Kiedy otwierają lodowisko na Rynku we Lwowie?

lodowisko we Lwowie na rynku

Dla miłośników jazdy na łyżwach dobra wiadomość. W tym roku lodowisko we Lwowie (tzw. kowzanka) otworzy się 20 listopada 2021. Nie zmieni się też lokalizacja. Tradycyjnie, lodowisko będzie działać na lwowskim rynku od strony słynnego Teatru Piwa „Prawda”. Lodowisko we Lwowie czynne jest od 10:00 do 21:00.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Mimo trwających obostrzeń lwowska ślizgawka będzie więc dostępna zarówno w czasie świąt Bożego Narodzenia jak i sylwestrowych zabaw we Lwowie 2021/2022. Warto włączyć ją do programu naszych atrakcji podczas pobytu w dawnej stolicy Galicji.

Do kiedy będzie otwarta lwowska ślizgawka?

Lodowisko we Lwowie w 2021 będzie otwarte przez 4 miesiące i zostanie zamknięte 10 marca 2022. Jest więc dużo czasu dla każdego, żeby spróbować swoich sił na lwowskim lodzie. A warto to zrobić. Zabawa jest zawsze przednia. Mimo tego, że lód nie jest idealnie gładki, a Ukraińcy lubią dynamiczną jazdę. Szczególnie po kieliszku mocnego ukraińskiego koniaku, horyłki lub świątecznego grzańca.

Nie zapomnijcie przy okazji odwiedzić lwowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w którym znajdziecie świąteczne pamiątki i przysmaki.

Ceny biletów na lodowisko we Lwowie

Ceny biletów na lodowisko we Lwowie w tym roku dla dorosłych to 120 UAH od poniedziałku do czwartku, a w piątki, sobotę i niedzielę 160 UAH. Cena biletu dla dzieci to 90 UAH w ciągu tygodnia i 120 UAH w weekendy. Na miejscu można wypożyczyć również łyżwy. Zazwyczaj nie są one w dobrym stanie, ale do jazdy wystarczają.

To nie jedyne lodowisko we Lwowie

Warto wspomnieć, że lodowisko we Lwowie działa nie tylko na Rynku. Oprócz tego mieszkańcy i turyści odwiedzający Lwów mogą korzystać ze ślizgawek przy centrum handlowym King Cross oraz przy tzw. Rynku Południowym.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):