raki house czerniowce

Gdzie zjeść w Czerniowcach? Restauracje w Małym Wiedniu Bukowiny

raki house czerniowce
W Czerniowcach nie brakuje restauracji na bardzo dobrym poziomie, ale jak to na Ukrainie – trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać 🙂

Na Ukrainie wszystko smakuje lepiej (zobacz na filmie dlaczego), a w Czerniowcach szczególnie, ponieważ niezmącone nasze smaki i wrażenia tłumem turystów 🙂 AirBnB nie zniszczyło jeszcze kulturowej tkanki miasta, a ceny w restauracjach w Czerniowcach pozostają na niższym poziomie niż na przykład we Lwowie. Zgodnie więc ze starą ukraińską zasadą: im dalej na Wschód tym korzystniejszy stosunek ceny do jakości, a także mniej turystów (a właściwie ich brak). Jeżeli szukacie miejsca na obiad w Czerniowcach lub zastanawiacie się gdzie zjeść w Czerniowcach albo napić się wina, wódki lub ukraińskiego piwa, to sprawdźcie poniższe miejsca 🙂

Żeberkownia (Rebernia, Реберня) w Czerniowcach

żeberkownia rebernia czerniowce
Żeberkownia w Czerniowcach. Tego nikt się nie spodziewał 🙂

Lwowska „Żeberkownia pod Arsenałem” stała się najpopularniejszą restauracją we Lwowie, a jednocześnie ofiarą swojej popularności 🙂 Zawsze ciągną do niej tłumy jak za panną matką, gotowe stać wytrwale w długiej kolejce i nie zważając na to, że wokół wiele innych doskonałych miejsc i to również z żeberkami. Dla tych, którzy pamiętają lwowską żeberkownię i atmosferę sprzed czasów jej największej popularności mam jednak dobrą wiadomość. Niedawno w Czerniowcach otwarto jej wyjątkową filię i to w całości zbudowaną od podstaw. Według obsługi miałem być jej pierwszym klientem z Polski 🙂 Nie ma tutaj żadnych kolejek, a miejsca i stolików starczy dla każdego. Podobnie jak pieczonych żeber, które w tym akurat przypadku są zawsze dobrze wypieczone. Obsługa jest niesamowicie sympatyczna, a przed restauracją wieczorem płonie klimatyczne ognisko. Ceny i jadłospis takie jak we Lwowie.

Na filmie zobaczysz jak wygląda restauracja Rebernia w Czerniowcach w środku.

Adres: Головна вулиця, 119Б, Чернівці, Чернівецька область, 58001

Restauracja Hotelu Knaus

restauracja hotel knaus
Tak powinno wyglądać dobrze podane piwo. Polscy restauratorzy – uczcie się 🙂

Knausa warto polecić z dwóch powodów. Po pierwsze, doskonale podają tutaj piwo: w grubym, ciężkim i porządnie zmrożonym kuflu. Do wyboru mamy wyborne niemieckie lub znakomite ukraińskie. Po drugie, przed restauracją znajduje się przestronny ogródek, w którym w ciszy i cieniu spokojnie odpoczniemy podczas zwiedzania Czerniowiec. Jeżeli już zgłodniejemy, to warto zajrzeć do karty, bo tam czekają na nas najlepsze przysmaki w stylu kuchni niemieckiej i ukraińskiej. Jest więc dużo mięsa, a wśród niego szczególnie warte spróbowania są grillowane kiełbaski, golonki w kapuście i pieczone ziemniaki. Takie jedzenie do piwa to poezja 🙂 Jeżeli jesteście świeżo po przyjeździe do Czerniowiec i zastanawiacie się gdzie odpocząć i gdzie zjeść w Czerniowcach, to warto rozważyć to miejsce. Przy restauracji działa też hotel.

Na filmie zobaczysz jak wygląda restauracja Knaus i jej ogródek.

Adres: Головна вулиця, вулиця Поштова, 4, 26A, Чернівці, Чернівецька область, 58000

Raki House

raki house ukraina czerniowce
Jedne z najlepszych raków i owoców morza serwują na Ukrainie w Raki House w Czerniowcach.

Wizyta w Czerniowcach bez odwiedzin Raki House, to jak ukraińska Wigilia bez kutii 🙂 Trzeba tutaj po prostu przyjść i przekonać się na własnym podniebieniu, że w Czerniowcach jest gdzie zjeść i to w najlepszym stylu. Najbardziej zadowoleni będą miłośnicy owoców morza. Restauracja specjalizuje się w gotowanych rakach – serwowanych w kilku odsłonach i rozmiarach, a także czarnomorskich rapanach, czyli ślimakach. Jeżeli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z owocami morza, to może zacząć od niesamowitych makaronów z małżami oraz doskonałych pieczonych ryb. Do wszystkiego idealnie współgra ciemne piwo, a także bardzo mocne nastojanki, z których alkohol aż paruje do góry 🙂 Dla tych, którzy zastawiają się gdzie zjeść w Czerniowcach, to miejsce obowiązkowe.

Na filmie zobaczysz jak wygląda restauracja Raki House w środku i na zewnątrz.

Adres: вулиця Шолом-Алейхема, 11, Чернівці, Чернівецька область, 58000

Do zobaczenia na Ukrainie.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.