Jak zaimponować Ukraince? – tajemnica męskiego podrywu

Niestety Internet jest pełen różnego rodzaju podobnych rzeczy na temat ukraińskich kobiet. Wszystkie artykuły wydają się być napisane pod kopiarkę. Typowe monotonne pisanie to coś w stylu: „Chcesz zaimponować Ukraińce? Kup bukiet, załóż dżinsy, zgól brodę, podjedź drogim samochodem…”

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Jakie inne bzdury Ci doradzą?

Ale spokojnie! Nie wszystko jeszcze stracone. Razem z moją znajomą z Ukrainy spróbujemy wyjaśnić, dlaczego powyższe przykłady nie działają. Damy też wskazówki, które są co najmniej czegoś warte.

Lecimy!

Oryginalność na siłę nie działa!

Możesz zaimponować Ukraińce w nietrywialny sposób:

– Powiedz, że jesteś uczulony na kobiecą urodę i spróbuj spaść na chodnik na środku ulicy, imitując całkowitą utratę przytomności;

– Zaproś ją do restauracji i podczas kolacji spróbuj krzyczeć jak Tarzan rozdzierając na sobie koszulę;

– Umów się na randkę. Przyjedź na drogim samochodzie (Bentley, Maybach, lub od biedy japoński SUV) w eleganckim garniturze, z rolexem na nadgarstku i… w hawajskich szortach i chińskich kapciach za 10 złotych;

– Poproś ją, by zapłaciła za obiad, wyjaśniając, że jesteś bez grosza w kieszeni i nie możesz sobie pozwolić na obiad w McDonald’s;

– Poważnie zapytaj, czy jest gotowa urodzić dla Ciebie 15-cioro dzieci, jeśli zostanie twoją żoną. Uzasadnij swoje pragnienia przekonaniami religijnymi (nie wspominaj nic o 500+);

– Powiedz jej, że marzysz o życiu na wsi, z dala od cywilizacji, na przykład gdzieś w ukraińskich Karpatach. Powiedz, że takie życie – bez Internetu, bez ciepłej wody i sklepów jest tym, o czym marzyłeś i masz nadzieję, że ona też w ten sam sposób rozważa swoja przyszłość

I co o tym myślisz…

Myślisz, że napisaliśmy jakieś bzdury? Dlaczego? Chciałeś zaimponować Ukraińce i właśnie na taką prośbę trafiłeś na tę stronę. Wszystkie powyższe metody są w stanie dramatycznie zaimponować kobiecie!

Nie bardzo? – no właśnie…

A tak na serio: czy znajdziesz sposób na Ukrainkę?

Mówiąc poważnie, możesz zaimponować kobiecie zarówno pozytywnie, jak i negatywnie.

Jak pozytywnie zaimponować Ukraińce?

– Odrzuć wszystko, co słyszałeś lub wiedziałeś wcześniej – w telewizji, od znajomych, od rodziny i w filmach;

– Zrozum, że Ukrainka NIE MOŻE mieć określonego standardowego zestawu cech, ponieważ:

a) Każda kobieta ma inny charakter;

b) Każda kobieta została uformowana i dorastała w innym środowisku, co wpłynęło na jej światopogląd, preferencje, przekonania, upodobania;

c) Nie ma absolutnie szans na dwie identyczne Ukrainki, podobnie jak dwie identyczne Białorusinki czy Rosjanki lub Polki. Nawet jeśli są bliźniakami.

Jak możemy mówić o „standardowych metodach na podryw”, które są uniwersalne i pomogą zaimponować ponad 10 milionom ukraińskich kobiet w każdym wieku? Czy to pytanie nie wydaje Ci się absurdalne? No właśnie.

d) Ukraińskie kobiety, jak wspomniano wcześniej, różnią się wiekiem, miejscem zamieszkania (może to być wieś lub miasto, a czasem spotkasz Ukrainkę mieszkającą za granicą i będącą na Ukrainie tylko na chwilę – zdarza się to od czasu do czasu). Opcji jest tak wiele, jak kolorowych doniczek w ogrodniczym sklepie.

Pochodzenie – ma znaczenie!

Zauważyliśmy na przykładzie naszych wspólnych znajomych, że charakter Ukrainek i ich mentalność zależna jest też od regionu z którego pochodzą i regionu zamieszkania na Ukrainie (Wschód, Zachód, Północ, może to być także życie na pograniczu, lub zwykła bliskość życia przy granicy z Polską, Białorusią, Rumunią lub Rosją)

Różnice te mają ogromny wpływ na poglądy kobiet na życie i to, co lubią lub też jakie mają aspiracje i czego chcą od swojego partnera obecnie i w przyszłości;

Istnieją też inne, niezwykle ważne różnice między ukraińskimi kobietami – to z pewnością przekonania religijne (może być ona przykładowo grekokatoliczką, prawosławną, lub muzułmanką, Żydówką albo ateistką).

