Gdzie zjeść śniadanie we Lwowie? – pomysły na szybkie śniadanie we Lwowie

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Śniadanie we Lwowie – czy zawsze jest przyjemnością?

śniadanie u baczewskiego
Tak wygląda poranna kolejka na śniadanie do słynnego Baczewskiego we Lwowie. Baczewski, Baczewskim, ale rozsądek, rozsądkiem. Może lepiej zjeść gdzie indziej, a resztę czasu poświęcić na zwiedzanie Lwowa? fot.własna.

Jeżeli nie mamy we Lwowie noclegu wraz ze śniadaniem, na przykład wynajmując prywatną ujutną kwartirkę, to koniecznością staje się dla nas zorganizowanie śniadania we Lwowie. Zastanawiamy się potem gdzie zjeść śniadanie we Lwowie. Zadanie wydaje się być łatwe, przecież we Lwowie jest całe morze lokali, restauracji i miejsc serwujących śniadanie.

Rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej. Współczesny Lwów objawia coraz silniejsze symptomy miasta turystycznego w typie zachodnim. Turystów we Lwowie jest coraz więcej, a jakość obsługi oraz serwowanego jedzenia wyraźnie maleje. To już nie jest Lwów sprzed siedmiu, czy nawet trzech lat. Kiedy każdy oficjant starał się ugościć nas w dobrej atmosferze. Teraz w niektórych miejscach spotkają nas wyłącznie turystyczny tłok, sztucznie wysokie ceny, a część dobrej obsługi wyjechała na zachód szukać lepszego zarobku. Dobre śniadanie we Lwowie nie jest wcale łatwo znaleźć.

Lwów wydaje się żyć teraz w większym pośpiechu, kelnerzy sprawiają wrażenie zamyślonych, a nad miastem unosi się coraz silniejszy zapach hrywien 🙂 Jeżeli nie chcemy, żeby Lwów stał się Krakowem lub Zakopanem w najbliższym czasie, to pozostaje nam wyłącznie decydować o tym naszym portfelem. Podejmujmy świadome wybory, przecież w niektórych miejscach zostawiamy nie małe pieniądze, nawet jeżeli Lwów wydaje się być na pozór tanim dla nas miastem. Nawet kiedy wybieramy miejsce na śniadanie we Lwowie.

Wskazówka: jeżeli zależy Ci na bardziej wykwintnym śniadaniu przy Rynku we Lwowie, zawitaj na śniadanie do restauracji Halicka 4 (dawniej Kawowa Mapa). Ceny są wyższe, ale jakość i obsługa to wynagradzają.

Dlaczego warto zjeść szybkie i tanie śniadanie we Lwowie?

rogaliki we lwowie
Szybkie i tanie śniadania we Lwowie w mniej popularnych miejscach przypominają mi najlepsze czasy. Kiedy jeszcze byłem studentem, a najpopularniejsze miejsca turystyczne po prostu nie istniały.

Nie jest tajemnicą poliszynela, że Polscy turyści chleją we Lwowie. Po takim chlaniu, wstaje się zazwyczaj grubo po 10:00 i grubo głodnym. Nie ma nic gorszego niż poszukiwanie miejsca na śniadanie we Lwowie będąc na potężnym kacu i głodzie. Część jest spragniona, niewyspana i potrzebuje szybkiego ratunku. Kończy się nawet awanturami między naszymi rodakami na ulicy 🙂

Teraz wyobraźcie sobie, że wchodzicie do pierwszego miejsca na śniadanie – zapełnione po brzegi przez Ukraińców, próbujecie w drugim miejscu – zapełnione przez samych Polaków, idziecie do trzeciego miejsca – śniadania przestały być właśnie serwowane, bo już 12:00 i tak dalej…  Tak to potrafi wyglądać w sezonie turystycznym. Zegarek tyka, zastanawiamy się gdzie zjeść śniadanie we Lwowie, czas umyka, a oprócz chlania przydałoby się jeszcze coś w tym Lwowie zwiedzić. Pojechać na Cmentarz Łyczakowski lub odwiedzić Muzea we Lwowie. W końcu kończy się tym, że wchodzimy do miejsca, którego nie znamy, dostajemy śniadanie we Lwowie nie warte swojej ceny, a na sam koniec tracimy czas i po wszystkim wybija godzina na obiad 🙂 W takich sytuacjach na ratunek przychodzą poniższe miejsca.

Ciekawostka: najdłużej na śniadanie we Lwowie przyszło mi czekać godzinę, było to w kolejnym „słynnym” miejscu – Cukorze przy Braci Rohatyńców 🙂 nie idźcie za tłumem.

