Lwów: Nice Guys. Knajpa młodej komandy

nice guys Lviv

Jakość knajp i obsługi we Lwowie leci po równi pochyłej. C-19 sieje spustoszenie w biznesie, a ceny w restauracjach we Lwowie przewyższają już ceny polskie na każdym rogu. Do wszelkich rekomendacji podchodźcie z dystansem. Knajpy i restauracje Lwowa najlepiej wybierać samemu, oceniając sytuację na miejscu i kierując się własnym nosem.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

W ostatnim czasie na popularności zyskują małe knajpki we Lwowie, gdzie można szybko i niedrogo zjeść. Duże, ociężałe restauracje, zdają się odchodzić do lamusa. Upijanie się wódą też. Zatrucie starym sałem leczy się dwa tygodnie!

Małe zakłady dużo lepiej radzą sobie z obostrzeniami, otwieraniem i powtórnym zamykaniem. W centrum Lwowa trudno znaleźć przyzwoitą knajpę czy restaurację, ale warto dać szansę Nice Guys przy Braci Rohatyńców 39.

To co dziś pijemy?

Nice Guys to mała knajpka specjalizująca się w wyczesanych hot-dogach i kraftowym piwku. Nie zagląda tu wielu turystów, a lokal najczęściej odwiedzają młodzi Lwowianie. Przesiadują w ogródku, koczują w lokalu, generalnie jest cool i po ukraińsku.

Nice Guys prowadzi młoda, ukraińska komanda. Dzielni rycerze patelni i nalewaka wiedzą jak ugościć każdego dziada. Do tego stopnia, że dosiądą się do twojego stolika, żeby w wolnej chwili pogadać. O życiu, o Lwowie, o wszystkim. A hot-dogi jak dla koronowanej głowy! A bułeczka jak ta lala. I dla mięsnych, i dla wegetariańskich (na zdjęciu z tuńczykiem). Dajcie im szansę! aha… i nie łaźcie po zapyziałych lokalach we Lwowie. Bądźcie jak ruski Indianin – idźcie po tropach, uważajcie na kocie łby i latające Sputniki.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):