Kiedy rusza sezon narciarski w Bukowelu?

W Bukowelu trwają przygotowania do sezonu narciarskiego 2021/2022. Mimo C-19 przygotowania idą pełną parą i nic nie zapowiada przerw. Ukraińcy testują armatki snieżne i przygotowują się do przyjęcia pierwszych turystów z kraju i zza granicy. Według wstępnych szacunków 80% miejsc noclegowych w hotelach i pensjonatach położonych w Bukowelu została już zarezerwowana, ale zawsze znajdą się dostępne miejsca.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Polacy jadą do Bukowela

bukowel noclegi
Domki letniskowe należące do Hotelu Bukowel. Czynne przez cały rok, w zimie pozwalają w kilka minut dostać się na wyciąg

Ukraińską stolicę narciarstwa jak co roku, tak i w tym sezonie odwiedzą liczne grupy Polaków. Prawie większość z nich przyjeżdża z Polski do Bukowela własnym samochodem i z gotowym sprzętem narciarskim. W Bukowelu można wygodnie i bezpieczenie zaparkować samochód na łatwo dostępnych parkingach. Turyści bez własnego sprzętu wypożyczą wysokiej klasy sprzęt narciarski w przystępnej cenie.

Dojazd do Bukowela bez samochodu

dworzec w tatarowie
Dworzec Kolejowy w Tatarowie

Do Bukowela łatwo dostać się w sezonie zimowym też bez samochodu. Wystarczy wsiąść w jakikolwiek pociąg jadący do Rachowa na Zakarpaciu. Każdy pociąg zatrzymuje się w Tatarowie – miejscowości oddalonej ok. 15 kilometrów od Bukowela. W sezonie zimowym od 12 grudnia ukraińskie koleje uruchomią dodatkowe połączenia do Bukowela z całej Ukrainy m.in. ze Lwowa, Kijowa, Charkowa, Mariupola i Odessy.

Stacja kolejowa w Tatarowie zostanie przemianowana na stałe na Tatarów-Bukowel. Z Tatarowa do Bukowela dojedziemy autobusem. W tym sezonie autobusy do Bukowela będą odjeżdżać nie tylko z głównego skrzyżowania w Tatarowie, ale także spod samego dworca kolejowego Tatarów-Bukowel. Cena biletu to 50 UAH.

Trasy narciarskie w Bukowelu

Naszych rodaków przyciągają do Bukowela przede wszystkim fantastyczne, długie trasy zjazdowe o zróżnicowanej trudności. Są one w czasie zimy bardzo dobrze utrzymane, a każdej z nich towarzyszy nowoczesna infrastruktura w postaci otwartych i zamkniętych wyciągów. Znaczenie odgrywają też mniejsze ceny niż przykładowo w Białce Tatrzańskiej czy w Zakopanem. Poziom obsługi i charakter ukraińskiego kurortu jest po prostu europejski.

Czy w Bukowelu jest drogo?

Ceny wina i wódki w sklepie spożywczym w Bukowelu

Należy jednak otwarcie powiedzieć, że Bukowel należy do jednych z najdroższych ośrodków turystycznych w całej Ukrainie. Średnie ceny są wyższe o 30-50% od cen w pozostałych regionach Ukrainy. Dotyczy to w szczególności cen jedzenia, posiłków i alkoholi. Należy więc przygotować odpowiedni zapas gotówki. Radę tę należy rozumieć też dosłownie. Chociaż w Bukowelu znajdziemy bankomat, to szybko jest on opróżniany przez żądnych konsumpcji turystów. Warto mieć przy sobie gotówkę lub po prostu płacić za wszelkie usługi kartą płatniczą.

Kiedy startuje sezon w Bukowelu?

Oficjalna data otwarcia tras narciarskich w Bukowel nie została podana, ponieważ zależy to od nachodzącej pogody, a dokładniej występujących mrozów. Według zapowiedzi organizatorów armatki śnieżne uruchomią się automatycznie kiedy temperatury w Bukowelu spadną minimum do 4 stopni poniżej zera. Prawdopodobnie już w grudniu będzie można pojeździć na nartach na Ukrainie.

Obostrzenia i C-19 w Bukowel

Organizatorzy w Bukowelu zapowiedzieli, że cały personel ośrodka został w pełni zaszczepiony, a dla gości przewidziano jak najwięcej udogodnień związanych z obostrzeniami… Warto przypomnieć, że na terenie kurortu znajduje się kilka nowoczesnych hoteli oraz kilkadziesiąt domków do wynajęcia. Osoby chcące uniknąć tłumu mogą czuć się bezpieczniej korzystając z domków. Z drugiej strony, przygotujmy się na tłok w tutejszych restauracjach, w których przy okazji – pysznie zjemy i dobrze zabawimy.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Bukowel bez śniegu i poza sezonem

Bukowel bez śniegu to także atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu. Jest tutaj kilka długich ścieżek rowerowych, sztuczne jezioro, park linowy, trasa rowerowa do tzw. downhillu z działającym wyciągiem krzesełkowym oraz atrakcje dla dzieci (psi zaprzęg, place zabaw itd.). W trakcie ciepłych, słonecznych dni czas można spędzić opalając się nad sztucznym jeziorem. Do dyspozycji gości jest otwarty lounge bar z ponad setką wygodnych leżaków. Po jeździe na nartach, skorzystamy z usług gabinetów SPA, masaży lub kąpieli w gorących czanach.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):