Lwów: od 2022 r. nowe e-bilety i ceny na transport miejski we Lwowie

komunikacja we Lwowie kasownik

Trwają końcowe prace nad wprowadzeniem nowego systemu biletowego dla komunikacji miejskiej we Lwowie. Legendarne, stare bilety od 2022 r. będą zastąpione tzw. e-biletem, a pojazdy transportu miejskiego, takie jak tramwaje, trolejbusy, autobusy, a nawet prywatne marszrutki we Lwowie mają zostać wyposażone w elektroniczny czytnik e-biletów. Znamy już szczegóły projektu.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij «

E-bilet we Lwowie na komunikację miejską będzie przypominał rozwiązanie znane z systemu zastosowanego w kijowskim metrze. Turyści i mieszkańcy Lwowa będą mogli zapłacić za przejazd na kilka sposobów. Podstawową formą będzie zakup abonamentu zapisywanego na specjalnie przeznaczonej plastikowej karcie LEOKART, do której czytniki zostaną wkrótce umieszczone we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej we Lwowie.

Drugą formą zapłaty za przejazd będzie bilet jednorazowy z kodem QR dostępny w sprzedaży we Lwowie z automatów biletowych akceptujących gotówkę i kartę płatniczą, a także kupiony bezpośrednio od kierowcy za gotówkę. Taki bilet jednorazowy na komunikację miejską we Lwowie będzie miał formę papierową. Będzie to wydruk przypominający paragon z nadrukowanym kodem QR, który należy odbić w czytniku znajdującym się w pojeździe. Znamy także ceny nowych e-biletów na komunikację miejską we Lwowie w 2022 r.

Pędzący Bogdan we Lwowie na Pidwalnej

W 2022 r. będą obowiązywać we Lwowie nowe ceny biletów na przejazd komunikacją miejską. Koszt miesięcznego abonamentu pozwalającego jeździć bez limitu to 420 UAH. Abonament półroczny to 2160 UAH, a abonament roczny 3960 UAH. Kartę LEOKART będzie można doładować także mniejszą kwotą hrywien. Środki z niej będą ściągane automatycznie za przejazd przy każdym odbiciu karty w czytniku.

W 2022 r. wzrosną ceny za przejazd komunikacją we Lwowie. Bilet jednorazowy kupiony w automacie będzie kosztować 12 UAH, a kupiony bezpośrednio od kierowcy 18 UAH. Bilet ten uprawnia do 40 minutowej podróży z dowolną ilością przesiadek na inne formy transportu.

Wprowadzone zostaną także nowe bilety turystyczne na transport miejski we Lwowie w 2022 r. Turyści chcący podróżować bez limitu transportem we Lwowie przez jeden dzień (24 godzinny bilet turystyczny) zapłacą za bilet 42 UAH. Turystyczny bilet dwudniowy na komunikację we Lwowie będzie kosztować 84 UAH, a trzydniowy 168 UAH.

W 2022 r. wzrosną także ceny sztrafów za przejazd bez biletu we Lwowie. Awanturujący się bez biletu Polacy (często pod wpływem alkoholu) w komunikacji miejskiej we Lwowie, otrzymają sztraf o łącznej wysokości 360 UAH. Przypominam, że na bagaż obowiązuje we Lwowie w transporcie miejskim dodatkowy bilet, którego posiadanie jest egzekwowane przez lwowskich kontrolerów (słynna afera z pewnym polskim blogerem szarpiącym się z lwowskimi kontrolerami).

Czy nowy system biletowy zda egzamin we Lwowie?
Jak będzie wyglądać ostateczne starcie nowoczesnej czesko-ukraińskiej elektroniki ze starymi czechosłowackimi tramwajami KT4 na pokrzywionych torach?
Czy delikatne dotykowe urządzenia sprawdzą się w oblepionych smarem kabinach marszrutek?

Tzw. systema zaczynena na Ukrainie 🙂

🙂

Wszystko przed nami. Do zobaczenia.

Przeczytałeś artykuł?
To może czas na wsparcie?
Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Piszę głównie o turystyce i wschodniej kulturze. Zazwyczaj z uśmiechem, a czasem, żeby skłonić do myślenia. Miłego czytania.

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):