dziewczyny z ukrainy

Dziewczyny z Ukrainy: co myślą o polskich facetach?

Małżeństwa polsko-ukraińskie zdarzają się w Polsce coraz częściej. Dziewczyny z Ukrainy wzbudzają duże zainteresowanie. Powodem jest nie tylko większa liczba osób z Ukrainy, które wybierają Polskę jako kraj studiów, a następnie pracy i życia na stałe, ale też wzajemne fascynacje między Polakami a Ukrainkami. Bo jak się okazuje, dziewczyny z Ukrainy mają o polskich facetach pozytywne wyobrażenie.

dziewczyny z Ukrainy
Ukrainki coraz częściej rozglądają się za polskimi mężczyznami i szukają w nich także partnerów.

Ależ Polacy są przystojni! – czy Ukrainkom podobają się Polacy

Rok 2013. Swietłana (26 lat) pochodzi z Kijowa, a do Polski przyjechała na stypendium naukowe, które przyznawane jest osobom chcącym prowadzić działania kulturalne pomiędzy Polską a Ukrainą. Dziewczyna z Ukrainy od samego początku zwraca uwagę na mężczyzn polskiej narodowości, nawet tych, których tylko mija na ulicy.

– Ależ Polacy są przystojni! – zachwyca się dziewczyna z Ukrainy. – Ukraińcy zdecydowanie gorzej dbają o siebie. Trudno nawet w trakcie wieczornych wyjść na imprezę trafić na kogoś ciekawego i godnego uwagi. Ukraińcy są niewysocy, często drobni, niespecjalnie potrafią zadbać o budowę ciała dzięki ćwiczeniom czy diecie. Tu na ulicy mijam ciągle takich mężczyzn, że nie potrafię przestać się na nich gapić. Polki w przeciwieństwie do dziewczyn z Ukrainy, to mają szczęście!

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki doceniają urodę polskich mężczyzn, podobnie jak Polacy urodę dziewczyn z Ukrainy.

Zdanie Swietłany zdecydowanie różni się od opinii rodowitych Polek, które z kolei coraz częściej szukają partnerów za granicą. Nic dziwnego, że od czasu, kiedy Swietłana, jako jedna z pierwszych na dłużej odwiedziła nasz kraj w celach naukowych, liczba małżeństw polsko-ukraińskich lawinowo rośnie. Według raportu Piotra Szukalskiego, demografa z Uniwersytetu Łódzkiego, w 2013 roku zawartych zostało 424 takich związków, a w 2016 już 782. Dziewczyny z Ukrainy oraz ich partnerzy, wydają się coraz częściej słuchać głosu serca.

Ukrainki to boginie seksapilu

Fascynacje polsko-ukraińskie są obopólne. Dowodem jest chociażby książka „Pokochać Ukrainę” napisana przez małżeństwo polsko-ukraińskie, Alinę i Jacka Łęskiego, których historia stała się dokładną realizacją romansu najbliższych sąsiadów. Były dziennikarz śledczy, Jacek Łęski, zauroczony poznaną na Ukrainie Aliną, postanowił razem z nią spędzić resztę życia w Polsce. Bez ogródek twierdzi w swojej książce, że powiedzenie o Polkach, które są najładniejszymi dziewczynami na świecie upada po przekroczeniu wschodniej granicy. Dziewczyny z Ukrainy są co najmniej tak samo urodziwe!

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki to często boginie seksapilu, zachowują jednak przy tym dobry styl.

Podobne zdanie wyraża wielu Polaków w internecie. Doceniają nie tylko wyjątkowy seksapil dziewczyn z Ukrainy, które nie boją się swojej atrakcyjności i świetnie potrafią ją podkreślać, ale także ich otwartość. Polskim mężczyznom podoba się u niektórych Ukrainek konserwatywny, kobiecy styl ubioru. Dziewczyny z Ukrainy nie podążają ślepo za zachodnimi trendami. Szpilki, sukienki, klasyczna biżuteria oraz długie, zadbane włosy wzbudzają u wielu polskich mężczyzn zachwyt. Dziewczyny z Ukrainy posiadają styl i potrafią się ubrać.

– Dziewczyny z Ukrainy nie bawią się z chłopakami w kotka i myszkę – opowiada Piotr (30 lat), który regularnie jeździ do naszych wschodnich sąsiadów w związku ze swoją pracą w branży kolejowej. – Nie zaliczają obowiązkowych „checkpointów”, które dla Polek stały się współcześnie wyznacznikiem tego, czy warto w ogóle dać facetowi szansę. Jeżeli im się podobasz, mówią ci to otwarcie. Wymagają także podobnej szczerości i otwartości z twojej strony. I są do szaleństwa zazdrosne – śmieje się Piotr. – Jeżeli decydujecie się być ze sobą, to masz być wierny, bo z zazdrości dosłownie potrafią rzucać talerzami i wydrapywać oczy.

