Gdzie zjeść w Kijowie słuchając na żywo muzyki – TOP 10

Lubisz Ukrainę i muzykę na żywo? W stolicy Ukrainy znajdziesz kilkanaście miejsc, gdzie nie tylko zjesz smacznie, ale też odpoczniesz przy muzyce granej na żywo. Ukraińskie disco, jazzowe ambicje czy gorące latino. Nie ważne, co wybierasz, znajdziesz to w Kijowie. Sprawdź poniższe miejsca.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Ostatnia Barykada (Остання Барикада)

Ta stylowa restauracja kuchni ukraińskiej w pełni zasługuje na miano artystycznej przestrzeni gastronomicznej. Ostatnia Barykada w Kijowie położona w podziemiach Majdanu zyskała już status miejsca kultowego. Wystrój nawiązuje do współczesnej ukraińskiej sztuki ludowej. Miejsce jest modne i niebanalne. Był tu nie tylko Robert Makłowicz, ale też co druga osoba ze świata ukraińskiego show-biznesu.

Ukraińska kuchnia w świeżym, nowoczesnym wydaniu i muzyka: improwizacje na akordeonie, gitara akustyczna, ukraiński folk i hipnotyzujące duety jazzowe – to wszystko grają w Ostatniej Barykadzie. Koncerty ukraińskich zespołów są w każdy piątek i sobotę o godzinie 20:00.

Adres: Майдан Незалежності, 1.

32 JazzClub

Uwielbiam to miejsce w Kijowie. 32 JazzClub to koktajl-bar i klub jazzowy w stylu nowojorskim w jednym. W tym niepozornym miejscu położonym na kijowskim Padole niedaleko cerkwi św. Andrzeja, spotykają miłośnicy muzyki jazzowej i mieszkańcy Kijowa żądni jazzowych improwizacji. Nie zagląda tu wielu turystów. Szczególnie teraz. Na miejscu spróbujemy obłędnych autorskich koktajli i autorskiej kuchni. Do wyboru: tapasy, krewetki, ryby. W środy, piątki i soboty o godzinie 20:00 odbywają się tu koncerty zespołów jazzowych z Ukrainy, ale też i zza granicy.

Adres: вул. Воздвиженська, 32.

ESHAK

ESHAK w Kijowie to wysokiej klasy sieć restauracji w stylu orientalnym. Serwuje się tu znakomitą kuchnię uzbecką i kuchnię Azji Centralnej. Są więc płowy, manty, pilawy, czebureki, dobre wino i zabawa. W trzech restauracjach w Kijowie znajdziemy orientalne wnętrza, fajki wodne i sympatyczną obsługę. Muzyka na na żywo od DJ-ów w czwartek i piątek w ESHAK przy Klowskim Uzwizie. Muzyka na żywo z wokalem i profesjonalnym tańcem brzucha w piątki i soboty w ESHAK przy Wielkiej Wasylkowskiej.

Adresy: вул. Велика Васильківська, 85/87; Кловський узвіз, 10; вул. Маршала Конєва, 10/1.

Spezzo

Spezzo to kijowska sieć włoskich restauracji, która trzyma stały, wysoki poziom jedzenia i obsługi. Są oddalone nieco od centrum Kijowa, ale warto tu zajrzeć, też po inny klimat i niższe ceny. Muzyka na żywo uzupełnia przyjemne posiłki, głównie w piątki i soboty od godziny 19:00. W Spezzo przy Rusanowskim Nabrzeżu odbywają się zazwyczaj koncerty z udziałem utalentowanych, młodych ukraińskich wokalistów. Kuchnia włoska w Spezzo to rzecz jasna makarony, ale też domowy chleb, pizza z jakościowych składników (margarita jest wybitna), focaccia i owoce morza np. krewetki i makarony z małżami.

Adresy: Русанівська набережна, 8; вул. Святошинська, 3А.

