Lwów: ulubione knajpy – Facet (Фацет) ul. Ormiańska 28

facet lwów

Co słychać u kultowego Faceta (Фацет) we Lwowie? Trzyma się przyzwoicie, a nawet lepiej. W chwili kiedy lwowskie knajpy zmieniają swoje szyldy jedna po drugiej, Facet we Lwowie wzrusza ramionami i od lat serwuje te same sprawdzone zakąski, jedzenie i napitki ciesząc swoich gości. Powiedzmy to: Facet to nic szczególnego – ale może o to właśnie w tym wszystkich chodzi. Może to w tym tkwi jego czar 🙂

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Dlaczego warto odwiedzić Faceta we Lwowie w 2021 r.? Po pierwsze to kultowa knajpa Lwowa, w której spotkamy po prostu jego mieszkańców tzw. tutejszych ze Starego Miasta. Łącznie z charyzmatycznym i jak zawsze wzorowo ubranym słynnym przewodnikiem po Lwowie – Petro Radkowcem. Jego monologi o Lwowie nie mają sobie równych.

Czekam na Polaka we Lwowie, który znów narozrabiał…

Do Faceta nie zagląda zbyt wielu turystów. Niepozorna, mała knajpa, z dość prostym wnętrzem nie przyciąga ich w żaden sposób. To dobrze. A ci, którzy znają to miejsce, dobrze wiedzą, że taniej i lepiej niż u Faceta na Starym Mieście nie zjedzą. Co w jadłospisie? Klasyki kuchni ukraińskiej, ale nie tylko. Placek po węgiersku, gołąbki, deski przekąsek. Jest śniadanie, aromatyczna kawa, piwo od browaru Fest, nalewki, winko i mój ulubiony zbiteń. No i ogródek na ulicy Ormiańskiej.

Do tego zawsze wyluzowana i miła obsługa, z którą zawsze można zamienić kilka słów. A gdy zabraknie miejsca u Faceta, to możemy zajrzeć do jego drugiego lokalu znajdującego się… po przeciwnej stronie ulicy. Do zobaczenia.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):