mąż z ukrainy

Mąż z Ukrainy: jacy są Ukraińcy, czy Polki interesują się Ukraińcami?

Czy Polki interesują się Ukraińcami?

mąż z ukrainy
To temat, o którym wiele się nie mówi. Prawdą jest jednak, że polskie kobiety interesują się Ukraińcami. Czy mąż z Ukrainy, będzie pasował do takiego związku? fot. Andrii Podilnyk

W ostatnim wpisie zastanawialiśmy się nad tym, jakie są Ukrainki i czy to kandydatki na żonę. Wpis wywołał zainteresowanie, a kilka osób zasugerowało, że czas teraz napisać o polskich kobietach i ukraińskich mężczyznach. Tak się złożyło, że w bliskim otoczeniu moich znajomych, znajduje się jedna Polka, która wyszła za mąż za Ukraińca. Wie doskonale jaki jest mąż z Ukrainy, ponieważ jej związek trwa już szczęśliwie kilka lat. Zadałem jej pytania, co najbardziej docenia u swojego męża z Ukrainy. Dopytałem także, co jej zdaniem wyróżnia go na tle polskich mężczyzn. Odpowiedzi zaskoczyły także i mnie, osobę znającą Ukraińców głównie z wyjazdów na Ukrainę.

Okazało się, że polskie kobiety patrzą w stronę ukraińskich mężczyzn z takim samym zainteresowaniem, jak Polacy na Ukrainki. Polki widzą w Ukraińcach swoich przyszłych partnerów, a nawet mężów. Dostrzegają w nich wiele pozytywnych cech i doceniają różnicę między polskimi mężczyznami. Nie oznacza to wcale, że Polacy są gorsi. Są po prostu inni, nawet pomimo tego, że Polskę i Ukrainę łączą pewne cechy wspólne. Te różnice przyciągają jednak polskie kobiety.

Wraz z miłosnymi zauroczeniami, pojawiają się pytania i wątpliwości. Polskie kobiety zastanawiają się, jaka będzie reakcja na taki związek najbliższego otoczenia. Czy na pewno odpowiednim partnerem życiowym będzie mężczyzna z Ukrainy? Z jednej strony są zaciekawione, ale z drugiej także i nieufne. W końcu w naszym kraju nie brakuje nieprawdziwych stereotypów na temat Ukrainy. Jacy są tak na prawdę ukraińscy mężczyźni i co jest w ich życiu najważniejsze?

Tradycja – najważniejsza wartość w życiu Ukraińca

Tradycja dla mężczyzn z Ukrainy jest rzeczą świętą, niezależenie od środowiska, z którego się wywodzą i pokolenia, które reprezentują. Ukraińcy pod pojęciem tradycji rozumieją nie tylko to samo, co rozumieją Polacy – historię, wiarę i kulturę, ale przede wszystkimi postawę moralną. W wielkim skrócie, wyróżnia się ona szanowaniem swojej własnej przeszłości.

mąż z ukrainy
Mąż z Ukrainy będzie zwracał uwagę na to, w jaki sposób traktuje się jego kulturę, historię i wartości.

Młodzi Ukraińcy starają się nie naruszać i nie kwestionować ważnych wartości. Oczywiście, nie raz prowadzą między sobą żarliwe dyskusje. Często się w nich nie zgadzają. Rzecz w tym, że pewne tematy są nienaruszalne. Wiara i religia, nawet u Ukraińców nie wierzących, nie są tematami obraźliwych żartów i dowcipów. Symbole państwowe nie służą za instalacje „sztuki nowoczesnej”. Ukraińskie mity historyczne, służące budowaniu tożsamości narodowej, nie są kwestionowane lub relatywizowane. Święta państwowe i kościelne są obchodzone z należytym szacunkiem.

Jednym słowem: mężczyzna z Ukrainy dba o swoje własne wartości, tożsamość, szanuje swój kraj i zna swoją oraz jego wartość. Niezależnie od tego, jak trudno się żyje na Ukrainie i jak silna krytyka płynie ze strony ukraińskich obywateli na swoje państwo – nikt tutaj nie sra do własnego gniazda.

Mężu z Ukrainy, zabiorę Cię do naszej „lepszej” Polski

Ukraińcy są silnie osadzeni w rzeczywistości swojego kraju. Wśród Ukraińców szybciej spotkamy ciężko pracującego realistę, niż układającego wiersze romantyka. Mąż z Ukrainy nie wstydzi się swojego pochodzenia, ale z dumą przyznaje się do swojej ojczyzny. Doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji Ukrainy, znając jej słabe i silne strony.

mąż z ukrainy
Dla mężczyzny z Ukrainy, przeprowadzka do Polski nie zawsze będzie oczywista. fot. Victor Xok

Polska pod względem rozwoju i zamożności, nie robi na Ukraińcach jednak większego wrażenia. Są oni świadomi gospodarczych różnic dzielących oba kraje. Doceniają lepszy rozwój w rozmaitych dziedzinach życia, ale nie czują z tego powodu absolutnie żadnych kompleksów. Wprost przeciwnie, jest to dla nich czynnik motywacyjny, do jeszcze silniejszej walki o własny dobrobyt i los swojego kraju. Nie zdziwcie się wiec drogie Panie jak… mąż z Ukrainy będzie wolał mieszkać na Ukrainie, zamiast w Polsce!