Dziewczyny z Ukrainy są nie tylko piękne, ale też inteligentne

Wśród zalet Ukrainek Polacy wymieniają także ich liczne zainteresowania. – Serio, po rozmowach z Ukrainkami i Polkami, nie ma wątpliwości, że to dziewczyny z Ukrainy są dużo ciekawsze, jeśli chodzi o ich pasje – mówi Mateusz (25 lat), który spotykał się z piękną Marią studiującą w Polsce i do dziś wspomina ją z sentymentem, bo sam zawalił sprawy między nimi. – Wystarczy zagadnąć którąkolwiek z nich, a okazuje się, że jest po szkole muzycznej, śpiewa w chórze, amatorsko maluje, bo sprawia jej to przyjemność i do tego bierze udział w zawodach w jeździe konnej.

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki są inteligentne i ambitne. Mają często wiele pasji i ukrytych umiejętności.

W porównaniu z Ukrainkami, od większości Polek usłyszysz, że studiuje i jednocześnie pracuje, a jej głównym zainteresowaniem jest dieta i kosmetyki. Dziewczyny z Ukrainy nie tylko pięknie wyglądają i potrafią to umiejętnie podkreślać, ale też stawiają na własny rozwój poza zawodem czy studiami, jakie podjęły.

Faktycznie, na Ukrainie bardzo silne jest dążenie młodych, współczesnych kobiet do samorealizacji, nie tylko w pracy. – Do dziś pamiętam Nadię, która nocowała u mnie w ramach couchsurfingu w drodze do Barcelony – mówi Szymon (29 lat). – Przegadaliśmy parę nocy, które spędziła w Warszawie, czekając na swój lot. To były romantyczne chwile. Dziewczyna pracowała jako graficzka komputerowa i co roku wyjeżdżała na wakacje objazdowe po Europie. Co było w tej Ukraince takiego niezwykłego?

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki są ciekawe świata, szukają więc mężczyzn z pasjami, którzy pokażą im świat i sprawią, że ich życie stanie się jeszcze bardziej kolorowe.

Potrafiła znaleźć najtańszy sposób na dotarcie na koncert ukochanego zespołu muzycznego w Barcelonie, a przy okazji odwiedzić wszystkie muzea w tym mieście. Uwielbiała malarstwo Francesco Goya, szczególnie jego serię Czarnych Obrazów. Najbardziej jednak zdumiała mnie tym, że znakomicie zarabiając jako graficzka, marzyła o pracy związanej z kulturą, bo, jak stwierdziła, „to właśnie jest to, co mnie fascynuje”. Jakieś pół roku później znalazłem ją na Facebooku. Faktycznie rzuciła świetną posadę w korporacji i zaczęła współpracować z niezależnymi grupami teatralnymi na Ukrainie. Dziewczyny z Ukrainy są więc ambitne i inteligentne zarazem.

Przyciąganie słowiańskich dusz – Ukrainka i Polak dogadają się bez słów

Związki polsko-ukraińskie ułatwia także bliskie sąsiedztwo i wiele lat wspólnej, wymagającej zrozumienia historii. Oksana (30 lat) z Charkowa, która poznała Piotra na portalu randkowym, mówi, że Ukraińcom i Polakom łatwo jest się porozumieć, bo język ukraiński i polski są bardzo do siebie podobne. – Łączy nas poza tym słowiańska dusza, jeśli wiecie co mam na myśli – śmieje się Oksana. – My, Ukrainki, dość mocno jesteśmy przywiązane do specyficznego postrzegania świata, emocji i sposobu myślenia charakterystycznego dla narodów słowiańskich, który trudno znaleźć u innych nacji.

dziewczyny z ukrainy
Słowiańska dusza jest silnie wyczuwalna u Ukrainek. Słowiańska tożsamość sprawia, że naród polski i ukraiński potrafi się często porozumieć ponad podziałami.

Zarówno Ukrainki jak i Polacy kochają długie, pełne namiętności rozmowy, – dodaje Oksana, której związek z Piotrem zaczął się właśnie od wielogodzinnych dyskusji na czacie. Nawet jeśli czasami te romantyczne pogawędki, przerwą te nieznośne rozmowy o historii i polityce. – Na co to komu? Cieszmy się życiem i tym, że możemy być razem ze sobą – kończy z uśmiechem Oksana.