Kuwszyn (Кувшин)

Kuwszyn istnieje w Kijowie już od ponad pięciu lat i nadal cieszy się bardzo dobrą opinią. Ta restauracja kuchni gruzińskiej pojawia się często w zestawieniach najlepszych kijowskich restauracji zupełnie nie przypadkowo. Gość jest tu zawsze ciepło przyjmowany i obsługiwany z klasą. Kuchnia gruzińska, więc do wyboru: chaczapuri, chinkali, jagnięcina shurpa, mocne i przepełnione słońcem gruzińskie i ormiańskie wino i do tego muzyka na żywo. Pij i tańcz. Gra się na żywo w piątkowe wieczory i weekendy. Głównie współczesne kompozycje, muzykę gruzińską lub nostalgiczne, wschodnie szlagiery, a to wszystko w wykonaniu prawdziwej orkiestry.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Adres: вул. Івана Федорова, 10.

Havana

Fajne miejsce, jeżeli chcemy zjeść i posłuchać muzyki z widokiem na Dniepr. Wystrój nowoczesny, lekki, kojarzący mi się głównie z Kubą lub z Miami na Florydzie. Jasne kolory, wszędzie kwiaty, zieleń i piękne panoramiczne okna z widokiem na drugi brzeg Kijowa. W ciągu tygodnia można tu odetchnąć od zgiełku Kijowa. Bardzo dobre drinki i przyzwoita kuchnia. W Havanie w weekendy można tańczyć do gorącej muzyki latynoskiej wykonywanej na żywo. Do tego można zamówić drinka z rumem lub aperolem. Do jedzenia kuchnia europejska.

Adres: вул. Набережне шосе, 28.

Taverna (Таверна)

W ogrodach na Rusaniwskim Nabrzeżu działa prawdziwa grecka tawerna w Kijowie. To kolorowe i wesołe miejsce, w którym udało się oddać klimat Grecji. Musaki, mięso z grilla, ryby, zupy z owocami morza i wiele zacnych dań. Warto odwiedzić to miejsce, jeżeli szukasz odpoczynku od kuchni wschodniej. Zwykle w każdy piątek i sobotę grają w kijowskiej Tavernie muzykę przy użyciu klasycznych greckich instrumentów. Usłyszysz nie tylko pieśni ludowe, ale też współczesne przeboje w odpowiedniej aranżacji. Wśród wykonawców są często Grecy mieszkający na Ukrainie lub przyjeżdżający na koncert.

Адреса: Русанівська набережна, 4.

Kuchmaister (Кухмейстер)

To dość oryginalne miejsce w Kijowie. Restauracja zajmuje cały 3-piętrowy, szklany budynek, otoczony z każdej strony kijowskimi blokowiskami. Można usiąść w wielkim ogródku i cieszyć się tą wyjątkową atmosferą… Warto to zobaczyć samemu. Szczególnie wieczorem. Lubię takie klimaty na Ukrainie. Znajdziemy tu szeroką ofertę drinków, piwa i najrozmaitszych dań kuchni europejskiej i orientalnej. Na przykład owoce morza, drób, ryby i dużo deserów w postaci ciast. Co do muzyki, to muzycy i DJ-e występują tu w każdy piątek i sobotę wieczorem. Przygotowano dla nich osobną scenę z profesjonalnym sprzętem.

Adres: вул. Єлизавети Чавдар, 36.

Razzle Dazzle

Stylowa Razzle Dazzle to restauracja teatralna, nawiązująca wystrojem do lokali Nowego Jorku lub Chicago. Ich bar jest przepięknie zaprojektowany. Serwują tu kuchnię śródziemnomorską. Są krewetki, steki i znakomite drinki. Zobaczymy tu występy i po prostu najzwyklejsze imprezy z udziałem DJ’a grającego nowoczesną muzykę. W każdy weekend w Razzle Dazzle odbywa się główna impreza z muzyką na żywo i ukraińskimi wokalistami. W dni powszednie można za to zjeść tani lunch lub zrelaksować się przy długim barze.

Adres: вул. Паркова дорога, 2.

Friends & Lovers Bar

Tuż przy Złotej Bramie (Złotych Worotach :)) mieści się kameralna restauracja serwująca smaczną włoską kuchnię. To co ją wyróżnia to aranżacja, lokal działa w budynku i na ekstrawaganckim tarasie-ogródku położonym wewnątrz podwórka. Możemy dzięki temu na chwilę wyciszyć się przy dobrym drinku i smacznym jedzeniu, albo spokojnie z kimś porozmawiać przy niezłej kawie. Wieczorami usłyszymy tu muzykę na żywo. Fajne miejsce w centrum, z gatunku tzw. slow.

Adres: Ярославів Вал, 9.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):