Marszrutki do Lwowa z Medyki i Szeginie – rozkład jazdy i ceny

Marszrutka do Lwowa – jeżeli nie jechałeś, koniecznie się przejedź

marszrutki do lwowa do lwowa
Marszrutką do Lwowa wjedziesz jak król. Czas przejazdu do Lwowa to 2 godziny i 30 minut. Na zdjęciu pędząca marszrutka przez Plac Mickiewicza. Być na Ukrainie i nie jechać marszrutką? Niedopuszczalne!

Marszrutki do Lwowa to najtańszy z możliwych sposobów dostania się do miasta. Warto zdecydować się na marszrutkę nie tylko ze względu na cenę, ale przede wszystkimi na klimat. Jeżeli wybierasz się pierwszy raz na Ukrainę i chcesz poczuć na własnej skórze jak wyglądają warunki podróżowania znacznej części Ukraińców, to zapraszam w przeżarte rdzą progi marszrutki.

Jeżeli jedziecie większą lub zorganizowaną grupą, w dodatku z dużymi bagażami, to marszrutka do Lwowa jest słabym rozwiązaniem. Możecie się po prostu wszyscy nie zmieścić. Przy większej grupie rekomenduje zorganizować sobie prywatny transport na kordonie lub jechać własnym samochodem albo pociągiem. Niektórzy podobno zaczęli latać samolotami…

Poniżej zamieszczam aktualny rozkład jazdy i przydatne informacje.

Marszrutka do Lwowa – bilety, czas przejazdu, miejsce odjazdu

Cena biletu to około 38 UAH (hrywien). Bilet kupuje się u kierowcy, czyli u wodziciela maszyny. Płaci się przy wejściu, do ręki, bez paragonu. Marszrutki do Lwowa uchodzą z parkingu znajdującego się dwie minuty drogi od ukraińskiego przejścia granicznego.

Jak znajdziemy się już po ukraińskiej stronie, to zobaczymy po lewej ciąg bud z kantorami (można obmienić walutę jeżeli potrzebujemy). Kilkaset metrów za nimi skręcamy w lewo i jesteśmy na parkingu marszrutek. Marszrutka do Lwowa jedzie ok. 2 godzin i 30 minut. Możecie też podjechać sobie pierwszą lepszą marszrutką do Mościsk i stamtąd łapać marszrutkę na Lwów. W tym artykule zamieściłem rozkład jazdy z dworca autobusowego w Mościskach.

Kasa biletowa w Szegini – zasady działania

Bilety od pewnego czasu można też kupić w „kasie” (czyli w budynku znajdującym się na parkingu marszrutek w Szeginie, między toaletą a sklepem spożywczym). Cena takiego biletu wynosi niewiele więcej ok. 41 UAH. Zazwyczaj w kasie stoją turyści, którzy przyjechali pierwszy raz na Ukrainę.

W praktyce kasa czasami jest zamknięta, ludzie stojący w kolejce czasem nie wiedzą, że przyjechała marszrutka do Lwowa, a jak uda nam się kupić bilet, to i tak bez gwarancji siedzącego miejsca. Chociaż regułą jest, że osoby z biletami są wpuszczane jako pierwsze. Wszystko zależy generalnie od sytuacji. Jeżeli kolejka nie jest długa to kupcie bilet w kasie. Jeżeli kolejka jest długa, to starajcie się kupić bilet od kierowcy.

Rozkład jazdy marszrutki do Lwowa z (Medyki) Szegini do Lwowa

05:30, 5:45, 7:35, 7:45, 8:05, 8:35, 9:00, 9:15, 9:35, 10:05, 10:20, 10:45, 11:15, 11:50, 12:15, 12:45, 13:05, 13:30, 14:05, 14:45, 14:55, 15:15, 15:35, 16:10, 16:55, 17:20, 17:55, 18:35, 18:55, 19:20, 20:10, 21:00, 21:20.

W praktyce marszrutki do Lwowa często się spóźniają. W każdym razie nie ma się czym przejmować, tylko po prostu poczekać na następną marszrutkę. Możecie też podjechać sobie pierwszą lepszą marszrutką do Mościsk i stamtąd będzie łatwiej złapać marszrutkę do Lwowa. Odnośnie miejsca przyjazdu we Lwowie przeczytaj poniżej.

Rozkład jazdy marszrutki ze Lwowa do Szegini (Medyki)

Podobnie jak z Szegini. W godzinach rannych i popołudniowych co 20-30 min. Ostatnie odjazdy 19:40 i 21:00. Odnośnie miejsca odjazdu przeczytaj poniżej.

Marszrutka do Lwowa – ważna informacja o zmianie miejsca przyjazdu i odjazdu

Od 02.09.2017 r. marszrutki do Lwowa z Szegini, docierają tylko do Dworca Autobusowego Zachodniego (na przeciwko supermarketu Metro), a nie jak jeszcze niedawno na Dworzec Główny. Dalej do centrum Lwowa z Dworca Zachodniego dojedziemy kolejnym środkiem komunikacji (do centrum numery 2A, 14, 21, 28, marszrutka 138 na Prospekt Swobody) lub można wziąć taksówkę albo UBERA (ok. 70 UAH).

Z powrotem sytuacja wygląda podobnie. Najpierw jedziemy na Dworzec Zachodni (do supermarketu Metro), a potem bierzemy marszrutkę do granicy (Szegini). Można też wziąć marszrutkę z Dworca Głównego (stare miejsce bezpośrednich odjazdów) i wziąć marszrutkę do Gródka Jagiellońskiego (Gorodok) lub Mościsk i po dojechaniu do tych miejscowości, przesiąść się w marszrutki do Lwowa 🙂

Lokalizacja Dworca Zachodniego we Lwowie i marketu Metro

 

Ukraińska wersja (po angielsku) naszego jakdojade.pl znajduje się pod adresem https://www.eway.in.ua/en/cities/lviv/routes na portalu można wyszukać aktualne połączenia transportu miejskiego.

Inne możliwości dojazdu do Lwowa

Do Lwowa z granicy można się też dostać kolejką podmiejską tzw. elektryczką z Mościsk (odjazdy 05:49, 07:48, 20:10). Można też skorzystać z prywatnego transportu (taksówki) na granicy. Cena wyjściowa to ok. 1000 UAH. Ostateczna cena zależy od naszych zdolności negocjacyjnych oraz potrzeb kierowcy. Jak jedziecie w kilka osób, to nawet opłaca się jechać przy bazowej cenie. Przed wzięciem taksówki zapoznaj się z artykułem Taksówki na Ukrainie – ceny przejazdu oraz praktyczne porady. Do wyboru jest jeszcze pociąg z Przemyśla, o którym przeczytacie w artykule Pociąg do Lwowa – rozkład, ceny biletów, wskazówki. Opcje te warto sobie zarezerwować awaryjnie lub jak jedziemy większą grupą bez własnego transportu. Więcej informacji o tych formach transportu w w kolejnym wpisie.

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

1 Comment

Przystanek końcowy we Lwowie wrócił na stare miejsce, pod dworzec kolejowy. Tydzień temu ku mojemu ździwieniu zamiast eksmisji pod Metro dojechałem do dworca. Głupi bylem, że nie dopytałem kierowcy, czy to jakaś chwilowa zmiana, czy tak już zostanie ;).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.