Ważna jest też przynależność do mniejszości narodowych – twoja nowa znajoma może być na przykład Krymską Tatarką, Ormianką lub pochodzić z Gagauzji – gdy spotkasz na drodze kogoś takiego, pamiętaj, żeby dowiedzieć się na początku więcej o jej kulturze i miejscu pochodzenia. Nigdy nie bój się pytać. Łatwiej zdobędziesz jej zaufanie i złapiecie wtedy lepszy kontakt.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Ukraińskie wulkany charakterów

Zdarza się też wśród kobiet ze Wschodu przynależność do partii politycznych, ruchów społecznych (może to być na przykład harcerski Płast, ale też ruchy narodowe) i poglądów – czasem nieświadomie lewicowych, czasem dojrzałych, kosmopolitycznych, a czasem prawicowych lub wręcz radykalnych i ksenofobicznych.

Pamiętaj, żeby nigdy nie afirmować postaw z którymi się nie zgadzasz – wyrażaj jasno, spokojnie i przede wszystkim kulturalnie… swoje stanowisko i poglądy, a od początku wasza znajomość będzie szła w dobrym kierunku.

Pamiętaj – ludzie na poziomie, zawsze się zrozumieją, przyznają się do błędów i znajdują konsensus zarówno podczas krótkiego spotkania jak i wspólnego życia. Na przykład Polaka z Ukrainką.

Ukrainki mają to do siebie, że lubią skutecznie i przez długi czas skrywać swoje poglądy. Bywają chłodne w emocjach, czasem wręcz zimne jak najgorszy mróz, ale też lubią ukrywać swój potencjał. Jednym słowem: zręcznie się kamuflują ze swoimi prawdziwymi opiniami, szczególnie kiedy wiedzą, że ich rozmówca myśli inaczej i zależy im na jego akceptacji.

Nie oceniaj tego jako działanie podstępne. Ja bym powiedział, że to urok ich intelektu. Kobiety z Ukrainy takie po prostu są. Tego nie zmienisz i pogódź się z tym. Niektóre z nich ujawniają więc swoje prawdziwe zdanie na różne kluczowe tematy dopiero z czasem. Najważniejsza jest więc szczerość i rozmowa. To pozwala Ukrainkom pokazać swoje ja, a Tobie podjąć dalsze kroki, co do waszej wspólnej znajomości.

Rodzina, praca i wykształcenie są wciąż ważne dla Ukrainki

Nie brakuje Ukrainek wyzwolonych, ale olbrzymie znaczenie dla ich osobowości i modelu ich życia ma naszym zdaniem najbliższa rodzina.

Nie mniej ważny jest poziom jej wykształcenia i wykształcenie jej rodziny, a także profesja zawodowa – także zarówno niej samej, jak i jej rodziców i rodzeństwa (ma to bardzo duży wpływ na Ukrainkę i silnie kształtuje jej codzienne działania i model życia) – doceniaj, szanuj i zauważaj jej ciężką pracę i starania, a zyskasz jej sympatię. W sumie nic nowego, tylko to samo, co u Rosjanek, Białorusinek, Polek i innych kobiet na świecie…

Współczesne kobiety są po prostu wciąż za mało doceniane w tym co istotne, a dokładniej: są docenianie za to, za co tak na prawdę nie powinny być docenianie, bo najczęściej za różne głupotki – takie mam zdanie.

Podejście do każdej Ukrainki powinno być indywidualne

Indywidualność jest dla nas wszystkim. Gdyby ten artykuł był „jak każdy inny”, nie miałby indywidualności. Zamknąłbyś stronę kilka sekund po przeczytaniu pierwszych zdań na temat bukietu kwiatów, dobrych manier i dżentelmeńskiego otwierania drzwi przed ukraińską damą. Ale artykuł jest interesujący, ponieważ jest indywidualny i po przeczytaniu podzielisz się nim z przyjaciółmi.

Wszystko, co jest unikalne, jest interesujące i ma wysoką wartość. Przyciąga. To samo dotyczy kobiet.

Każda kobieta jest indywidualistką z własnym zestawem unikalnych cech charakteru. Tak jest też z Ukrainkami. I to świetnie. Ale dla Ciebie jest to jednocześnie zaleta i wada.

Zaleta. Możesz spotkać różne Ukrainki i doświadczyć zupełnie innych emocji z każdą z nich. Z jednymi może ci się nawet układać bardzo dobrze od pierwszego wejrzenia.

Wada. Szukałeś łatwego i uniwersalnego sposobu na pozyskanie sympatii ukraińskiej kobiety, ale dowiedziałeś się, że nie ma takiego sposobu – i myślisz, co robić dalej. Działać, ale mając na uwadze, to, co napisaliśmy poniżej.

Które ukraińskie kobiety lepiej pominąć?

– Te, które zwracają na Ciebie nadmierną uwagę i silnie kokietują.

Z reguły przeciętna Ukrainka jest dość zrównoważona i skromna – pamiętasz jak pisałem kiedyś o chłodnych emocjach i chłodnym intelekcie u Ukrainek? Jeśli kobieta z Ukrainy wykazuje nadmierną uwagę, uśmiecha się za dużo, żartuje, flirtuje z Tobą bez powodu i ma to miejsce praktycznie cały czas – jest albo pijana, albo powinieneś się zastanowić dwa razy. Zwłaszcza jeśli właśnie ją poznałeś, a ona jest zupełnie trzeźwa.

