Mościska – rozkład jazdy marszrutek z dworca autobusowego

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Gdzie dojedziemy z Mościsk?

marszrutki z mościsk
Wjazd do Mościsk. fot.alinfo.com.ua

Mościska to mała ukraińska miejscowość, położona 14 kilometrów od polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Medyka-Szegini. Mościska znajdują się na drodze M11 prowadzącej do Lwowa, dlatego miejscowość jest szczególnie znana części polskich turystów. W Mościskach złapiemy nie tylko marszrutkę do Lwowa, ale także do Sambora, Drohobycza, Jaworowa, Sieła oraz Nowojaworowska. Poniżej zamieszczam rozkład jazdy z dworca autobusowego w Mościskach.

Jeżeli szukasz rozkładu jazdy marszrutek do Lwowa z granicy w Medyce-Szegini, to znajdziesz je w artykule Marszrutki do Lwowa z Medyki i Szeginie – rozkład jazdy i ceny.

Komu przyda się rozkład jazdy z dworca w Mościskach?

Przyda się osobom podróżującym do Lwowa lub na Zakarpacie. Czasami nie warto czekać na przygranicznym parkingu marszrutek na bezpośrednią marszrutkę do Lwowa tylko podjechać sobie do Mościsk i stamtąd łapać marszrutkę uchodzącą na Lwów (przeczytaj także artykuł Marszrutki do Lwowa z Medyki i Szeginie – rozkład jazdy i ceny). Rozkład ten przyda się również osobom podróżującym na Zakarpacie, ponieważ pierwszym punktem na drodze w tamte rejony jest Sambor.

Mościska rozkład jazdy

mościska marszrutka
Rozkład jazdy z dworca autobusowego w Mościskach. Kliknij aby powiększyć. fot.własne

Jeżeli szukasz rozkładu jazdy autobusów w innych miastach lub rozkładu jazdy ukraińskich pociągów przeczytaj proszę artykuł Rozkład jazdy na Ukrainie – gdzie znaleźć połączenia na marszrutki i pociągi?

Jeżeli będziesz miał trudności w złapaniu danej marszrutki odczekaj przynajmniej kwadrans na następną. Marszrutki kursują często i równie często nie trzymają się wyznaczonego czasu. Jedno i drugie jednak sprawia, że zawsze istnieje możliwość złapania jakiegoś transportu.

Mościska – co jeszcze warto wiedzieć?

Będąc już na dworcu w Mościskach warto wcześniej kupić bilet w kasie. Czasami kierowcy nie sprzedają bezpośrednio (jak to bywa w zwyczaju) i radzą iść do kasy. W kasie otrzymamy bilet, którym jest po prostu paragon fiskalny. Okazuje się go kierowcy albo kasjerce, która czasem ustawia się przed marszrutką i sprawdza bilety 🙂 Na dworcu w Mościskach można się też napić zimnego piwa, kwasu oraz zjeść smaczną przekąskę. Mościska warto też zwiedzić, jest tam kilka interesujących zabytków, a w razie gdybyście potrzebowali spania, to znajdziecie i nocleg. Pozytywne nastawienie, a na pewno się uda!

Pamiątki ze Lwowa – gdzie kupimy tanie i ciekawe pamiątki we Lwowie?

Wycieczka do Lwowa – jak samemu zorganizować wyjazd do Lwowa?

Ukraiński kwas chlebowy – który warto kupić i spróbować?

Angielski na Ukrainie – czy na Ukrainie dogadamy się po angielsku?

Flaga Ukrainy – czy wiesz skąd pochodzą barwy Ukrainy?

Tryzub – obalanie mitów i prawdziwa historia herbu Ukrainy

Samochodem na Ukrainę – niezbędne rzeczy do wyjazdu i przepisy

Przechowalnia bagażu w Przemyślu – ceny i lokalizacja

Waluta Ukrainy i jej symbolika – kim są obiekty i postacie na hrywnach

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Mościska – rozkład jazdy marszrutek z dworca autobusowego
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.