Gdzie iść we Lwowie na piwo i wódkę – 6 ciekawych miejsc

Gdzie iść we Lwowie i bawić się do białego rana

Nie jest żadną tajemnicą, że dla dużej części polskich turystów, wyjazd do Lwowa stanowi okazję do zabawy w towarzystwie procentów i szaleństw do białego rana. Niskie ceny sprzyjają, a Lwów już od dawna przestał być miastem wyłącznej nostalgii i sentymentów. Współczesny Lwów to największa ukraińska imprezownia zaraz po Kijowie, dlatego pierwsze pytanie przyjezdnych to zazwyczaj: gdzie iść we Lwowie na piwo lub wódkę?

Ciekawych miejsc w tym mieście jest niezliczona ilość, a co roku otwierają się nowe restauracje i puby we Lwowie. Jeżeli przyjedziecie do Lwowa i będziecie się zastanawiać na Rynku, gdzie iść we Lwowie na piwo, cydr, wino lub klasyczną wódkę, to koniecznie sprawdźcie poniższe miejsca.

1. Pijana Wiśnia we Lwowie – legendarna nalewka

wisniówka we lwowie
Pijana Wiśnia we Lwowie przy Rynku. Wiśniowa nalewka najlepiej smakuje właśnie tutaj. fot.promo.t30p.ru

Pijana Wiśnia we Lwowie stała się już alkoholową legendą Lwowa i Ukrainy. To miejsce we Lwowie, gdzie serwują wiśniową nalewkę stało się tak popularne, że Pijana Wiśnia pojawiła się także w Polsce: w Krakowie i Warszawie. Pijana Wiśnia we Lwowie to jeden z pierwszych tzw. lwowskich koncept barów, który odniósł wielki sukces i do dzisiaj cieszy się sympatią zarówno mieszkańców Lwowa jak i polskich turystów. Wiśniowa nalewka zawiera kilkanaście procent alkoholu i w większych ilościach potrafi być zdradliwa :-), ale to co do niej przyciąga to przede wszystkim bajeczny smak i prawdziwe wiśnie w każdym kieliszku. Gdzie iść we Lwowie na nalewkę? Na pewno do Pijanej Wiśni.

Pijana Wiśnia we Lwowie Rynek 11 – adres i lokalizacja na Google Maps

Pijana Wiśnia we Lwowie ul. Krakowska 1/3 – adres i lokalizacja na Google Maps

Porada: przeczytaj także Pijana Wiśnia – czy to najlepsza nalewka we Lwowie? oraz Pijana Wiśnia w Warszawie – czy jest jak Pijana Wiśnia we Lwowie?

2. Biały Nalew we Lwowie – jabłka i ostrygi

ostrygi we lwowie
Biały Nalew we Lwowie przy ul. Ormiańskiej. Koncept podobny do Pijanej Wiśni. fot.własna.

Biały Nalew we Lwowie to kolejny koncept bar serwujący oryginalny alkohol we Lwowie. Autorem pomysłu jest słynny kijowski restaurator Dymytro Borysow. To kolejny koncept bar we Lwowie, ale tym razem zapraszający gości na jabłkowe alkohole. Serwują tutaj cydr, jabłkowe nalewki oraz puncz, będący połączeniem cydru z nalewką. Gdy zgłodniejemy możemy w Białym Nalewie zamówić także coś do jedzenia. Do wyboru mamy świeże ostrygi z cytryną oraz hot-dogi z cebulką 🙂 Te ostatnie doskonale współgrają z cydrem jabłkowym. Zresztą, przekonajcie się sami. Gdzie iść we Lwowie na hot-dogi i ostrygi? Na przykład do Białego Nalewu.

Biały Nalew we Lwowie ul. Ormiańska 13 – adres i lokalizacja na Google Maps

Biały Nalew we Lwowie ul. Hnatiuka 4 – adres i lokalizacja na Google Maps

Porada: przeczytaj także Biały Nalew we Lwowie (Білий Налив) – jabłkowy konkurent Pijanej Wiśni?

3. Śmieszne Jabłko we Lwowie – tutaj pokochasz owocowy cydr

gdzie iść we lwowie na cydr i drinki
Śmieszne Jabłko we Lwowie serwuje znakomity cydr w 10 smakach. fot.własna

Jak już jesteśmy przy cydrze we Lwowie, to Śmieszne Jabłko jest całkowicie nowym miejscem we Lwowie. Jeżeli nadal nie przekonałeś się do cydrów, to właśnie w tym miejscu się do nich przekonasz 🙂 Do wyboru mamy 10 rodzajów lwowskich cydrów w przeróżnych smakach oraz młode wino i mocne nalewki. Cydry w tym miejscu nie są za słodkie, ani zbyt mocno gazowane. Gwarantuję, że na jednym na pewno się nie skończycie. Dla głodnych przygotowano także przekąski w postaci krewetek, a dla szukających wrażeń cydr o smaku szamponu przeciwłupieżowego 🙂 Jeżeli zastanawiacie się dalej gdzie warto pójść we Lwowie, to najpierw wpadnijcie tutaj, a wena do was na pewno przyjdzie 🙂

