Inteligo za granicą – Inteligo prowizje i opłaty za granicą

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Inteligo za granicą, Inteligo wypłaty z bankomatu za granicą, Inteligo prowizje za granicą
Wyjeżdżasz za granicę z kartą Inteligo w portfelu ? Przeczytaj koniecznie poniższy wpis, dzięki czemu lepiej skontrolujesz koszty użytkowania swojej karty za granicą.

Jak sprawuje się konto i karta Inteligo za granicą np. w Chorwacji, Włoszech, Hiszpanii czy na Węgrzech ? Jakie opłaty i prowizje za wypłaty z bankomatów za granicą przygotowało dla nas Inteligo ? Aktualne prowizje Inteligo za granicą oraz koszty korzystania z Inteligo za granicą znajdziesz w tym artykule.

Posiadacze internetowego konta bankowego PKO BP – Inteligo powinni zwrócić uwagę na datę zawarcia umowy z bankiem.

Dla posiadaczy, którzy zawarli umowę przed 11 maja 2010 r. obowiązuje następująca tabela opłat i prowizji Inteligo za wypłaty Inteligo za granicą:
Taryfa prowizji i opłat bankowych PKO BP dla Kont Inteligo Prywatnych (indywidualnych i wspólnych) i firmowych dla Klientów którzy zawarli umowę rachunku bankowego Konta Inteligo przed dniem 11 maja 2010 r.

Właściciele rachunku, którzy zawarli umowę po 11 maja 2010 r. obowiązuje następująca tabela opłat i prowizji Inteligo za wypłaty Inteligo za granicą:
Taryfa prowizji i opłat bankowych PKO Banku Polskiego SA dla Kont Inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) i firmowych dla klientów Konta Inteligo, którzy zawarli umowę Konta Inteligo od dnia 11 maja 2010 r.lub przeszli na nowe warunki cenowe

Skupmy się na prowizjach i opłatach Inteligo za granicą dla właścicieli kont założonych po 11 maja 2010 r. Prezentują się one następująco:

Wypłata gotówki przy użyciu karty debetowej Inteligo w bankomatach za granicą:

1) dla klientów korzystających z usługi „Bankomaty bez granic” – każdorazowo 0 zł
2) dla klientów niekorzystających z usługi „Bankomaty bez granic” – każdorazowo 3% minimum 10 zł kwoty transakcji.

Za uruchomienie usługi „Bankomaty bez granic” w Inteligo zapłacimy miesięcznie 4 zł.

Prowizja za przewalutowanie (zazwyczaj wynosząca od 2-5%) jest naliczana w obu przypadkach, zarówno z opcją „Bankomaty bez granic” jak również bez tej opcji.

Prowizji za przewalutowanie możemy uniknąć posiadając konto walutowe i trzymając na rachunku walutę kraju, w którym akurat przebywamy. Korzystając więc z karty Inteligo za granicą lub wypłacając Inteligo z bankomatu za granicą zawsze zapłacimy tzw. prowizję za przewalutowanie.

Warto więc odpowiedź sobie na pytanie, czy włączanie funkcji „Bankomaty bez granic”, której koszt miesięczny wynosi 4 zł, jest tak na prawdę opłacalne, jeżeli planujemy wyjazd raz lub dwa razy do roku.

Moim zdaniem, jeżeli często podróżujemy i korzystamy z karty Inteligo za granicą, to może być opłacalne. W innym przypadku nie.

Funkcja „Bankomaty bez granic” umożliwia też bez prowizyjną wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce. To wydaje się być solidną zaletą tej funkcji, ale na pytanie czy warto ją uruchamiać zależy od tego w jaki sposób korzystamy z naszych kart płatniczych Inteligo i czy zależy nam bardziej na komforcie, czy też na oszczędnościach.

Źródło oraz więcej informacji o opłatach i prowizjach Inteligo znajdziesz pod tym adresem:
http://inteligo.pl/przydatne-informacje/oplaty-prowizje-i-oprocentowanie/

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Oceń wpis

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.