu polskich mężczyzn zachwyt. Dziewczyny z Ukrainy posiadają styl i potrafią się ubrać.

– Dziewczyny z Ukrainy nie bawią się z chłopakami w kotka i myszkę – opowiada Piotr (30 lat), który regularnie jeździ do naszych wschodnich sąsiadów w związku ze swoją pracą w branży kolejowej. – Nie zaliczają obowiązkowych „checkpointów”, które dla Polek stały się współcześnie wyznacznikiem tego, czy warto w ogóle dać facetowi szansę. Jeżeli im się podobasz, mówią ci to otwarcie. Wymagają także podobnej szczerości i otwartości z twojej strony. I są do szaleństwa zazdrosne – śmieje się Piotr. – Jeżeli decydujecie się być ze sobą, to masz być wierny, bo z zazdrości dosłownie potrafią rzucać talerzami i wydrapywać oczy.

Dziewczyny z Ukrainy są nie tylko piękne, ale też inteligentne

Wśród zalet Ukrainek Polacy wymieniają także ich liczne zainteresowania. – Serio, po rozmowach z Ukrainkami i Polkami, nie ma wątpliwości, że to dziewczyny z Ukrainy są dużo ciekawsze, jeśli chodzi o ich pasje – mówi Mateusz (25 lat), który spotykał się z piękną Marią studiującą w Polsce i do dziś wspomina ją z sentymentem, bo sam zawalił sprawy między nimi. – Wystarczy zagadnąć którąkolwiek z nich, a okazuje się, że jest po szkole muzycznej, śpiewa w chórze, amatorsko maluje, bo sprawia jej to przyjemność i do tego bierze udział w zawodach w jeździe konnej.

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki są inteligentne i ambitne. Mają często wiele pasji i ukrytych umiejętności.

W porównaniu z Ukrainkami, od większości Polek usłyszysz, że studiuje i jednocześnie pracuje, a jej głównym zainteresowaniem jest dieta i kosmetyki. Dziewczyny z Ukrainy nie tylko pięknie wyglądają i potrafią to umiejętnie podkreślać, ale też stawiają na własny rozwój poza zawodem czy studiami, jakie podjęły.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Faktycznie, na Ukrainie bardzo silne jest dążenie młodych, współczesnych kobiet do samorealizacji, nie tylko w pracy. – Do dziś pamiętam Nadię, która nocowała u mnie w ramach couchsurfingu w drodze do Barcelony – mówi Szymon (29 lat). – Przegadaliśmy parę nocy, które spędziła w Warszawie, czekając na swój lot. To były romantyczne chwile. Dziewczyna pracowała jako graficzka komputerowa i co roku wyjeżdżała na wakacje objazdowe po Europie. Co było w tej Ukraince takiego niezwykłego?

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki są ciekawe świata, szukają więc mężczyzn z pasjami, którzy pokażą im świat i sprawią, że ich życie stanie się jeszcze bardziej kolorowe.

Potrafiła znaleźć najtańszy sposób na dotarcie na koncert ukochanego zespołu muzycznego w Barcelonie, a przy okazji odwiedzić wszystkie muzea w tym mieście. Uwielbiała malarstwo Francesco Goya, szczególnie jego serię Czarnych Obrazów. Najbardziej jednak zdumiała mnie tym, że znakomicie zarabiając jako graficzka, marzyła o pracy związanej z kulturą, bo, jak stwierdziła, „to właśnie jest to, co mnie fascynuje”. Jakieś pół roku później znalazłem ją na Facebooku. Faktycznie rzuciła świetną posadę w korporacji i zaczęła współpracować z niezależnymi grupami teatralnymi na Ukrainie. Dziewczyny z Ukrainy są więc ambitne i inteligentne zarazem.

Przyciąganie słowiańskich dusz – Ukrainka i Polak dogadają się bez słów

Związki polsko-ukraińskie ułatwia także bliskie sąsiedztwo i wiele lat wspólnej, wymagającej zrozumienia historii. Oksana (30 lat) z Charkowa, która poznała Piotra na portalu randkowym, mówi, że Ukraińcom i Polakom łatwo jest się porozumieć, bo język ukraiński i polski są bardzo do siebie podobne. – Łączy nas poza tym słowiańska dusza, jeśli wiecie co mam na myśli – śmieje się Oksana. – My, Ukrainki, dość mocno jesteśmy przywiązane do specyficznego postrzegania świata, emocji i sposobu myślenia charakterystycznego dla narodów słowiańskich, który trudno znaleźć u innych nacji.

dziewczyny z ukrainy
Słowiańska dusza jest silnie wyczuwalna u Ukrainek. Słowiańska tożsamość sprawia, że naród polski i ukraiński potrafi się często porozumieć ponad podziałami.

Zarówno Ukrainki jak i Polacy kochają długie, pełne namiętności rozmowy, – dodaje Oksana, której związek z Piotrem zaczął się właśnie od wielogodzinnych dyskusji na czacie. Nawet jeśli czasami te romantyczne pogawędki, przerwą te nieznośne rozmowy o historii i polityce. – Na co to komu? Cieszmy się życiem i tym, że możemy być razem ze sobą – kończy z uśmiechem Oksana.