Mąż z Ukrainy – skansen męskości czy panaceum na europejskie zniewieścienie mężczyzn

Życie codzienne w realiach ukraińskich wzmocniło w Ukraińcach męskie cechy. Cechy, które coraz częściej stają się obiektem poszukiwań współczesnych kobiet. Hart ducha, zaradność, ambicja, zdolność do poświęceń, wola walki o lepsze jutro. Ukraińcy – zarówno Ci starszego pokolenia, jak i z młodszych pokoleń, wyróżniają się na tym tle od mężczyzn z Europy Zachodniej. Ten zestaw męskich cech, to najczęściej główny powód, dla którego Polki rozglądają się coraz częściej za Ukraińcami.

mąż z ukrainy
Mąż z Ukrainy, pod względem cech charakteru, na pewno będzie się wyróżniał od mężczyzn z Zachodniej Europy. fot. Alexander Krivitskiy

Ukraińscy mężczyźni są jednocześnie odpowiedzialni, dotrzymują słowa i częściej od słów stawiają na czyny. Kobiety szukające partnera, który będzie dla nich oparciem w każdej sytuacji, zapewni bezpieczeństwo oraz zadba o dom, powinny w mężu z Ukrainy odnaleźć poszukiwane cechy.

Ukraińcy posiadają więc stary, sprawdzony i solidny zestaw męskich cech. Nie oznacza to jednak, że nie są na czasie lub zatrzymali się w rozwoju 🙂 Wprost przeciwnie, ukraińscy mężczyźni ubierają się modnie, noszą markowe ciuchy, używają drogich perfum i stawiają na wysokiej klasy samochody. Jest w tym jednak więcej treści i realnych powodów, niż zwykłego blichtru i życia na pokaz.

Mężczyźni z Ukrainy wzajemnie sobie pomagają i tworzą silną grupę

Chłopak z Ukrainy
Mężczyźni z Ukrainy nie boją się żadnych wyzwań. Dzielnie stawiają czoła sytuacjom kryzysowym, dbając o bezpieczeństwo swoich bliskich. Czasami wspólnie z innymi Ukraińcami, tworzą mur nie do przejścia.

Mężczyźni z Ukrainy wzajemnie sobie pomagają. W chwilach zagrożenia lub połączeni wspólnym celem, tworzą zgrany zespół. Podobnie jak w pojedynkę, tak i w grupie są w stanie wszystko przezwyciężyć. Można to bardzo dobrze zaobserwować podczas ich pobytu w Polsce. Znane nam powiedzenie Polak, Polakowi, Polakiem u Ukraińców nie ma swojego odpowiednika. Mężczyźni z Ukrainy wzajemnie się wspierają i zawsze służą sobie radą. Są przy tym często doskonale zorganizowani, co interesująco kontrastuje z chaosem organizacyjnym na Ukrainie 🙂 Z ciekawości popatrzcie też na migawki ze Wschodniej Ukrainy – ich służba wojskowa, poświęcenie, odwaga i męstwo budzą ogromny szacunek.

Mąż z Ukrainy – jak dba o swoją rodzinę i żonę

Rodzina to część wspomnianej na początku tradycji. To z całą pewnością jedną z najważniejszych kwestii w życiu ukraińskich mężczyzn. Ukraińcy dbają o swoje rodziny, żony oraz dzieci. Ważną kwestią jest dla nich bezpieczeństwo materialne rodziny oraz spędzanie z nią wspólnego czasu. Kobieta jest bardzo ważną osobą w życiu Ukraińca, szczególnie jeśli zdecyduje się ją poślubić.

Zazwyczaj żony w związku z Ukraińcami, zajmują się domem oraz pełnią rolę gospodyń w dobrym tego słowa znaczeniu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizowały się zawodowo lub rozwijały swoje interesujące pasje. Mąż z Ukrainy stara się bardzo dbać o swoją kobietę oraz dostarczać jej mnóstwo przyjemności. Z drugiej strony zapewnia swojej kobiecie wystarczającą swobodę. W kontaktach międzyludzkich Ukraińcy są zazwyczaj bardzo rozmowni oraz towarzyscy, chociaż potrzebują czasu, żeby się otworzyć. Najważniejsze jednak, że przenoszą te cechy także na relacje rodzinne.

mąż z ukrainy
Dla ukraińskich mężczyzn kobieta, żona i dzieci to najważniejsze osoby w życiu.

