Lwów: ukraińscy medaliści igrzysk w Tokio dostaną w nagrodę mieszkania

Zań Bełeniuk Ukraina

We Lwowie jest tradycja, że każdy medalista igrzysk olimpijskich pochodzący ze Lwowa otrzymuje w nagrodę od miasta mieszkanie. Tradycji ponownie stało się za dość i mer Lwowa Andrij Sadowy zapowiedział przyznanie mieszkań trzem ukraińskim medalistom Igrzysk w Tokio. Mieszkania we Lwowie otrzymają: srebrna kolarka torowa Olena Starykowa, brązowa zapaśniczka Alla Czerkasowa i brązowy karateka Stanisław Horuna.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij «

Przypomnijmy także, że w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 r. Ukraina zdobyła więcej medali niż Polska (19 do 14), ale tylko jeden złoty w kategorii zapasów w stylu klasycznym do 87 kg, który zdobył Żan Bełeniuk (na zdjęciu). Posiadający rwandyjskie korzenie Bełeniuk wywalczył tym samym 4 medal dla Ukrainy w historii. Dodajmy, że zapaśnik jest posłem w Radzie Najwyższej Ukrainy jako przedstawiciel partii Prezydenta Zełenskiego, Sługa Narodu.

W ogólnej klasyfikacji medalowej Ukraina zajęła 44 miejsce (Polska 17 – dzięki przewadze złotych medali) na 86 krajów biorących udział w igrzyskach.

Przeczytałeś artykuł?
To może czas na wsparcie?
Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Piszę głównie o turystyce i wschodniej kulturze. Zazwyczaj z uśmiechem, a czasem, żeby skłonić do myślenia. Miłego czytania.

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):