Kantor we Lwowie – w którym kantorze we Lwowie wymienić złotówki?

Kantor we Lwowie – wymieniać złotówki czy wybierać hrywny z bankomatu?

kantor we lwowie
Dobry kantor we Lwowie zazwyczaj jest położony dalej od Starego Miasta. fot.własna.

Wymiana złotówek na hrywny, to jeden z uroków wyjazdu na Ukrainę. Dla jednych jest to urok, dla innych mniej przyjemny obowiązek. Jadąc na wycieczkę do Lwowa, Kijowa lub Odessy będziesz potrzebował hrywien. Ogólne zasady wymiany we Lwowie są takie same jak w innych miejscach na Ukrainie. Różnice mogą dotyczyć wyłącznie kursu wymiany złotówki na hrywnę oraz dostępności kantorów. Najczęściej polscy turyści podróżują do Lwowa i zastanawiają się jaki kantor we Lwowie będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem.

Chociaż większość hrywien we Lwowie wybieram z bankomatu, albo płacę po prostu kartą, to podczas każdego wyjazdu odwiedzam także kantor we Lwowie. Specyfika podróżowania po Ukrainie sprawia, że gotówka jest tutaj niezbędna. Na Ukrainie jest wiele miejsc gdzie kartą nie zapłacimy. W przypadku Lwowa, gotówka przyda się nam, na przykład kupując bilet w komunikacji miejskiej, płacąc za bilety w mniejszych lwowskich muzeach, czy kupując pamiątki na okolicznościowych targach na przykład Jarmarku Wielkanocnym we Lwowie.

Mimo wszystko, odnoszę wrażenie, że w ostatnim czasie zmniejszyła się ilość kantorów we Lwowie. Być może wpływają na to coraz korzystniejsze warunki korzystania z bankomatów i kart płatniczych. Jeżeli nie przepadasz za kantorami na Ukrainie, to wypłacaj gotówkę z bankomatów na Ukrainie. Wybierając bankomat we Lwowie zamiast kantoru we Lwowie, wymiana będzie Cię kosztować zaledwie kilka złotych więcej. Dodatkowo przy większych kwotach, wypłata z bankomatu jest korzystniejsza niż wymiana w kantorze.

Wskazówka: zagadnienie wymiany złotówek na hrywny poruszałem w artykułach Kantor na Ukrainie – o czym pamiętać wymieniając walutę na Ukrainie? oraz Gdzie wymienić hrywnę? Jak Ukraina to hrywna, dolar czy euro? W artykułach znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące wymiany złotówek na hrywny. Jeżeli planujesz wypłacać we Lwowie z bankomatu, to przeczytaj: Bankomaty na Ukrainie, który bankomat wybrać, żeby uniknąć prowizji.

Kantor we Lwowie – jak wybrać dobry kantor we Lwowie?

Dobry kantor we Lwowie, to kantor spełniający dwie zasady. Po pierwsze, oferuje korzystny kurs wymiany złotówki na hrywny. Po drugie, dostaniemy do ręki tyle ile powinniśmy dostać od kasjera. Reszta w zasadzie nas nie interesuje. Unikajmy kantorów we Lwowie zlokalizowanych przy Rynku we Lwowie i także jego bocznych uliczkach. Nie korzystajmy z kantorów we Lwowie zlokalizowanych w sklepach z pamiątkami.

W obu tych lokalizacjach kurs wymiany we lwowskich kantorach jest najmniej korzystny. W skrajnych przypadkach różnica w cenie zakupu złotówki może wynosić nawet 80 gr w porównaniu do kantoru we Lwowie położonego poza historycznym Starym Miastem np. za Prospektem Swobody i za ul. Podwalną. Przypominam także, że gdy już znajdziemy kantor we Lwowie, to w celu oceny kursu powinniśmy patrzeć na cenę zakupu złotówki. Im wyższa, tym korzystniejsza dla nas.

Wskazówka: czym kierować się szukając najlepszego kursu i jak po ukraińsku nazywa się kupno i sprzedaż? Przeczytasz w artykule Kantor na Ukrainie – o czym pamiętać wymieniając walutę na Ukrainie? Odwiedzając kantor we Lwowie, przyda Ci się aplikacja do przeliczania walut. Przeczytaj: Telefon na Ukrainie – przydatne aplikacje dla podróżujących na Ukrainę

Dobry kantor we Lwowie – kantor we Lwowie w Pasażu Krzywa Lipa

dobry kantor we lwowie
Kantor we Lwowie przy Pasażu Krzywa Lipa. fot.własna.

No dobrze, już dobrze. Powiedz w takim razie jaki kantor we Lwowie polecasz? 🙂 Niechętnie polecam konkretne miejsca, ponieważ te jak wiemy, czasem się zmieniają. Dobry kantor we Lwowie, to na przykład kantor znajdujący się w Pasażu Krzywa Lipa. Wchodząc w Pasaż od strony ul. Siczowych Strzelców, znajduje się po prawej stronie w kamienicy pod numerem Krzywa Lipa 8. Poniżej mapa z dokładną lokalizacją (zaznaczony czerwonym balonem). To zaledwie kilka minut spacerem od Rynku Głównego we Lwowie.


Ten kantor we Lwowie rekomenduję z kilku powodów: oferuje bardzo dobry kurs wymiany, jest położony blisko głównych atrakcji we Lwowie. Dodatkowo, to klasyczny obmień waljut typu facet w budce, zlokalizowany w… ukraińskim sklepie spożywczym 🙂 Przy wymianie większej ilości gotówki (1000 PLN), możliwość negocjacji. Powiedźcie, że jesteście od Marcina z Polski.

Zaraz po wymianie złotówek na hrywny, możemy kupić ukraińską wódkę, ukraińskie piwo lub inne produkty i ruszyć dalej na zwiedzanie Lwowa. Pasaż Krzywa Lipa, to bardzo klimatyczne miejsce we Lwowie. Po obmianie waljuty, sugeruję piwo w jednej  z kilku knajp w pobliżu, a potem, gdy zgłodniejecie wizytę na przykład w Chinkalni lub Lviv Croissants. Z hrywnami w kieszeni Lwów, czeka na wasze dalsze podboje 🙂 Gdyby coś się zmieniło w temacie tego kantoru, albo znacie inny kantor we Lwowie godny polecenia, to dajcie znać w komentarzach. Do zobaczenia na Ukrainie.

Wskazówka: zastanawiasz się ile pieniędzy zabrać na Ukrainę lub ile wymienić na jeden dzień pobytu we Lwowie? Przeczytaj: Ile pieniędzy zabrać na Ukrainę? Ile pieniędzy wziąć do Lwowa?

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.