Loty do Kijowa, bilety i samoloty do Kijowa – lista połączeń

http://euromaidanpress.com

Leć do Kijowa zamiast jechać do Lwowa

loty do kijowa
Czasami warto wybrać ukraińskie linie z innych względów. fot. Alex Cheban

Lwów już Ci się znudził? Szukasz czegoś bardziej autentycznego, a zarazem mniej turystycznego? Zachęcam więc do odwiedzenia Kijowa. Miasto to zupełnie nie przypomina Lwowa, ale jest doskonałym miejscem dla osób stopniowo odkrywających Wschód. Loty do Kijowa stają się coraz popularniejsze.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

W ostatnim czasie kilku przewoźników uruchomiło swoje bezpośrednie połączenia do Kijowa z Polski. Loty do Kijowa realizowane są codziennie z Warszawy i Krakowa. Poniżej zrobiłem krótkie zestawienie połączeń między Polską a Ukrainą. Nie jest to tekst sponsorowany. Nie pobieram żadnych wynagrodzeń, za promowanie biletów, lotów, portali rezerwacyjnych itd. Jestem temu przeciwny.

Czy Kijów jest warty zobaczenia?

Stolica Ukrainy to miasto inne niż dla przykładu Lwów. Kijów posiada jednak swój własny indywidualny klimat, którego nawet Lwów może pozazdrościć. Są tutaj piękne zabytki takie jak Sobór Mądrości Bożej czy Plac Sofijski, ale też miejsca, które znamy z pierwszych stron gazet i telewizji – Plac Wolności, Hotel Ukraina, Pałac Prezydencki i inne interesujące obiekty.

Kijów na pewno wart jest zobaczenia. Przynajmniej, żeby poznać jak wygląda życie dużej ukraińskiej metropolii. Kijów łączy elementy duchowej stolicy Rusi z postradziecką atmosferą i socrealistyczną zabudową. Miłośnicy Wschodu będą się tutaj czuli znakomicie. Zresztą myślę, że nie tylko oni 😉

Więcej o Kijowie i jego ciekawych miejscach dowiesz się z mojego kolejnego wpisu.

loty do kijowa
Ukraińskie linie lotnicze wyróżniają się bardzo dobrą obsługą pokładową. fot. xsreality.org

Samoloty do Kijowa – połączenia z Polski

Loty do Kijowa z Warszawy

Najbardziej znane loty do Kijowa wykonuje LOT. Loty do Kijowa są realizowane dwa razy dziennie w godzinach: 11.30 – 14.05 oraz 14.40 – 17.15. Powrót 14.50 – 15.25 oraz 18.00 – 18.35.

Kolejne loty do Kijowa z Warszawy realizuje narodowy przewoźnik Ukrainy – Ukraine International Airlines (UIA). Loty do Kijowa są realizowane dwa razy dziennie w godzinach: 06.00 – 08.30 oraz 16.05 – 18.35. Powrót 09.30 – 10.00 oraz 20.00 – 20.30.

Najtańsze loty do Kijowa wydaje się oferować WizzAir. W sezonie oferuje codzienne loty do Kijowa w godzinach: 19.40 – 22.10. Powrót 22.40 – 23.10.

Loty do Kijowa z Krakowa

Od 8 stycznia 2018 r. loty do Kijowa są realizowane codziennie także z Krakowa.
Loty do Kijowa z Krakowa realizowane są przez UIA w godzinach: 05.30 – 08.10. Powrót 20.40 – 21.20.
Ceny biletów od 99 EURO.

Loty do Kijowa z Wrocławia

W poniedziałki, środy i piątki WizzAir realizuje loty do Kijowa z Wrocławia. Wylot: 10.55 – 13.45. Powrót: 14:15 – 15.05.

Warto wiedzieć przed wylotem do Kijowa

loty do kijowa
Lotnisko Żuliany znajduje się 8 km od centrum Kijowa.
  • Wszystkie linie lotnicze ląduje w Kijowie na lotnisku Kijów Zhulhany (Kijów Żulany)
  • Ceny biletów wahają się od ok. 250 zł w obie strony do 600 zł wyłącznie w jedną stronę
  • Rekomenduję kupować bilety lotnicze bezpośrednio na stronach przewoźników. Mamy wtedy gwarancję najniższej ceny i bezproblemowej rezerwacji. Sugeruję unikać portali rezerwacyjnych, które żerują na podróżnych zachęcając nas do dodatkowych wydatków
  • Proszę pamiętać o tym, że po wejściu na stronę pośrednika w naszej przeglądarce zapisuje się tzw. ciasteczko i pośrednik otrzymuje prowizję nawet, jeżeli opuścimy jego stronę i dokonamy rezerwacji bezpośrednio. Najlepszym rozwiązaniem jest przed zakupem biletu wyczyszczenie ciasteczek w opcjach przeglądarki internetowej (Zakładki Preferencje/Ustawienia/Prywatność) i wejście na oficjalną stronę przewoźnika LOT, UIA czy WizzAir.
  • Do Kijowa dostaniesz się także pociągiem jadącym z Przemyśla przez Lwów. Więcej przeczytaj w tym artykule.
Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):