Witaj w ukraińskim mahazynie

Mahazyn (магазин) to w języku ukraińskim sklep, chociaż poniższa strona nie jest sklepem tylko listą rekomendacji 🙂 W Mahazynie znajdziesz przydatne rzeczy związane z podróżą na Ukrainę lub przeznaczone dla miłośników Ukrainy. Znajdziesz tutaj między innymi przewodniki, książki, mapy, akcesoria samochodowe, a także oryginalne gadżety związane z Ukrainą, które osobiście wyselekcjonowałem dla Ciebie.

Karty do gry z ukraińskim motywem

Tematyczna talia tradycyjnych kart do gry wysokiej jakości, której motywem jest Ukraina. Talia liczy 55 kart przedstawiających najważniejsze postacie i obiekty architektoniczne z ukraińskiej historii. Karty wykonane zostały przez krakowską firmę Trefl. Przydatny i zarazem tani gadżet dla miłośników Ukrainy, który umili nam czas podczas wędrówek w Karpatach Wschodnich lub sesje przy ukraińskim piwie we Lwowie albo Czerniowcach. Rekomenduję kupić od razu 2 talie.

Karty kupisz pod tym adresem.

 

Stanisław Wasylewski – Lwów

Książka Lwów autorstwa Stanisława Wasylewskiego ukazała się po raz pierwszy w 1931 r. Należała do słynnej serii Wydawnictwa Polskiego we Lwowie pt. Cuda Polski – Pomniki Przyrody – Pomniki Pracy – Zabytki Dziejów. Stanisław Wasylewski, dziennikarz urodzony w Stryju, prowadzi nas ulicami Lwowa przedwojennego. Barwnie i malowniczo kreśli panoramę przedwojennego Miasta Śpiących Lwów, a także sylwetki jego mieszkańców oraz ich interesujące historie.

Pomimo upływu lat, książka zachowuje przystępny język i należy do kanonu lektur o dawnym Lwowie. W książce zamieszczono wiele unikatowych fotografii ulic i zabytków. Dla osób zainteresowanych dziejami Lwowa to lektura obowiązkowa. Książka dostępna w formie reprintu. Ilość stron 176.

Książkę kupisz pod tym adresem.

 

 

 

Lwów kieszonkowy plan miasta

Kieszonkowy plan miasta wydawnictwa Expressmap zmieści się w każdej kieszeni. Jego zaletą jest przystępna cena i wysokiej jakości wykonanie. Mapa jest obustronnie laminowana i dzięki temu odporna na deszcz i zniszczenie. Możemy po niej pisać zmywalnym pisakiem. Nazwy ulic napisane są alfabetem ukraińskim, co wydaje się bardziej praktyczne (np. wskazując na mapie adres kierowcy taksówki). Na mapie przedstawiono także przebieg tras komunikacji miejskiej i przystanków tramwajowych oraz trolejbusowych. Dla chcących poznać lepiej język ukraiński przewidziano tabelę z transkrypcją liter ukraińskiego alfabetu. Skala 1:10 000 (1 cm – 100 m) zupełnie wystarcza, żeby żadne ciekawe miejsce i lwowski zabytek nie umknęły naszej uwadze.

Mapę kupisz pod tym adresem.

 

Wkrótce kolejne rekomendacje 🙂

Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.