Może coś jest nie tak. Nie powinieneś stać się paranoikiem i szukać w każdym zachowaniu przebiegłości. Każdy z nas jest różny i miewamy nastroje. Ale ostrożność nigdy nie zaszkodzi. Jako obcokrajowiec dla Ukrainki możesz być „ciekawostką” i „workiem pieniędzy” – stąd zwracaj uwagę na takie zachowanie.

– Te, które nie zwracają na Ciebie uwagi

Spotkałeś może kiedykolwiek kobietę, która zbyt często zawracała Ci głowę? Taka „szara mysz”, która podążała za tobą wszędzie i starała się być w polu widzenia? I to nawet wtedy, kiedy chciałeś po prostu mieć czas dla siebie i pobyć chwilę samemu?

Była powodem że Twoi przyjaciele śmiali się z Ciebie. Na przykład w stołówce studenckiej zawsze starała się usiąść obok Ciebie. Jeśli wybierałeś się na wycieczkę z kolegami, rezerwowała dla Ciebie miejsce w autobusie obok niej, a każde wyjście na imprezę musiało odbyć się razem z nią w parze?

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Była w tobie szczerze zakochana, ale nie przejmowałeś się nią. Znajome uczucie? Jeśli nie – po prostu spróbuj to sobie wyobrazić.

A teraz wyobraź sobie, że jesteś na jej miejscu. Na miejscu tej szarej myszy. Próbujesz zwrócić na siebie uwagę ukraińskiej kobiety. Ale ona ma Ciebie gdzieś. Tu nie chodzi o to, że po prostu nie jesteś w jej guście. Jesteś ok, ale ona dla zasady i gierek po prostu jest na nie, bo czerpie satysfakcję z emocjonalnej destrukcji.

Jeśli kogoś lubisz, ale nie ma wzajemności niezależnie od powodu, jest to droga do nikąd i tracisz czas.

Nie myl jednak tego z uporem i typowymi zalotami. Ukraińskie kobiety kochają upartych mężczyzn, takich, którzy udowadniają, że sobie radzą, stojących twardo na nogach, ale o tym porozmawiamy później.

Powody, dla których jesteś dla niej obojętny są różne: ona ma już kogoś, nie jesteś w jej stylu, kocha kobiety, lub chce być samotna, bo niedawno zerwała bolesny związek i nie chce nowego związku, i tak dalej.

Przyczyn może być wiele, ale nie powinieneś się na nich koncentrować w ogóle, a nawet poświęcać temu czas. Jeśli Cię ignoruje, zapomnij o niej. Nigdy i w żadnym wypadku jej nie zainteresujesz.

– Te, które już kogoś mają – czyli Ukrainki w związku

Ten „ktoś” może być chłopakiem, a nawet mężem. Lepiej trzymać się z dala od takich ukraińskich pań. Tym bardziej, że Ukraińcy bywają zaborczy i sięgają często po rozwiązania siłowe.

Nawet jeśli ona wykazuje zainteresowanie tym jak mocno się starasz zdobyć jej uwagę, to źle. W takim przypadku możesz mieć problemy z jej chłopakiem lub mężem. Daj sobie spokój – dobrze ci radzę.

Jeśli taka kobieta zwraca na Ciebie uwagę, prawdopodobnie nie jest zadowolona ze swojego męża lub chłopaka. Wtedy sytuacja jest inna. Nie ma takiego wagonu, którego nie można odczepić? Ogólnie – działaj zgodnie z sytuacją, ale bądź ostrożny. To najlepsza rada. Oczywiście nie powinieneś być tchórzem, ale powinieneś spokojnie i uważnie ocenić sytuację. Przede wszystkim, co jest grane. Może ktoś, chce ciebie w coś wkręcić? – no właśnie.

Z reguły jednak tego rodzaju ukraińskie kobiety będą trzymać się z dala od innych mężczyzn. Mają już osobiste szczęście i nie chcą go stracić. Dlatego nie ma sensu wydawać siły i energii, aby zaimponować takiej kobiecie. Szczególnie kiedy nie działasz na znanym terytorium lub w warunkach przejściowych – przede wszystkim: rozsądek.

Jak w końcu zaimponować Ukraińce?

Nie poddajesz się? Wciąż próbujesz znaleźć to, czego szukałeś w tym artykule? Dobra robota, doceniam Twoją wytrwałość i bardzo się cieszę, że mam takich czytelników – którym chce się czytać i samodzielnie myśleć. Zawsze mówię, że Ukraina i Wschód to kraj dla wytrwałych. A wytrwałość pomoże Ci zdobyć serce ukraińskiej kobiety i zaimponować jej.

Ostrzegając wszystkich, aby nie tworzyli uogólnień i stereotypów, szczególnie w odniesieniu do kobiet ze Wschodu, wciąż muszę od czasu do czasu tworzyć sam stereotypy. Podobno w ten sposób jest zorganizowany ludzki światopogląd. Ludzie lubią uogólniać i nie przepadają za szczegółami. Łatwiej jest nam przyjąć coś jako aksjomat i dalej budować na nim własną strategię i fakty.

