Kosmetyki z Ukrainy dla kobiet – jakie ukraińskie kosmetyki warto kupić?

ukraińskie kosmetyki

Kosmetyki z Ukrainy dla kobiet – czy kupimy coś ciekawego?

cerkiew sw andrzeja na ukrainie
Najwięcej sklepów z markowymi ukraińskimi kosmetykami znajdziemy w dużych i turystycznych miastach Ukrainy. W Kijowie, Lwowie i Odessie. Cerkiew św. Andrzeja w Kijowie. fot. Anzola.

Wasza druga połowa reaguje niechętnie na pomysł wyjazdu na Ukrainę? Zmienić jej zdanie mogą kosmetyki z Ukrainy. Zaproponujcie jej przeczytanie poniższego artykułu o ukraińskich kosmetykach. Kobiety bez kosmetyków żyć nie mogą, tak jak mężczyźni nie mogą żyć bez pięknych kobiet. Na Ukrainie ze względu na przystępne ceny szukamy często okazji. Czy do takich okazji należą ukraińskie kosmetyki i ukraińskie perfumy? Z pewnością. Ich ceny są często niższe niż w Polsce, a jakość nie odbiega od wielu marek, które codziennie widzimy na naszych półkach sklepowych.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Kosmetyki z Ukrainy – kup swojej kobiecie coś z firmy LUSH – oszaleje

kosmetyki na ukrainie
Sklep LUSH w ukraińskim supermarkecie Globus w Kijowie. fot.quantula-l.com

Pierwsza na liście kosmetycznych odkryć z Ukrainy, znajduje się firma LUSH. Znana i doceniana wśród kobiet na całym świecie, angielska marka kosmetyków naturalnych, nie doczekała się jeszcze swojego salonu w Polsce. Jednak jadąc na Ukrainę macie możliwość zakupienia ich produktów w aż 15 sklepach. Znajdują się one na terenie Kijowa, Odessy, Lwowa, Zaporoża, Dniepru oraz Charkowa. Pod tym adresem odnajdziesz dokładne adresy sklepów.

Dlaczego akurat kosmetyki LUSH na Ukrainie?

LUSH to kosmetyki, bazujące na naturalnych produktach, nie są one testowane na zwierzętach. Mają niepowtarzalne zapachy, a dodatkowo każdy produkt, który znajdziemy w ich sklepach jest wytwarzany ręcznie. Na opakowaniu umieszczona jest informacja o osobie, która wykonała dany kosmetyk. W ich ofercie znajdziemy kosmetyki do pielęgnacji włosów, twarzy, ciała oraz szeroką gamę kosmetyków do makijażu. Dodatkowym powodem, dla którego warto się zainteresować tą marką jest oczywiście cena. W zachodnioeuropejskich sklepach, kosmetyki LUSH są trzykrotnie wyższe niż te, które oferują nam sklepy ukraińskie. Mimo znacznie niższej ceny, ukraińskie kosmetyki LUSH to wciąż ten sam produkt zachowujący doskonałą jakość. Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze.

Kosmetyki z Ukrainy – naturalne i niszowych marek

kosmetyki z ukrainy
Sklep Apothecary we Lwowie przy ul. Kopernika 1 oferuje naturalne kosmetyki. Warto wejść do tego sklepu chociażby dla samego wystroju i wnętrza. fot.pp.userapi.com

Jeżeli nie lubicie robić zakupów wśród popularnych marek, a jesteście zainteresowani ukraińskimi kosmetykami naturalnymi, to na Ukrainie na pewno coś znajdziecie dla siebie. Na Ukrainie jest wiele marek niszowych, często będących manufakturami, zajmujących się produkcją kosmetyków naturalnych. Takie kosmetyki z Ukrainy najczęściej wypatrzycie w małych drogeriach, a także w droższych sklepach z pamiątkami. Zaglądajcie tam gdzie nie ma dużej ilości plastiku i tandety, a znajdziecie dobre jakościowo kosmetyki z Ukrainy oparte na ziołach, popularnych na Ukrainie roślinach czy posiadających znakomite właściwości olejach roślinnych.

