Lwów: ciekawe miejsca – Ruin Bar Kotłownia we Lwowie

ruin bar lwów

Ruin Bar Kotłownia (КОТЕЛЬНЯ Ruїn bar) położony na lwowskim Podzamczu to pierwsza w Ukrainie knajpa stworzona na wzór industrialnych barów w Budapeszcie. Otwarta w 2019 r. pod adresem Zawodzka 31 przyciąga lwowską młodzież, bohemę, a w ostatnim czasie także i turystów szukających oryginalnych miejsc we Lwowie. Ruin Bar we Lwowie to po pierwsze wielka, industrialna przestrzeń, stworzona w budynku po radio-elektronicznych zakładach medycznych we Lwowie. Po drugie, miejsce spotkań i dobrej zabawy.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Czasem są tu na prawdę niezłe imprezy. Miejsce ma swoją atmosferę, szczególnie oświetlone wieczorami. Odbywają się tu koncerty niezależnych zespołów muzycznych (grafik z wydarzeniami) i spotkania kulturalne. Możemy się tu napić piwa (albo Jagera) w środku lub na powietrzu, czasem coś zjeść, a przede wszystkim spotkać interesujących, młodych ludzi. Turystów tu jak na lekarstwo, dlatego jeżeli nudzi was komercyjny Lwów, to zajrzyjcie na Podzamcze, do Baru Kotłownia – pierwszego Ruin Baru na Ukrainie. Otwarte od 19:00 do późna… Do zobaczenia.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):