ING prowizje za granicą – wypłaty z bankomatu i przewalutowanie

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

ING prowizje za granicą z bankomatów wypłaty
W przypadku ING Banku Śląskiego koszty wypłaty z bankomatów za granicą plasują się na umiarkowanym poziomie. Fot. http://www.szymmar.pl

W przypadku korzystania z karty debetowej lub kredytowej poza granicami Polski, należącej do ING Bank Śląski, musimy przygotować się na następujące ING prowizje za granicą.

Wypłata gotówki z bankomatu (czyli w walucie innej niż PLN) niezależnie od typu naszej karty płatniczej (debetowej) – 3 % kwoty wypłaty. Nie dotyczy karty MasterCard w telefonie.

Ponadto za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku zapłacimy – 3 % kwoty transakcji w przypadku kart VISA Zbliżeniowa, VISA NFC, Zbliżak VISA PAYWAVE w formie naklejki (opłata/prowizja pobierana w przypadku transakcji dokonanych kartami wydanymi od 10.10.2016. W przypadku transakcji dokonanych kartami wydanymi przed 10.10.2016, opłata/prowizja nie jest pobierana. Prowizja za przewalutowanie nie dotyczy MasterCard w telefonie, Debit MasterCard zbliżeniowa oraz Maestro w EUR.

Wypłata gotówki z bankomatu (czyli w walucie innej niż PLN) dla posiadaczy kart przepłaconych. Maestro – 3 % kwoty transakcji. Nie dotyczy K@rta wirtualna ING VISA.

Z ciekawostek, w razie zgubienia czy też kradzieży naszej karty za granicą: Przygotowanie i dostarczenie na wniosek Klienta karty przesyłką kurierską (opłata pobierana niezależnie od opłaty za wydanie karty): 135 zł.

Źródło: https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000192
Więcej informacji o ING prowizje za granicą w oficjalnej tabeli opłat i prowizji ING: https://www.ingbank.pl/indywidualni/tabele-i-regulaminy/tabela-oplat-i-prowizji

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
ING prowizje za granicą – wypłaty z bankomatu i przewalutowanie
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.