mBank prowizje i wypłaty za granicą

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

prowizje i wypłaty za granicą mBank
W przypadku prowizji mBank możemy spodziewać się wysokich opłat i prowizji. Szczególnie jeżeli posiadamy eKonto do 25 roku życia.

Przyjrzałem się ostatnio tabeli opłat i prowizji mBanku, pod kątem prowizji związanych z użytkowaniem konta i karty za granicą. Na stronie 9 i 11 aktualnej tabeli opłat i prowizji mBanku dostępnej pod tym adresem znajdziemy interesujące nas dane.

Dla osób, które nie przepadają za bankowymi tabelkami, krótko opiszę płynące z niej wnioski. Oczywiście, to co jest najważniejsze – zostało napisane drobnym drukiem pod tabelą. Mianowicie, niezależnie od typu konta i karty, prowizje mBank zawsze pobiera. Jest to prowizja za przewalutowanie transakcji. W przypadku kart Visa, prowizje mBank pobiera wysoką.

Dla kart Visa: w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.

Dla kart MasterCard: w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.

Źródło: https://www.mbank.pl/pdf/oplaty/taryfa-osobyfiz.pdf

Ponadto, zgodnie z aktualną tabelą opłaty i prowizje mBank, za wypłatę z bankomatów za granicą zapłacimy dodatkową opłatę w wysokości 10 zł jeżeli posiadamy eKonto (0 zł w przypadku eKonta powyżej 25 roku życia oraz eKonta plus oraz 0zł w przypadku mKonto Aquarius i mKonto Aquarius Intensive). Dotyczy to kont, do których wydano karty debetowe rozliczane w złotówkach czyli Visa payWave/ MasterCard PayPass™/ Visa Tymczasowa / Visa Me.

W przypadku kont mKonto Aquarius i mKonto Aquarius Intensive, do których wydano karty Visa Aquarius payWave/MasterCard Aquarius PayPass™ prowizja od wypłat gotówki wynosi 0 zł. Jednak podobnie jak wyżej, prowizje mBank pobiera za przewalutowanie. Zależnie od typu transakcji może to być 5,9%, 2% lub 3% wartości transakcji.

Na stronie internetowej mBank nie zamieścił mapy bankomatów, z których powinniśmy korzystać za granicą. Jeżeli miałbym osobiście wybierać za granicą bankomat, z którego miałbym dokonać wypłaty, posiadając konto i kartę w mBanku wybrałbym jakikolwiek bankomat banku należący do sieci Commerzbank. Przemawia za tym wyłącznie fakt, że Commerzbank jest większościowym udziałowcem tego banku. Pytanie, czy przyniosłoby nam to jakiekolwiek korzyści np. w postaci zmniejszonej prowizji mBank przy wypłacie ? Trudno powiedzieć. W tabeli opłaty i prowizje mBank nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Pozostaje jedynie skontaktować się z infolinią i zapytać o prowizje mBank.

Proszę również sprawdzić dokładnie pakiet/opcję konta Bankomaty bez granic. Według moich ustaleń, pakiet ten obowiązuje wyłącznie na wypłaty z dowolnych bankomatów, ale tylko krajowych ! Prowizje mBank za granicą pozostaną w tym przypadku bez zmian.

Może wybierasz się z kartą mBank do Niemiec służbowo lub wakacyjnie ? Przyda Ci się aktualna mapa bankomatów Commerzbank w Niemczech, którą znajdziesz pod tym linkiem.

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
mBank prowizje i wypłaty za granicą
5 (100%) 2 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.