O czym jeszcze warto wiedzieć, to że Ukraińcy doceniają dobrą kuchnię i lubią, podobnie jak Polacy – porządnie zjeść. Kuchnia, jedzenie i wspólne spędzanie czasu podczas posiłków jest ważne dla mężczyzn z Ukrainy. Ukraińcy w przeciwieństwie do Polaków, lubią i nie boją się tańczyć. Są naprawdę dobrymi tancerzami. Jeśli uwielbiasz bawić się w rytm muzyki, to możesz być pewna, że Twój przyszły mąż z Ukrainy dotrzyma Ci kroku. Koniec z ciągnącymi się nocami, niech późne godziny rozbrzmiewają na wesoło.

Ukraińcy – inteligentni optymiści i gawędziarze z poczuciem humoru

Mąż z Ukrainy a dzieci
Mężczyźni z Ukrainy są bardzo opiekuńczy i dbają by ich własnym dzieciom niczego nie brakowało.

Mąż z Ukrainy nie będzie narzekać na sąsiadów i resztę świata. Ukraińcy to osoby bardzo pogodne oraz ekstrawertyczne. Są w dodatku inteligentni i lubią się chwalić nowymi umiejętnościami. Czasami odnoszę wrażenie, że w porównaniu do nas, mają też więcej dystansu do siebie oraz optymizmu. Interesujące bywa tez ich poczucie humoru, które trudno opisać jednym słowem. Jest inne od polskiego poczucia humoru i pozbawione ciężkich dowcipów.

Nie spędzają wiele czasu nad rozgrzebywaniem problemów i tkwieniem w szarej przeszłości, starają się jak najlepiej przeżyć teraźniejszą chwilę. W bliskich kontaktach ze swoimi partnerkami, Ukraińcy są oddani, delikatni i romantyczni. Mężczyźni z Ukrainy nie mają w swojej naturze zrzędliwości i niechęci do świata. Tworząc związek z Ukraińcem, możesz być pewna, że zawsze wyjdziecie obronną ręką z każdej sytuacji. Jeśli lubisz pozytywnie zakręconych ludzi, to właśnie Ukraińcy mogę Cię zainteresować.

Mąż z Ukrainy, to człowiek szanujący swoją pracę

Mimo że okoliczności życia na Ukrainie są trudniejsze niż w Polsce, Ukraińcy potrafią pracować naprawdę ciężko przez długie godziny, aby zarobić na rodzinę i przyjemności. W pracy są dobrymi pracownikami i zazwyczaj dobrze wykonują swoje zadania. Szanują swoją pracę, która stanowi dla nich ważną wartość.

mąż z ukrainy
Ukraińscy mężczyźni szanują swoją pracę niezależnie od jej rodzaju i obowiązków.

W oparciu o swoją pracę budują często pozycję społeczną i poznają nowych przyjaciół. Etos pracy jest więc dla Ukraińca bardzo ważny i stoi w opozycji do tendencji napływających z Zachodu Europy. Co ciekawe partnerzy z Ukrainy nie lubią rozmawiać o pieniądzach, ale praca dla Ukraińca, to nie tylko codzienność związana z zarabianiem pieniędzy. Ukraińcy potrafią zadbać o dom jak prawdziwi mężczyźni. Dla wielu z nich opanowanie nowych umiejętności nie stanowi żadnego problemu. Cieknie woda z kranu lub trzeba przykręcić półkę do ściany – twój przyszły mąż z Ukrainy nie będzie miał z tym najmniejszego problemu.

Polacy nie lubią zmian, gdyż wiążą się one z nieprzyjemnym dyskomfortem i podjęciem, nieznanych w skutkach, działań. Ukraińcy reagują na zmiany w swoim życiu zupełnie inaczej. Dla wielu z nich to okazja do rozpoczęcia nowego, lepszego życia lub rozwiązania dotychczasowych problemów. Dobrze znoszą przeprowadzki, są ciekawi świata i lubią podróżować. W związku z tym, „wyrwanie” Ukraińca na męża, może być dla polskiej kobiety nieco łatwiejsze…

Mąż z Ukrainy – brać go czy nie?

Mąż z Ukrainy, to ostatnio gorący temat kobiecych dyskusji. Czy Mąż z Ukrainy będzie dobrym wyborem? Każda kobieta powinna odpowiedzieć sobie na to pytanie sama. Decyzja na pewno nie będzie należeć do łatwych. Wiadomo, że każdy człowiek jest inny. Od czego warto zacząć? Najlepiej od rozmowy, lepszego poznania się i wspólnych pogawędek. Krok po kroku. Po kilku spotkaniach powinnaś wiedzieć, czy mąż z Ukrainy, to temat dla Ciebie… Powodzenia w ukraińskich podbojach 🙂

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.