Gdzie schować pieniądze w podróży, żeby były bezpieczne ?

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

gdzie schować pieniądze w podróży
Gdzie schować pieniądze w podróży ? Najlepiej nie trzymać wszystkiego co cenne w jednym miejscu. Fot. Flickr

Każdy z nas przed wyjazdem na wakacje lub przed wyjazdem służbowym zabiera ze sobą określoną ilość pieniędzy. Posiadając przy sobie pieniądze podczas wyjazdu zawsze jesteśmy narażeni na ich utratę w wyniku kradzieży lub napadu. Szczególnie kiedy podróżujemy w pojedynkę lub podróżujemy do regionów mniej bezpiecznych. Przeczytaj gdzie schować pieniądze w podróży, jak zabezpieczyć pieniądze w podróży oraz jak przechowywać pieniądze w podróży w taki sposób, aby były bezpieczne.

Gotówka, którą bierzemy ze sobą na wyjazd powinna być rozdzielona i rozdysponowana w kilku miejscach. Gdzie schować pieniądze w podróży ? Dobrym nawykiem jest rozdzielenie większej sumy gotówki np. do dwóch bagaży, albo nawet do dwóch kieszeni. Większe sumy powinno się umieścić w miejscu trudno dostępnym np. na dnie bagażu lub w kieszeniach wewnętrznych plecaków. Mniejszą kwotę na drobne wydatki najlepiej zatrzymać przy sobie.

Schowki na pieniądze w podróży i skrytki na pieniądze w podróży często znajdziemy w plecakach lub torbach podróżnych. Najczęściej mają one formę ukrytych wewnętrznych kieszeni. Taką sprytną kieszeń-skrytkę możemy także doszyć samodzielnie.

Bezpieczne pieniądze w podróży, to przede wszystkim pieniądze, których nie widzą postronne osoby. Przeliczając naszą gotówkę czy sprawdzając kartę płatniczą w portfelu, starajmy się unikać osób postronnych. Znamy powiedzenie, że okazja czyni złodzieja.

Epatując grubym plikiem banknotów na lokalnym bazarze czy dworcu głównym zwracamy na siebie niepotrzebną uwagę potencjalnych złodziei. Wyciągając portfel w tłumie tubylców na ruchliwej ulicy narażamy się na wyrwanie go z ręki. Bezpieczne pieniądze w podróży, to nasz portfel, który chronimy przed wzrokiem osób postronnych.

Gdzie schować pieniądze w podróży, jeżeli nie mamy przy sobie żadnego bagażu ? Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Skrytki na pieniądze w podróży powinny być dla nas wygodne w korzystaniu. Odzież z kieszeniami ułatwia rozdzielenie gotówki i zapobiega trzymaniu razem kosztownych rzeczy.

Unikajmy jednak trzymania cennych rzeczy w tylnich kieszeniach spodni. Są to miejsca szczególnie narażone na kradzież przez kieszonkowców. Najlepszym miejscem będzie kieszeń, którą na bieżąco możemy kontrolować i mieć pod ręką.

Na bezpieczne pieniądze w podróży najlepsza jest saszetka na szyję bądź nerka ? Nie prawda. W trakcie wakacji możemy zobaczyć olbrzymie ilości turystów (zwłaszcza z państw zachodnich) noszących portfel na szyi bądź nerkę przy spodniach. Taka forma skrytki na pieniądze w podróży bądź też schowka na pieniądze w podróży działa jak wabik na złodzieja. Sygnalizujemy potencjalnym złodziejom, że mamy przy sobie dużo pieniędzy.

Podsumujmy więc nasze spostrzeżenia dotyczące tego gdzie schować pieniądze w podróży. Bezpieczne pieniądze w podróży, to gotówka, karta lub portfel, które ukryte są głęboko w bagażu lub specjalnej kieszeni wewnętrznej z dala od wzroku osób postronnych.

Zaleca się nie trzymanie razem wszystkich cennych i kosztownych rzeczy osobistych, tylko rozdzielenie ich w kilka miejsc. Saszetki i nerki nie są dobrym pomysłem na trzymanie pieniędzy w podróży, ponieważ zwracają uwagę potencjalnego złodzieja.

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Gdzie schować pieniądze w podróży, żeby były bezpieczne ?
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.