Na tym blogu, gdy piszę dla was, jestem zawsze rozdarty: czy pisać artykuły w stylu Faktu i Super Expressu, czy wyjaśniać dzieje począwszy od Rusi Kijowskiej. No to jak zaimponować Ukraince? Jak poderwać Ukrainkę?

Bądź wytrwały

To nie pusty slogan. Kobiety z Ukrainy cenią mężczyzn, którzy się nie poddają i prą zawsze do celu. A w przypadku związków – mężczyzn, którzy nie poddają się zbyt łatwo i walczą do samego końca. Ukrainki bardzo lubią, gdy mężczyzna stara się zwrócić ich uwagę. Nie jest w tym nachalny, ale za to inteligentny i systematyczny, dając tym samym jasny sygnał, że wie czego chce, że to właśnie ona go interesuje.

W ten sposób, swoją dojrzałą postawą, możesz skutecznie zaimponować Ukraińce. Ale powinieneś też wcześniej ocenić sytuację i wiedzieć, czy jest w ogóle szansa na coś więcej i czy ta kobieta zwraca również uwagę na Ciebie. Pamiętaj o czym pisaliśmy wcześniej. Najpierw trzeba ocenić szanse, potem okoliczności i teren, a reszta już w twoich rękach.

Takie podejścia wymagają oczywiście doświadczenia. Ale skąd je zdobyć, jeśli kobieta z Ukrainy ma być dla ciebie pierwszą poważną partnerką? Według statystyk przeciętny facet przez całe życie ma średnio 5 partnerek. Ale może być tak, że Ukrainka będzie tą pierwszą. Tak się też zdarza i szczerze… nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Każdy zdobywa jakieś doświadczenia w związkach, nawet będąc jeszcze młodym łepkiem, więc najlepiej uczyć się na własnych błędach i osiągnięciach. Później działaj już metodą prób i błędów. Obserwuj i staraj się zapamiętać, to co działa najlepiej w twoich kontaktach. O radę możesz poprosić najlepszego kumpla – ale nie traktuj jego wskazówek jako delfickiej wyroczni.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Naucz się słuchać i chciej usłyszeć

W sumie, wydaje się to zrozumiałe. Ale nie oznacza to siedzenia z oklapniętymi uszami jak na kościelnej litanii loretańskiej.

Nie oznacza to też analizowania wszystkiego, co mówi do ciebie kobieta ze Wschodu. Nie popadaj w paranoję – słuchaj ze zrozumieniem, ale nie przekształcaj się w analityka. Mamy ich już na Twitterze i w mediach zdecydowanie za dużo.

Do wiadomości w komunikatorze, które wyślę ci twoja wybranka prędzej czy później, też pochodź z dystansem – zapamiętaj: język jest narzędziem niedoskonałym, zarówno pisany jak i mówiony, ale to jedyne co mamy. Słowa są ważne, ale nie zawsze wyrażają nasze emocje, nie traktuj więc każdej wiadomości dosłownie.

Kobiety z Ukrainy, tak jak i z Białorusi czy z Rosji, lubią dzielić się problemami, doświadczeniami, a gdy stopnieje pierwszy lód także emocjami, które najpierw skrywały. Ważne jest, aby ich wysłuchano. To dla nich zawsze ważny moment, a dla ciebie, okazja by poznać je takimi jakie są i co na prawdę myślą.

Słuchanie jest ważniejsze niż rozmowa i udzielanie odpowiedzi lub porad. Nie przytłaczaj jej szczegółami ze swojego życia, nie popisuj się wiedzą. Nie każda kobieta to lubi, a większość czuje się niekomfortowo. Skromność jest cnotą. Czy chciałbyś umawiać się na kieliszek błogiego Martini Vesper z chodząca encyklopedią?

Ale wiadomo, że męskie podejście do problemu jest zazwyczaj bardziej pragmatyczne. Mężczyzna próbuje rozwiązać problem – a przynajmniej udzielić porady. Opanuj się.

Jednak kobieta tego nie potrzebuje w pierwszej kolejności. Tak – dobrze przeczytałeś. Ważne jest, aby ją przede wszystkim wysłuchano. Żeby ją zrozumiano i odebrano jej emocje błąkające się gdzieś w przestrzeni uczuć i myśli. A w razie potrzeby, gdy już wszystko co miało zostać wypowiedziane, poszło – zgódź się z jej opinią, przyznaj jej rację, rzuć kilka słów otuchy i wsparcia. To wszystko. Po karetkę nie dzwoni się gdy jesteś przeziębiony.

Mężczyźni i kobiety są bardzo różni. Różne są jak widzisz Ukrainki, różni są faceci z Polski. To nieustanna karuzela hormonalna emocji, a czasem zwichrowanych uczuć, myśli i sterroryzowanych współczesnym światem ciał. Dlatego mężczyźni często nie rozumieją kobiet. Chcą być maczo, być męscy, ale nie o to w tym chodzi, a oni tylko denerwują swoją kobietę – tak mi powiedziała kiedyś pewna Białorusinka jeszcze jak byłem studentem!