Śmieszne Jabłko we Lwowie ul. Starożydowska 20 – adres i lokalizacja na Google Maps

Porada: przeczytaj także Śmieszne Jabłko (Гребуче Ябко) we Lwowie – nowy lokal z cydrami

4. Gazowa Lampa we Lwowie – Polacy siedzą tutaj całymi piętrami

gdzie iść we lwowie na shoty
Nalewki w Gazowej Lampie nie tylko alkoholizują, ale stanowią też niezłą zabawę. fot.львов.бел

Gdyby wskazać najpopularniejszą wśród polskich turystów we Lwowie restaurację sieci !FEST, to z pewnością byłaby to Gazowa Lampa. W trakcie długich weekendów we Lwowie, można odnieść wrażenie, że na wszystkich piętrach restauracji siedzą wyłącznie Polacy 🙂 Co ich tutaj przyciąga? Bardzo dobre jedzenie oraz oryginalny wystrój (jak to w restauracjach sieci !FEST) ale przede wszystkim są to także nalewki, a właściwie shoty Gazowej Lampy. Podaje się je tutaj w formie laboratoryjnych fiolek, a w każdej z nich znajduje się alkohol o innym kolorze. Czy można je mieszać ze sobą? Oczywiście, na tym właśnie polega cała zabawa. Bez obaw, w tym przypadku, mieszanie kończy się zazwyczaj wyłącznie dobrym humorem 🙂 Warto iść we Lwowie do Gazowej Lampy przynajmniej raz, szczególnie wieczorem i przy okazji coś zjeść.

Gazowa Lampa ul. Ormiańska 20 – adres i lokalizacja na Google Maps

Wskazówka: przeczytaj także Restauracje we Lwowie sieci !FEST – restauracje tematyczne we Lwowie

5. Wina Ukrainy – ukraińskie wino beczkowe we Lwowie

gdzie iść na wino we lwowie
Wina Ukrainy pozwolą nam zapoznać się ze światem ukraińskiego wina. fot.list.in.ua

Wina Ukrainy to miejsce, które powinni odwiedzić miłośnicy dobrego ukraińskiego wina we Lwowie. Jeżeli zastanawiacie się gdzie iść na wino we Lwowie, to właśnie tutaj. Wino serwuje się w tym miejscu na kieliszki, kupimy również i całe butelki. Wina Ukrainy to połączenie wine baru oraz winiarskiego sklepu. Jeżeli szukamy konkretnych ukraińskich win we Lwowie, lub chcielibyśmy po prostu spróbować dobrego wina we Lwowie, to jest to jeden z najlepszych adresów w mieście. Do wyboru jest prawie 30 win beczkowych, a oprócz wina szeroka gama zakarpackich koniaków. Do tego wyśmienita kawa, desery oraz przystawki do wina. Przygodę z winem we Lwowie warto rozpocząć właśnie w Winach Ukrainy.

Wina Ukrainy ul. Bratów Rohatyńców 9 – adres i lokalizacja na Google Maps

6. Tsypa we Lwowie – kraftowe piwo we Lwowie

gdzie iść na dobre piwo we lwowie
Tsypa warzy każdy z popularnych stylów rzemieślniczych. Oprócz piwa, zjemy we Lwowie bardzo dobrą pizzę w oryginalnym stylu. fot.web.facebook.com/l.tsypacraftpub/

Jeżeli szukacie piwa kraftowego we Lwowie, to koniecznie powinniście przyjść do Tsypy. Ten huculski browar posiadający swoje lokale także w Kijowie oraz Rachowie wie doskonale jak uwarzyć doskonałe piwo kraftowe. Do wyboru mamy piwa jasne oraz ciemne w kilkunastu stylach. We Lwowie dostępnych jest 10 piw lanych, a dla wybrednych szeroka oferta piw butelkowych Tsypa. Gdy już zgłodniejecie po kilku piwach we Lwowie, spróbujcie przekąsek do piwa oraz wybornej pizzy. Jeżeli zastanawiacie się gdzie iść we Lwowie na piwo większą grupą, to Tsypa jest dobrym adresem. Do zobaczenia na Ukrainie.

Tsypa we Lwowie ul. Stefana Jaworskiego 1 (w piwnicy) – adres i lokalizacja na Google Maps

Porada: więcej o browarze Tsypa przeczytasz w Ukraińskie piwa rzemieślnicze – piwo na Ukrainie z małych browarów.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.