Słowiańska dusza, o której wspomina Oksana, to faktycznie cechy charakteru, które są rozpoznawalne przez ludzi z innych stron świata u osób zamieszkujących Europę Środkowo-Wschodnią. Pełna kontrastów, bo potrafi być łagodna, doceniać ciepło rodzinne i przytulność domową, a jednocześnie dzika i niezbyt grzeczna. Takie połączenie cech osób zamieszkujących Polskę i Ukrainę może być także powodem fascynacji pomiędzy przedstawicielami obu nacji.

Łącząca oba kraje przez lata wspólna historia pozwala także na łatwiejsze porozumienie, niż chociażby w przypadku Polaków i osób pochodzących z krajów arabskich czy Ameryki Południowej. Dziewczyny z Ukrainy, mają więc dobre fundamenty na lepsze zrozumienie polskich mężczyzn niż kobiety z egzotycznych krajów.

Względy ekonomiczne i materialne według Ukrainek

Wiele dziewcząt z Ukrainy szuka partnera w Polsce doceniając także możliwość przeprowadzki do kraju, który należy do Unii Europejskiej. W porównaniu z Ukrainą, Polska oferuje znacznie wyższy poziom życia i większą szansę na znalezienie lepszej pracy. Dynamiczny rozwój Polski w ostatnich latach został więc zauważony także przez dziewczyny z Ukrainy.

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki biorą też pod uwagę warunki ekonomiczne. Szukają dobrze płatnej pracy i bezpieczeństwa. Bywają względem mężczyzn wymagające, ale zawsze odwzajemniają powierzoną im troskę.

Również zarobki oferowane w Polsce na tych samych stanowiskach są zdecydowanie lepsze w porównaniu z płacami na Ukrainie. – Polscy mężczyźni są bardziej przedsiębiorczy niż ich rówieśnicy w naszym kraju – zauważa Larisa (22 lata), studiująca na Uniwersytecie Łódzkim. – Potrafią wykorzystać szanse, jaką daje im współczesność i już na studiach zaczynają zarabiać na własne utrzymanie. U nas z kolei często zdarzają się faceci utrzymywani przez matki, którzy oczekują obsługi na co dzień ze strony późniejszej partnerki. – Chociaż z tego co ostatnio mówiła mi moja polska przyjaciółka, to w Polsce takie zjawisko też występuje – śmieje się.

Dziewczyna z Ukrainy a rodzina, żona i wesele

Wbrew pozorom jednak, przyczyny ekonomiczne nie są dla dziewczyn z Ukrainy aż tak istotne. Nawet decydując się na przeprowadzkę do Polski i życie z polskim partnerem, nadal cenią one swój kraj. Są mocno związane z jego tradycjami oraz rodziną zostawioną na Ukrainie. Dla Aliny Łęskiej i jej męża Jacka, autorów wspominanej już książki „Pokochać Ukrainę”, regularne wizyty rodzinne na Ukrainie są bardzo częste. Kojarzą się im niezmiennie ze smakiem prawdziwego ukraińskiego sała – słoniny będącej niesamowitym przysmakiem tego kraju czy ukraińskiego barszczu, który w każdym domu będzie smakował inaczej.

dziewczyny z ukrainy
Czy dziewczyna z Ukrainy to dobra kandydatka na żonę? Oczywiście, że tak. Powinniśmy sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, jakiej kobiety szukamy i dobrze poznać drugą osobę.

Podobną dbałość o domowe ognisko i kultywowanie jego tradycji wykazują inne Ukrainki decydujące się na związanie swojego życia z Polakami. Prawdopodobnie więc tendencja do ponownego łączenia obu narodów, tym razem prywatnie, będzie coraz silniejsza w najbliższych latach.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Zastanawiasz się więc nad tym, czy dziewczyna z Ukrainy to dobra kandydatka na dziewczynę lub żonę? Powinieneś poważnie nad tym pomyśleć. Wyjdź poza schemat, odrzuć konwenanse. Wesele polsko-ukraińskie na pewno będzie wydarzeniem, które zapamiętasz do końca swojego życia! Dziewczyny z Ukrainy? – na prawdę warto się nimi zainteresować.

Jak zaimponować Ukraince? – tajemnica męskiego sukcesu

Ukrainki: jakie są dziewczyny i żony z Ukrainy?

Mąż z Ukrainy: jacy są Ukraińcy, czy Polki interesują się Ukraińcami?

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Komentarzy

  1. Poznałem kilka kobiet pochodzących z Ukrainy i jestem nimi zafascynowany, może nie wpadłem na te zle, wszystkie które poznałem posiadały wyższe wykształcenie, dwie prowadziły działalność gospodarczą, niestety dowiedziałem się w tym aspekcie na jakie trudności prawne ze strony urzędu polskiego natrafiają, makabra. Długa historia, są niżej oceniane jako fachowcy jednak pracują często ich uposażenia jest niższe niż polki na tym samym stanowisku o 30-40 % straszne.

  2. Widać że lubisz wrzucać do jednego worka inne osoby, tu akurat kobiety z Ukrainy. No to teraz sama dobrze sie zastanów zanim zaczniesz sie oburzać na tych wszystkich którzy z kolei wrzucają do jednego worka polskie kobiety twierdząc że „wszystkie są materialistkami i lecą tylko na kase” 😉 I co? Jak ci teraz z takim często używanym uogólnieniem?? 😉 czy teraz też krótko podsumujesz – „I cała tajemnica” 😉 Widzisz jak to jest gdy krzywdzące uogólnienia dotyczyć mogą też i ciebie nie tylko innych przez Ciebie 😉 Pomyśl nad tym.

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):