Jeśli spróbujesz postępować jak wyżej, słuchać i być wrażliwym, czuć, rozumieć i szanować, to masz dużą szansę na zdobycie sympatii ukraińskiej kobiety.

Oceń „kompatybilność”

To przychodzi z doświadczeniem. Znajomość mechanizmów życia. Tego czym jest związek i na czym powinien się on opierać. Ale nadal musisz się tego nauczyć, nawet jeśli nie wiesz jak. A jeżeli wiesz, to ciągle udoskonalaj to co zbudowałeś.

Zdefiniowanie „kompatybilności” w związku dwóch osób: Ukrainki i Polaka oznacza po prostu zrozumienie, czy jesteś odpowiedni dla niej jako potencjalny partner i czy ona jest dla Ciebie odpowiednia, jako dziewczyna czy żona (albo kochanka).

To łatwe do zrobienia. Jeśli „przyciągacie się” do siebie jak magnesy, uzupełniacie się na dobre i na złe, i panuje między wami wzajemna sympatia – zrobisz na Ukraince wrażenie bez problemów.

Ogólnie rzecz biorąc, natura wykonała już większość pracy za Ciebie. Teraz najważniejsze jest utrzymanie pozytywnego przepływu emocji. To jak spływ w dół rzeki, przy jednoczesnym kontrolowaniu kierunku rufy we właściwym czasie i we właściwym kierunku. Unikaj po drodze kamieni, a gdy płyniesz za szybko po prostu zatrzymaj się na chwilę gdzieś przy brzegu.

Jeśli czujecie potrzebę komunikowania się ze sobą, jeśli ona dzwoni do Ciebie, wysyła wiadomości, czyni gesty, daje sygnały, a Ty do niej – to jest to. Jeśli na spotkaniu wasze twarze rozmywają się w uśmiechu – to jest to. Patrzycie na siebie i czujecie radość bez słów? – to jest to.

Aby zrozumieć, czy możesz zdobyć sympatię określonej kobiety, możesz zadać sobie to pytanie samemu. Jeśli czujesz, że naprawdę ją lubisz – 50% pracy jest wykonane. Bądź jednak szczery wobec siebie, a unikniesz kłopotów i rozczarowań. Teraz przeanalizuj, czy ona Cię lubi. Jeśli przynajmniej się uśmiecha do Ciebie, masz szansę działać, możesz coś z tego zrobić. Ale najpierw: poznaj dobrze samego siebie i odpowiedź sobie na otwarte pytania szczerze.

Chcesz poderwać Ukrainkę? To działaj!

Możesz marzyć w nieskończoność czytając ten artykuł. Analizować, zastanawiać się, wątpić, a po chwili rezygnować i znów dostawać euforii. Tak na prawdę tylko wynik jest ważny. W życiu jak w związku – najważniejsze są rezultaty.

Pamiętaj. Twój limit czasu jest ograniczony. Twój czas jest wartością i nie trać go na głupoty. Im szybciej spróbujesz zainteresować kobietę z Ukrainy, tym szybciej zrozumiesz, czy możesz z nią zbudować szczęśliwy związek. Oczekiwanie nic nie da, samo się też nic nie wydarzy. To wymaga działania. Światła, kamera, akcja!

Lepiej jest działać, popełniać błędy i iść dalej niż siedzieć, śnić i nie robić nic. W porządku, gdy kobieta nie jest zainteresowana Tobą, nie przejmuj się. Nie myśl o tym po prostu. Będą inne. Na pewno. Zrobisz na nich wrażenie, a może one na Tobie. Życie jest piękne, bo nigdy nie wiesz, co dla ciebie przygotowało w zanadrzu. Bądź tylko pozytywnie nastawiony. To ważne.

Gorzej, jeśli stworzyłeś obraz w swojej głowie, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Rozczarowania bywają bolesne. Takie doświadczenie może nawet w jakiś sposób zaszkodzić twojej psychice i samopoczuciu. Zwłaszcza jeśli czujesz silną miętę do kobiety. Zakochałeś się do szaleństwa. Bądź więc ostrożny i panuj nad emocjami. O porażki i rozczarowania nie miej do nikogo pretensji, ani do kobiet, ani do siebie, to życie – вот эта жизнь, jak mawiają Rosjanie. Kto nie pije szampanskoje ten nie wygrywa – tak też gadają.

Niepowodzenia mogą prowadzić do tego, że w przyszłości nie będziesz już chciał nawiązać związku z kobietą ze Wschodu. Zrazisz się po prostu. I to jest złe podejście. Jak pisaliśmy – nie miej do nikogo pretensji. Po prostu nie wyszło. Idź naprzód i działaj dalej. Na swojej drodze spotkasz jeszcze wielu wspaniałych i mądrych osób.

Użyj sprawdzonych sposobów na zaimponowanie Ukraińce

To wcale nie jest trudne. Jak pisaliśmy wcześniej, nie bądź oryginalny na siłę – pamiętasz? Trzymaj się sprawdzonych sposobów, ale włóż w nie zaangażowanie i serce. Bez tego ani rusz.