Gdzie zjeść śniadanie we Lwowie – Lviv Croissants

gdzie zjeść śniadanie we lwowie
Kawiarnia Lviv Croissants przy Rynku we Lwowie. fot.franchithink.com

Gdzie zjeść śniadanie we Lwowie? Na przykład we Lviv Croissants. Lviv Croissants to lwowska sieć kawiarni serwująca rogaliki oraz kawę. We Lviv Croissants do wyboru mamy kilkanaście rogalików ze słonym nadzieniem na przykład szynką, serem, pieczarkami, jajkiem, bekonem lub kiełbaską. Jest też kilka propozycji na słodko na przykład z pomarańczami, czekoladą, dżemem i bananami.

Rogaliki w Lviv Croissants serwują na ciepło i mogą zapakować na wynos. Mamy do tego kawę w kilku rodzajach i szybkie, tanie i smaczne śniadanie we Lwowie gotowe. Czasami w lokalach Lviv Croissants jest tłok, ale personelu im nie brakuje, więc czas oczekiwania jest krótki. Z ciepłym śniadaniem i kawą możemy ruszyć na dalsze zwiedzanie Lwowa nie czekając na kelnera. Potem pomyślimy o czymś na większy głód. Przystępne ceny. Rogalik z kawą w Lviv Croissants w cenie 80 UAH. Jeżeli jesteś facetem na pewno zjesz dwa 🙂 Na przykład Lwowski, Królewski lub Myśliwski. We Lwowie jest 20 lokali Lviv Croissants. Który jest Twoim ulubionym?

Wskazówka: lokalizacje Lviv Croissants oraz menu znajdziesz pod adresem: lviv-croissants.com. We Lwowie znajduje się 20 lokali sieci Lviv Croissants, które łatwo znaleźć w całym mieście.

Gdzie zjeść śniadanie we Lwowie – Frans.ua

gdzie zjeść śniadanie we lwowie
Kawiarnia Frans.ua przy pl. Mytnym, po drodze na Cmentarz Łyczakowski. fot.własna.

Szybkie śniadanie we Lwowie zjemy nie tylko w Lviv Croissants, ale u jego konkurenta Frans.ua. We Lwowie znajduje się 7 lokali sieci Frans.ua. Podobnie jak Lviv Croissant serwują tutaj rogaliki na ciepło oraz kawę. Różnica pomiędzy Lviv Croissants a Frans.ua polega na menu. Frans.ua posiada bardziej zróżnicowane menu, a rogaliki stanowią tylko jego część.

Do wyboru oprócz słodkich i słonych rogalików na ciepło mamy na przykład muffiny, torty (napoleon), sernik, eklery, ciasteczka jaglane oraz zbożowe, a nawet pizzę i hot-dogi francuskie. Również wybór kaw oraz herbat jest większy niż we Lviv Croissants. Są tutaj także mniejsze kolejki, a ceny na tym samym poziomie. Dlatego jeżeli widzicie napis Frans.ua i szukacie miejsca na szybkie śniadanie i kawę, to wypróbujcie te miejsca. Uwaga, nie żałują sera w rogalikach 🙂

Wskazówka: lokalizacje Frans.ua oraz menu znajdziesz pod adresem: frans.ua. We Lwowie znajduje się 7 lokali sieci Frans.ua.

Gdzie zjeść śniadanie we Lwowie – Puzata Chata

gdzie zjeść śniadanie we lwowie
Stara, dobra, Puzata Chata we Lwowie przy Prospekcie Szewczenki. fot.własna

Puzata Chata wprowadziła w ostatnim czasie szeroką ofertę śniadań tzw. smaczne śnidanka 🙂 Kiedyś Puzata Chata nie była najlepszym miejscem na śniadanie we Lwowie. Otwarte od rana lokale serwowały po prostu dania obiadowe. Obecnie w Puzatej Chacie do wyboru mamy kilka zestawów śniadaniowych. Na przykład klasyczne śniadanie angielskie z fasolką, parówkami oraz sadzonymi jajkami i pomidorami. Dla bardziej wymęczonych imprezowaniem, ciekawą opcją jest śniadanie kijowskie: mały kotlecik po kijowsku, ziemniaki, jajko sadzone oraz pomidory. Do tego sok pomarańczowy, kawa, klin i po kacu ani śladu.

Oryginalnie prezentuje się też śniadanie z plackami ziemniaczanymi białą kiełbaską i sosem. Puzata Chata na śniadanie we Lwowie, to bardzo dobra opcja. Szybko, tanio i smacznie. Zamiast chodzić po najdroższych lokalach, warto czasami zejść na ziemię 🙂 Teraz już wiecie gdzie warto przyjść i zjeść śniadanie we Lwowie. Jeżeli znasz inne miejsce, to daj znać w komentarzu. Do zobaczenia na Ukrainie.

Wskazówka: o lokalach Puzatej Chaty pisałem w artykule: Puzata Chata – ulubiona restauracja Polaków we Lwowie i Kijowie. Śniadanka Puzatej Chaty zobaczysz pod adresem: puzatahata.ua/menu/smachni-snidanki

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Gdzie zjeść śniadanie we Lwowie? – pomysły na szybkie śniadanie we Lwowie
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.