Jak sprawdzić stan konta w Kyivstar – przydatne kody USSD na Ukrainie

Kyivstar – mobilny internet i dzwonienie z Ukrainy do Polski

kyivstar logo ukraińskiego operatora
Kyivstar jest jednym z trzech największych operatorów na Ukrainie.

W przeciwieństwie do Polski, na Ukrainie nadal sprzedaje się karty pre-paid do telefonów komórkowych. Tego typu karty do telefonu na Ukrainie, posiadają własny numer oraz umożliwiają nam dzwonienie z Ukrainy oraz dostęp do internetu mobilnego. Nasz telefon działa dzięki temu zupełnie jak w Polsce. Internet mobilny tanieje na Ukrainie podobnie jak na całym świecie. W ostatnim czasie interesującą ofertę wypuścił Kyivstar. Za 225 UAH miesięcznie mamy nielimitowany internet mobilny oraz 300 minut i 300 smsów na połączenia do Polski. W obrębie numerów Kyivstar połączenia są bezpłatne.

Na dodatek, za pierwszy miesiąc wraz ze starterem Kyivstar zapłacimy 125 UAH. Podsumowując za ok. 20 PLN mamy nielimitowany dostęp do internetu na Ukrainie przez 3 tygodnie oraz 300 minut połączeń do Polski. Jeżeli wykorzystamy minuty do Polski lub SMS-y, wystarczy doładować konto określoną ilością hrywien. Jeżeli nie miałeś wcześniej do czynienia z aktywacją pakietów u ukraińskich operatorów, to najlepiej zakup pakiet w punkcie Kyivstar. Obsługa z reguły chętnie pomaga i aktywuje nam ukraińską kartę sim na miejscu.

Wskazówka: czasami sprzedawcy w Kyivstar umożliwiają wybranie pakietu (numeru) telefonu. Warto przejrzeć kilka starterów. Mi w ten sposób udało się natrafić na łatwy i fajny do zapamiętania numer. Znajomość własnego numeru przydaje się na Ukrainie w różnych nieoczekiwanych sytuacjach 🙂 warto go zapamiętać, zapisać w telefonie, albo zapisać sobie kod USSD na przypomnienie numeru.

Kyivstar – jak sprawdzić stan konta i pakiety

Do każdego startera jest dołączona kartka z najważniejszymi kodami USSD. Kody te umożliwiają sprawdzenie najważniejszych informacji o naszym pakiecie na Ukrainie. Na przykład liczbę pozostałych darmowych minut do Polski lub zbliżający się czas do kolejnego doładowania albo numer naszego telefonu.

kyivstar kod na stan konta
Kody USSD do Kyivstar. Numery wybieramy z telefonu i uruchamiamy słuchawką. Np. na stan konta *112# i słuchawka. fot.własna

Wskazówka: więcej na temat roamingu na Ukrainie przeczytasz w Roaming na Ukrainie – o czym warto wiedzieć, stawki i porady.

Przydatnym numerem USSD dla Polaków może być również *161# – sprawdzenie naszego numeru telefonu. Kod ten czasami nie działa, ale po kilku próbach zawsze zadziała. Inne kody znajdziemy na stronie Kyivstar pod adresem kyivstar.ua

Jeżeli macie jakieś pytania związane z dzwonieniem do Polski z Ukrainy lub z dostępem do internetu na Ukrainie, to dajcie znać w komentarzu. Co jeszcze warto dodać, to że Kyivstar dodaje gratis w starterze drugą kartę SIM. Mamy więc dwie karty SIM, które mogą być używane jednocześnie. Na przykład w naszym laptopie, jeżeli posiadamy bezprzewodowy modem USB. Taki modem możemy także kupić na Ukrainie lub przywieźć go ze sobą z Polski i na miejscu włożyć kartę SIM z Kyivstar. Upewnijmy się tylko czy modem obsługuje karty innych operatorów. Druga karta SIM powinna zaktywować się automatycznie lub można to zrobić kodem USSD na kopercie.

Numery Kyivstar rozpoczynają się najczęściej od 86. Kody ukraińskich operatorów nigdy nie rozpoczynają się od zera i są zawsze dwucyfrowe. Struktura ukraińskiego numeru w naszym telefonie powinna wyglądać następująco:

+380 oraz (dwucyfrowy numer operatora np. 86) oraz (siedmiocyfrowy numer abonenta np. 123 45 67). Cały numer +380 86 123 45 67 łącznie 12 cyfr.

Wskazówka: każdy ukraiński numer telefonu poprzedzamy +380 a następnie dodajemy numer telefonu. W przeciwnym razie nie połączymy się, tylko usłyszymy ukraińską informacje o niedostępnym numerze.

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.