– Pokaż zainteresowanie kulturą ukraińską

Pisaliśmy już o tym wcześniej, że ważne jest, z którego regionu Ukrainy pochodzi kobieta, która zakręciła ci w głowie. Ważne jest, żebyś był świadomy kontekstu, z którego ona wyrasta. Dużej ojczyzny – Ukrainy, ale też tej małej. Jeśli jest to Zachodnia, Środkowa, Północna Ukraina, w tym Kijów i jego okolice, pokaż swoje zainteresowanie tradycjami ukraińskimi.

Hej, nikt nie każe być Tobie specjalistą z ukrainoznawstwa – bądź po prostu uważny i wrażliwy na jej kulturę. Jak czegoś nie wiesz, to ją zapytaj. Na pewno chętnie zostanie twoim prywatnym przewodnikiem po Ukrainie.

Możesz skupić się na pytaniach dotyczących obchodów świąt rodzinnych. Zapytaj, jak jej rodzina świętuje Boże Narodzenie i Sylwester. Ukraina nie jest taka sama jak Polska – bez względu na to, co mówi się w telewizji. Jest wiele różnić, ale jak ktoś jest po prostu ślepy to ich nie widzi i musi dla kontrastów cisnąć aż do Azji.

Zapytaj jej, czy ma dziadków. Gdzie oni żyją. Jaka jest historia ich rodziny. Jak przetrwali kolektywizację, Hołodomor i represje stalinowskie. Każda ukraińska rodzina ma bogatą historię i tradycję. Niezależnie od swojego statusu. Pytania o Wołyń i UPA radzę ci na początku odpuścić. Nikt tak głośno o Wołyniu i UPA nie mówi niż sami Polacy w Polsce. Taka jest prawda.

Musisz być naprawdę zainteresowany tym, o co szczerze pytasz. W przeciwnym razie lepiej znaleźć inne tematy. Ukraińcy są dosyć przenikliwi. Potrafią dobrze wyczuć człowieka i jego intencje. Pamiętaj o tym.

Jeśli kobieta pochodzi ze Wschodu lub Południa Ukrainy, lub gdy nie czujesz się w tych tematach pewny, lepiej okazać zainteresowanie jej rodziną. Zapytaj czym się zajmują na co dzień. Skąd pochodzą. Zapytaj, jak spędza czas z przyjaciółmi i jakie ma plany na przyszłość. Szukaj neutralnych tematów – może być na początku trudno, gdy wyjeżdzasz z Polski i łeb masz naładowany różnymi półprawdami. Ale z czasem przyjdzie to samo.

Zapytaj o historię miasta z którego pochodzi i czy lubi swoje rodzinne miasto. Jakie są jej ulubione miejsce, do których chodzi. Jaką potrawę z kuchni ukraińskiej lubi najbardziej. Czy pije ukraińskie piwo? Czy była już w Odessie lub we Lwowie? – zdziwiłbyś się jak mało o Ukrainie wiedzą sami Ukraińcy. Masz więc duże pole do działania.

– Pokaż zainteresowanie jej hobby

Wszyscy zawsze entuzjastycznie mówią innym o tym co ich interesuje. Jeśli mężczyzna zainstaluje elektrownię słoneczną w domu, może spędzić godziny na mówieniu znajomym, jakie komponenty kupił i gdzie, ile kosztował projekt, ile energii wytwarza jego domowa elektrownia słoneczna, co należy jeszcze poprawić i tak dalej.

W tym przypadku kobiety są podobne do mężczyzn. Kobieta może również godzinami rozmawiać o swoich zainteresowaniach. Podobnie Ukrainki lubią opowiadać o swoich pasjach i hobby. Niektóre z nich, szczególnie blisko związane ze sztuką, mogą być dla Ciebie bardzo oryginalne. Często pasja i hobby Ukrainek zależna jest też od ich sytuacji materialnej i zasobności portfela – bierz to pod uwagę.

Ale ważne jest też, aby wybrać coś, co zainteresuje was oboje. Na przykład, jeśli lubi jeździć na rowerze, a ty lubisz biegać – to dobrze. Tutaj są wspólne punkty do działania. Uwielbiasz wędrówki po lesie, a ona wędruje po górach – świetnie. Jak kochasz przyrodę to wiele Ukrainek będzie podzielać twoją pasję. Wiele kobiet ze Wschodu lubi na przykład zajmować się własnym ogródkiem, uprawiać warzywa, pielęgnować kwiaty, tworzyć rękodzieło. Mają zamiłowanie do rzeczy delikatnych, pięknych i naturalnych.

Wspólnymi punktami kontaktowymi mogą być też inne tematy – sport, samorozwój, nowe technologie, turystyka i podróże, zdrowe odżywanie, wydarzenia na świecie, osoby ze świata ukraińskiej polityki i kultury. Ukrainki lubią też kino i sztukę. Ważne są dla nich wyjścia w gronie znajomych. Wśród bliskich potrafią się znakomicie bawić, a spotkanie na piwo są w stanie zorganizować w mgnieniu oka, nawet jeżeli czeka je godzinna podróż tramwajem. Chętnie chodzą też na imprezy sportowe i koncerty – na tych ostatnich dostają wprost euforii.