Słowiańska dusza, o której wspomina Oksana, to faktycznie cechy charakteru, które są rozpoznawalne przez ludzi z innych stron świata u osób zamieszkujących Europę Środkowo-Wschodnią. Pełna kontrastów, bo potrafi być łagodna, doceniać ciepło rodzinne i przytulność domową, a jednocześnie dzika i niezbyt grzeczna. Takie połączenie cech osób zamieszkujących Polskę i Ukrainę może być także powodem fascynacji pomiędzy przedstawicielami obu nacji.

Łącząca oba kraje przez lata wspólna historia pozwala także na łatwiejsze porozumienie, niż chociażby w przypadku Polaków i osób pochodzących z krajów arabskich czy Ameryki Południowej. Dziewczyny z Ukrainy, mają więc dobre fundamenty na lepsze zrozumienie polskich mężczyzn niż kobiety z egzotycznych krajów.

Względy ekonomiczne i materialne według Ukrainek

Wiele dziewcząt z Ukrainy szuka partnera w Polsce doceniając także możliwość przeprowadzki do kraju, który należy do Unii Europejskiej. W porównaniu z Ukrainą, Polska oferuje znacznie wyższy poziom życia i większą szansę na znalezienie lepszej pracy. Dynamiczny rozwój Polski w ostatnich latach został więc zauważony także przez dziewczyny z Ukrainy.

dziewczyny z ukrainy
Ukrainki biorą też pod uwagę warunki ekonomiczne. Szukają dobrze płatnej pracy i bezpieczeństwa. Bywają względem mężczyzn wymagające, ale zawsze odwzajemniają powierzoną im troskę.

Również zarobki oferowane w Polsce na tych samych stanowiskach są zdecydowanie lepsze w porównaniu z płacami na Ukrainie. – Polscy mężczyźni są bardziej przedsiębiorczy niż ich rówieśnicy w naszym kraju – zauważa Larisa (22 lata), studiująca na Uniwersytecie Łódzkim. – Potrafią wykorzystać szanse, jaką daje im współczesność i już na studiach zaczynają zarabiać na własne utrzymanie. U nas z kolei często zdarzają się faceci utrzymywani przez matki, którzy oczekują obsługi na co dzień ze strony późniejszej partnerki. – Chociaż z tego co ostatnio mówiła mi moja polska przyjaciółka, to w Polsce takie zjawisko też występuje – śmieje się.

Dziewczyna z Ukrainy a rodzina, żona i wesele

Wbrew pozorom jednak, przyczyny ekonomiczne nie są dla dziewczyn z Ukrainy aż tak istotne. Nawet decydując się na przeprowadzkę do Polski i życie z polskim partnerem, nadal cenią one swój kraj. Są mocno związane z jego tradycjami oraz rodziną zostawioną na Ukrainie. Dla Aliny Łęskiej i jej męża Jacka, autorów wspominanej już książki „Pokochać Ukrainę”, regularne wizyty rodzinne na Ukrainie są bardzo częste. Kojarzą się im niezmiennie ze smakiem prawdziwego ukraińskiego sała – słoniny będącej niesamowitym przysmakiem tego kraju czy ukraińskiego barszczu, który w każdym domu będzie smakował inaczej.

dziewczyny z ukrainy
Czy dziewczyna z Ukrainy to dobra kandydatka na żonę? Oczywiście, że tak. Powinniśmy sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, jakiej kobiety szukamy i dobrze poznać drugą osobę.

Podobną dbałość o domowe ognisko i kultywowanie jego tradycji wykazują inne Ukrainki decydujące się na związanie swojego życia z Polakami. Prawdopodobnie więc tendencja do ponownego łączenia obu narodów, tym razem prywatnie, będzie coraz silniejsza w najbliższych latach.

Zastanawiasz się więc nad tym, czy dziewczyna z Ukrainy to dobra kandydatka na dziewczynę lub żonę? Powinieneś poważnie nad tym pomyśleć. Wyjdź poza schemat, odrzuć konwenanse. Wesele polsko-ukraińskie na pewno będzie wydarzeniem, które zapamiętasz do końca swojego życia! Dziewczyny z Ukrainy? – na prawdę warto się nimi zainteresować.

Wywiady z bohaterami artykułu zostały przeprowadzone w I kw. 2020 r. Życzeniem bohaterów, niektóre imiona zostały zmienione.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.