Karta Pekao SA na Ukrainie – z jakiego bankomatu korzystać bez prowizji

Karta Pekao na Ukrainie – z którego bankomatu najlepiej wypłacać?

pekao na ukrainie
Dawniej przy pl. Mickiewicza we Lwowie mieścił się bank UniCredit. Potem jego miejsce zajął Ukrsotsbank. fot.wikimapia.org

Karta Pekao SA na Ukrainie działa bez problemów. Karty płatnicze działają zarówno przy wypłatach z bankomatu i płatnościach bezpośrednich przy użyciu terminala. Na przykład w sklepach we Lwowie czy lwowskich restauracjach. Do mniej więcej października 2016 r. posiadaczom konta Banku Pekao SA wypłatę ze swoich bankomatów bez dodatkowej prowizji oferował UKRSOTSBANK (Укрсоцбанк). Działo się tak dlatego, ponieważ ukraiński bank należał do tej samej grupy kapitałowej co bank Pekao SA: UniCredit Group. Bank Pekao SA był w zasadzie pierwotnym właścicielem tego banku. UKRSOTSBANK pod koniec 2016 r. został jednak sprzedany przez UniCredit, zarejestrowanej w Luksemburgu i posiadającej rosyjski kapitał ABH Holdings S.A. Logo UniCredit zniknęło z Ukrainy, ale wypłata z bankomatów UKRSOTSBANK kartą Pekao SA jest nadal bez prowizyjna.

Sprzedaż ukraińskiego banku przez UniCredit spowodowała, że aktualnie posiadacze kart Pekao SA na Ukrainie muszą korzystać z bankomatów innych sieci. Jako posiadacz karty Pekao SA korzystam najczęściej z bankomatów państwowego banku ukraińskiego Oszczadbank. Za wypłatę z bankomatów Oszczadbanku posiadacze kart Pekao SA na Ukrainie nie zapłacą dodatkowej prowizji za korzystanie z bankomatu. Naliczona zostanie jedynie standardowa prowizja za przewalutowanie. Jednym minusem bankomatów Oszczadbank jest pojedynczy limit wypłaty w kwocie 2000 UAH. Jeżeli chcemy pobrać większą kwotę, należy powtórzyć transakcję.

Standardowa prowizja za wypłaty w bankomatach za granicą Banku Pekao SA wynosi 4% minimum 10 zł (lub w przypadku kart walutowych oraz konta Eurokonta Mobilnego – 2% minimum 5zł). Aktualną tabelę opłat i prowizji Banku Pekao SA znajdziesz pod tym linkiem. Mapę lokalizacji bankomatów UKRSOTSBANKU znajdziesz pod tym linkiem.

Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay, BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN
Polubiłeś Ukrainę? Dołącz na YouTube i Instagram

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.