Szukaj więc wspólnych przestrzeni i tematów. W przeciwnym razie, jeśli przez całą godzinę będzie opowiadała Ci o szydełkowaniu lub o tym, gdzie zrobiła manicure, szybko się zmęczysz. Pisałem już, że Ukraińcy są przenikliwi. Ukrainka zrozumie brak twojego zainteresowania szybko. Zgadnie też, że udajesz i masz ją w nosie. I to ją nie tyle wkurzy, co zasmuci. Uzna to za manipulację z Twojej strony i trudno będzie odbudować między wami zaufanie.

Lepiej jest mówić otwarcie Ukraince o wspólnych planach. Proponować wprost wyjścia i wspólne zajęcia. Zaskoczenie i niespodzianki lubią, ale nie jest to dla nich coś odlotowego. Bardziej cenią wspólne plany. Na przykład wakacyjne wyjazdy, wyjścia na imprezy. Coś, co odróżni jej życie na moment od życia swoich koleżanek, i co sprawi, że na chwilę poczuje się na ich tle wyróżniona. To normalne i nie ma w tym nic złego. To także ciekawy i zabawny proces. Zauważ, że Ukrainki inaczej niż Polki reagują na dobre i złe pomysły. Robią nieco inne miny, inaczej odmawiają, nieco inaczej się też cieszą. Kobiety ze Wschodu – po prostu.

– Zainteresuj ją niestandardowymi, ale interesującymi pomysłami

Tylko nie przesadź z tymi pomysłami. Faceci potrafią dla kobiet wypruć z siebie ostatnie grosze. Rób to tylko wtedy, gdy te pomysły są częścią twojego stylu życia i także tobie sprawiają radość. Tylko wtedy Ukrainka uwierzy Ci, będzie chciała w tym wziąć udział, i najprawdopodobniej będzie zaintrygowana tymi pomysłami.

Na przykład gdy pokażesz jej, że jesz świeżo wyhodowaną rzeżuchę. Pijesz sok z trawy pszenicznej lub codziennie robisz zielone koktajle z jarmużu i pompki na jednej ręce. Pewnego dnia twoja ukraińska znajoma spróbuje tego koktajlu, a gdy poczuje wystarczający przypływ sił, może nawet i zacznie robić pompki na jednej ręce jak Ty. W każdym razie, gdy Ukrainka widzi, że to wszystko jest szczere, będzie Cię w tym wspierać i adaptować pewne rzeczy także w swoim życiu.

Ale na tym nie poprzestajesz. Pamiętaj. Musisz iść cały czas dalej. Ukrainki lubią szczególnie modne rzeczy i trendy z Zachodu. Na przykład od pewnego dnia zaczniesz praktykować medytację. I wtedy zapewne spyta Cię, o co chodzi w tej medytacji i dlaczego praktykujesz ją każdego dnia. Możesz zaoferować jej wtedy znalezienie podobnych kursów medytacji w języku ukraińskim lub rosyjskim zachęcić do wspólnych sesji itd. Poprowadź ją za rękę a rozwinie skrzydła.

Ukrainki lubią dostrzegać pozytywne wzorce w swoim mężczyźnie: cenią poczucie że wraz z Tobą ich życie zmierza do poprawy i samorozwoju. Podświadomie większość kobiet będzie się starać być z takim mężczyzną. Jak wspomniałem wcześniej, dużo młodych Ukrainek czerpie wzorce z Zachodu – zarówno te lepsze i gorsze, ale generalnie ma to na nich pozytywny wpływ: chcą się rozwijać, a nie stać w miejscu.

Jeżeli twoja znajoma z Ukrainy miała pasję, którą porzuciła i do której chce wrócić, możesz być dla niej najlepszym motywatorem. Na przykład gdy porzuciła jazdę na rowerze. Zaproś ją wtedy na rower. Wesprzyj ją w odbudowywaniu formy i dawnych pozytywnych pasji, a na pewno będzie ci za to wdzięczna i to zapamięta.

Ukrainki lubią gdy do ich życia wprowadza się coś nowego, nową jakość. Lubię naśladować pozytywne zachowania. I to jest ich bardzo dobra cecha, którą warto docenić.

Proste sposoby na zainteresowanie Ukrainki

Czasem też trzeba sięgnąć po klasyczne metody. Nie każdy w końcu jest superbohaterem i biega na co dzień maratony. Drobne gesty są ważne, a na pewno ważniejsze, niż precjoza i blichtr. Oto co możesz na co dzień przykładowo zrobić lub co możesz wręczyć Ukraince, żeby wzbudzić jej sympatię i podtrzymać znajomość:

  • Fajne prezenty
  • Kwiaty
  • Spontaniczne zaproszenie do kina lub restauracji
  • Zaproszenie na spacer
  • Poproś ją, żeby pokazała Ci miasto

Prezenty

Na początku powinny być skromne. Na przykład czekolada lub cukierki. Nie wręczaj alkoholu. Ukraina spływa alkoholem i na pewno ma już jakiś w swoim barku. Ukrainki lubią odzież, możesz jej kupić skarpetki, lub śmieszną czapkę albo szalik. Szaleją za to za butami, torebkami i spodniami, a już bardzo za ciuchami zachodnich marek.