Ciekawe kosmetyki z Ukrainy spotkacie też w luksusowych drogeriach. Taką drogerią jest na przykład Apothecary we Lwowie znajdująca się przy ul. Kopernika 1. Na półkach z ukraińskimi kosmetykami pojawiają się także kosmetyki rosyjskie, takie jak słynna Babuszka Agafia (oryginalna) lub Natura Siberica (ciekawe kosmetyki dla mężczyzn). Te dwie ostatnie spotkamy także w Polsce.

Ukraińskie perfumy – czy zaoszczędzimy kupując perfumy na Ukrainie

Listę ukraińskich kosmetyków, którymi warto się zainteresować, możemy wzbogacić o ukraińskie perfumy. Będąc na Ukrainie nie szukajcie jednak Sephory. Warto rozejrzeć się za małymi perfumeriami, które nie należą do żadnej z wielkich sieci. Takie spotkamy zarówno we Lwowie jak i Kijowie czy Odessie. Pamiętajmy jednak, że najkorzystniejsze ceny uzyskamy tylko podczas promocji. Wszelkie markowe kosmetyki są wtedy zdecydowanie tańsze od tych w Polsce. W cenie regularnej ukraińskie perfumy są niestety zbliżone do tych, które widzimy w perfumeriach w naszym kraju. Ich zakup więc nie jest wtedy wielką okazją.

Gdzie kupować kosmetyki na Ukrainie?

drogeria na ukrainie
Sieć drogerii Watsons prowadzi sprzedaż kosmetyków pierwszej potrzeby, akcesoriów, a także droższych kosmetyków na Ukrainie. Kupimy tutaj na przykład kosmetyki przeciwsłoneczne, maszynki do golenia. fot.retailers.ua

Gdy pakujecie swoje walizki przed wyjazdem, zapewne chcecie zminimalizować ich wagę i zaoszczędzić miejsce, nie wpychając do kosmetyczki połowy swojej łazienki. Często lepszym rozwiązaniem jest dokupienie niezbędnych rzeczy na miejscu. Na Ukrainie znajdziemy sieć drogerii Watsons (łudząco podobną do znanych nam sklepów Rossmann ). W tej ukraińskiej drogerii kupimy wszelkie niezbędne kosmetyki pierwszej potrzeby w dwukrotnie niższych cenach. Znajdziecie tam też wiele ciekawych ukraińskich kosmetyków oraz promocje. Jeśli chcesz się przekonać osobiście, to sprawdźcie stronę tej ukraińskiej drogerii pod tym adresem.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Kosmetyki z Ukrainy – dla kobiet, które malują paznokcie

Ostatni punkt na liście kosmetycznych zakupów dedykowany jest lakierom do paznokci, bez których większość kobiet nie może się obyć. Jeżeli Wasze partnerki pokochały manicure hybrydowy, znajdą tutaj wiele okazji. W dużych galeriach handlowych znajdują się tzw. wyspy, które w swojej ofercie mają artykuły do pielęgnacji oraz zdobienia paznokci. W asortymencie mają także szeroką gamę marek produkujących lakiery hybrydowe. Wasze drugie połówki znajdą tutaj wszelkie kolory oraz wykończenia , które są dostępne na rynku. Jakość ukraińskich lakierów jest porównywalna do lakierów dostępnych w Polsce. A to wszystko za bardzo przystępną cenę. Większość z ich topowych marek nie przekracza 15-18 zł, a średnia cena w Polsce to ok. 30 zł.

Ukraińskie kosmetyki – europejska jakość w niskiej cenie

Kupując kosmetyki na Ukrainie, nie tylko zaoszczędzicie pieniądze, ale na pewno uszczęśliwicie swoją drugą połowę. Jakość ukraińskich kosmetyków jest często bardzo wysoka. Kosmetyki z Ukrainy są też tanie. Znajdźcie się coś  zarówno dla kobiet (jak widzicie) ale też i dla mężczyzn. Udanych zakupów na Ukrainie!

Pamiątki ze Lwowa – gdzie kupimy tanie i ciekawe pamiątki we Lwowie?

Co można przywozić z Ukrainy do Polski, a czego nie można

Ceny na Ukrainie na przykładzie Kijowa – zdjęcia rachunków z restauracji

Kuchnia ukraińska – jakich specjałów warto spróbować na Ukrainie?

Wódka z Ukrainy jaka warto kupić i przywieźć? Trzy propozycje [+18]

Papierosy z Ukrainy – dlaczego warto kupić i przywieźć Sobranie? [+18]

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):