Krówki na Ukrainie – które ukraińskie krówki są najlepsze?

Krówki na Ukrainie – czyli nie tylko polskie słodycze

krówki na Ukrainie
Krówka Krasotka (Коровка-Красотка) to ukraińskie krówki o oryginalnym kształcie od AVK. fot.produktoff.com

Czytając krówki na Ukrainie, można odnieść wrażenie, że będzie to artykuł o inwentarzu zwierzęcym na Ukrainie 🙂 Będzie oczywiście mowa o najpopularniejszych cukierkach w Polsce, czyli smacznych i ciągnących się krówkach. To przysmak wielu Polaków, a każdy z nas ma zapewne swoje ulubione krówki. Krówki uchodzą za typowo polskie słodycze, ale na Ukrainie także kupimy krówki, a kto wie czy nie smaczniejsze niż w Polsce? Jakie krówki na Ukrainie są najlepsze i które ukraińskie krówki warto przywieźć z Ukrainy?

Najlepsze krówki na Ukrainie – smak i producent

krówki roshen z ukrainy
Na Ukrainie tylko kilka firm produkuje krówki. Najsmaczniejsze są jednak żółte krówki od Roshen. fot.własna

Ukraina to raj dla miłośników słodyczy w każdej formie. Pisałem już o najpopularniejszym Roshen, ale także o innych i mniejszych producentach słodyczy na Ukrainie. Na Ukrainie występuje tylko kilku producentów krówek, chociaż krówki na Ukrainie nie są tak popularne jak w Polsce i generalnie nie jest to produkt wybitnie uwielbiany czy też konsumowany przez Ukraińców.

Ciekawostka: krówki wyrabia się z masy karmelowej. Dzielą się na krówki z miękkim oraz twardym nadzieniem oraz robione ręcznie i maszynowo. Współcześnie prawie wszystkie krówki zarówno w Polsce jak i na Ukrainie są wyrabiane maszynowo.

Najsmaczniejsze ukraińskie krówki kupicie właśnie od Roshen. Te ukraińskie krówki zapakowane w żółty papierek są w smaku doskonałe i należą do najchętniej kupowanych krówek na Ukrainie przez polskich turystów. Środek tych ukraińskich krówek jest półpłynny, natomiast z zewnątrz są kruche. Taka konsystencja krówek wydaje się najlepszym wyborem i powinna przypaść do gustu zarówno dorosłym i jak i dzieciom. Krówki Roshen w żółtym papierku nie są też zbyt mocno przesłodzone, a co najważniejsze także i nie zaklejają buzi 🙂 Ukraińskie krówki kupicie w każdym sklepie Roshen, a także w sklepach spożywczych i dużych ukraińskich supermarketach na stoiskach ze słodyczami. Jeżeli planujecie przywieźć słodycze z Ukrainy to rekomenduję wziąć między innymi te krówki i nie żałować wydanych hrywien.

Bardzo dobre są także krówki na Ukrainie o nazwie Krówka Krasotka (zdjęcie wcześniej). Dostępne są one w dwóch rodzajach, a krówki produkuje ukraińska firma AVK, znana na przykład z kultowego ukraińskiego wafelka Artek. Ukraińskie krówki od AVK to również bardzo dobry wybór dla miłośników krówek.

ukraińskie krówki
Ciekawa wersja ukraińskich krówek od Roshen – Old Town z orzeszkami.

Ciekawym rodzajem krówek na Ukrainie, a w zasadzie ich wariacją są cukierki od Roshen Old Town. Cukierki Old Town są cukierkiem w stylu krówki, ale z dodatkiem orzeszków ziemnych albo zagęszczonego mleka. W czerwonym papierku są z orzeszkami, a w niebieskim z mlekiem. Dostępne są również w Polsce, ale co oczywiste na Ukrainie kupicie je taniej. Jak podaje producent został zrobiony z inspiracji tradycjami europejskich krajów 🙂 Do zobaczenia na Ukrainie.

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.