Gdy możesz jej coś przywieźć firmowego, znanej światowej marki, ciuch, kosmetyk lub krem, to weź ze sobą, na pewno się bardzo ucieszy.

Może to być coś innego, co lubi i co ma coś wspólnego z jej hobby lub pracą. Jeżeli jest przykładowo studentką akademii możesz kupić jej farby malarskie, markowy plecak, wieczne pióro, akcesoria przydatne w jej pracy.

Lubi podróżować i chodzić po górach? Akcesoria górskie na Ukrainie są bardzo drogie, więc z Polski przywieziesz dla niej coś fajnego. Gdy zbliża się większa okazja, możesz bardziej poszaleć. Górski plecak? Na pewno trafisz z rozmiarem i będzie miała na długo.

W jej urodziny lub na Walentynki możesz sprezentować gadżet – zegarek fitness, smartwatch, czytnik książek, a nawet smartfon. Tutaj jak wcześniej – zachodniej marki sprzęt, mocno ucieszy.

Ukrainki szaleją na punkcie produktów Apple – dla wielu z nich to takie przyziemne marzenie, jakie miewa każdy z nas. Dziewczyny z Ukrainy lubią też zachodnie przysmaki, ale kiełbasy z polskiej biedronki jej nie kupuj. Nie przywóź jej też polskich browarów – Tyskiego, Żywca, lub nie daj Bóg – Harnasia.

Jeśli jesteś z nią już od dłuższego czasu, albo to na prawdę mocny kaliber, który wcześniej był z trzema gangsterami, możesz sprezentować jej biżuterię. Będzie zachwycona takim prezentem, choć młode Ukrainki nie obnoszą się przesadnie z biżuterią, a dorosłe nie przepadają za nią aż tak bardzo jak Rosjanki.

Kwiaty

Najlepiej jest podać je bez powodu. Wtedy mają pozytywny emocjonalny wpływ na Ukrainkę. Na przykład podczas spaceru poszedłeś kupić wodę i przyszedłeś z kwiatami. Nie musi to być wielki, onieśmielający ją bukiet, ale już pojedynczy kwiat zrobi robotę. I nie zapomnij też o tej wodzie, o którą prosiła…

Na święta, takie jak 8 Marca (Dzień Kobiet), kwiaty dla kobiet na Ukrainie są obowiązkowe. Dzień kobiet na Ukrainie jest traktowany z większym poważaniem niż w Polsce. To na Ukrainie dzień ustawowo wolny od pracy. Podobnie na jej urodziny – oprócz prezentu, bez kwiatków ani rusz. Pamiętaj!

Spacery, kino, restauracje i drinki…

W takich miastach jak Lwów, Kijów czy Odessa, z łatwością znajdziesz odpowiednie miejsce na randkę. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać na początku znajomości. Młode Ukrainki lubią przygody, ale nie znoszą nudy. Nawet wypad do food-trucka na fryty lub na szaszłyk z wódką, może być dla niej lepszy niż sztywna restauracja. Będzie czuć się swobodniej i złapiecie lepszy kontakt.

Spacery to kolejna okazja, żeby lepiej się poznać, a także, żeby poznać jej ulubione miejsca. Zaproponuj, żeby to ona cię oprowadziła. W trakcie oprowadzania, możesz się o niej wiele dowiedzieć, a także o tym co lubi. Dobrym pomysłem jest wypad do drink baru. Ukrainki mają słabość do drogich i kolorowych drinków. Cenią je bardziej niż piwo, a nawet markowe wino, bo kolorowe drinki kojarzą im się z produktem luksusowym. Tylko nie pijcie do upadłego!

Czy związek Polaka z Ukrainką ma sens?

Na koniec przypomnijmy, że istnieje wiele innych sposobów na zaintrygowanie, zainteresowanie i zaimponowanie kobiecie. Nie tylko kobiecie z Ukrainy, Rosji czy Białorusi, ale każdej narodowości. Ten tekst, nie jest instrukcją obsługi Ukrainki!

Ten tekst jest tylko wskazówką. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i… odwagi. To ty trzymasz stery i podejmujesz decyzje. Przeczytaj raz jeszcze ten tekst i przemyśl go, a na pewno wpadniesz na własne pomysły i będziesz wiedział jak zadziałać dalej. Po pierwsze – ufaj sobie i nie bój się porażek. Raz wygrywasz, raz przegrywasz, ale idziesz dalej, próbujesz i nie stoisz w miejscu.

Warto wiedzieć – jeśli kobieta Cię lubi, twój najmniejszy wysiłek zrobi już na niej wrażenie. I odwrotnie, jeśli nie ma wzajemności, nawet jeśli zdejmiesz gwiazdę z nieba, nie będziesz w stanie jej niczym zaimponować. Powodzenia!

Ukrainki: jakie są dziewczyny i żony z Ukrainy?

Dziewczyny z Ukrainy: co myślą o polskich facetach?

Mąż z Ukrainy: jacy są Ukraińcy, czy Polki interesują się Ukraińcami?

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):