KredoBank i PKO BP limit wypłaty na Ukrainie

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

limit wypłaty na Ukrainie
Korzystanie z bankomatu Kredobank przy pomocy karty banku Pekao BP jest bezpłatne (FEE). Jedyne koszty operacji są związane z przewalutowaniem. (Fot. Archiwum własne)

Istniejący na całym obszarze Ukrainy KredoBank, jest bankiem należącym do Grupy PKO Bank Polski. Posiadacze kart płatniczych banku PKO BP, którzy planują korzystać z bankomatów na Ukrainie, powinni więc wypłacać z bankomatów należących do KredoBank. Unikniemy tym samym dodatkowej opłaty za korzystanie z bankomatu innej sieci. Posiadacze kart PKO BP powinni jednak wiedzieć, że istnieje limit wypłaty na Ukrainie z bankomatów KredoBank.

Dodatkową informacją, która może zainteresować osoby korzystające z KredoBank jest istniejący limit wypłaty na Ukrainie. Ze wszystkich bankomatów KredoBank na terytorium Ukrainy możemy wypłacić za jednym razem kwotę 1000 hrywien (UAH). Operację tę możemy oczywiście wielokrotnie powtarzać na jednym bankomacie. Należy pamiętać, że za każdą kolejną operacją wypłaty, będzie jednocześnie naliczana prowizja od przewalutowania (nie mylić z prowizją za korzystanie z bankomatu). Więcej o przewalutowaniu przeczytasz w innych artykułach na mojej stronie.

Właściciele kart pozostałych banków, którzy zdecydują się korzystać z bankomatów KredoBank na Ukrainie, również obowiązuje wspomniany limit. Wypłacając kartą np. PEKAO SA z KredoBank również nie zapłacimy opłaty za korzystanie z bankomatu (FEE, które zazwyczaj wynosi od 30 do 50 UAH), a jedynie prowizję od przewalutowania.

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Oceń wpis

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.