Odeska Opera – bilety w cenie paczki papierosów

odeska opera

Odeska Opera to wiodąca atrakcja w Odessie. Nic się nie zmieniło. Każdy ją powinien odwiedzić i nie ma gadania. Kropka. Wiem, co teraz myślisz: – na Boga! Opera?! Włoski barok?! Ale ja mam tylko krótkie spodenki, ale to będą męczarnie, ale lepiej chodźmy na wódkę, na szaszłyk, chodźmy na plażę, ale… to, i ale tamto, i tak dalej. Wiesz co? Nie marudź!

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Większość turystów krąży naokoło Odeskiej Opery jakby w obawie przed zderzeniem z cząstką historii i kultury. Nic ci się nie stanie. Zachwycony budynkiem? No to dawaj do środka, na zwiedzanie wnętrz lub sztukę. I po jednym, i po drugim, powiesz: było warto, a moja dusza czuje się lepiej.

Zwiedzanie Odeskiej Opery

Główna klatka schodowa

Bilet na zwiedzanie Odeskiej Opery kosztuje 80 UAH za osobę i kupisz go od ręki w operowej kasie. Wejście do kas prowadzi przez główne wejście do Odeskiej Opery. Kasy są otwarte od 09:30. Ostatnia wycieczka o 17:00.

Wycieczki indywidualne odbywają się co półtorej godziny i trwają przez cały tydzień z wyjątkiem poniedziałku i niedzieli i obowiązkowo są z przewodnikiem.

Przy zakupie biletu zapytaj kiedy zaczyna się najbliższa wycieczka po operze i w jakim będzie języku. Zazwyczaj jest to rosyjski, a w sezonie wakacyjnym angielski. Ja zawsze proszę o ukraiński. Bilet najlepiej kupić od razu, a jeżeli do wycieczki jeszcze trochę czasu, to zróbmy sobie krótki spacer na kawę lub kieliszek koniaku…

Bilet na zwiedzanie Teatru Opery i Baletu w Odessie

Zbiórka przed zwiedzaniem wnętrz odeskiej opery jest przed kasami. Wycieczka trwa półtorej godziny. Jeżeli grupa jest mniejsza, albo jesteśmy tylko my (a tak też bywa) to przewodnik też nas oprowadzi, ale nieco krótszym programem. Nic jednak nie stracimy, główne punkty trasy będą zaliczone wraz z wisienką na operowym torcie: wielką salą teatralną i balkonem.

Odeska Opera robi dużo większe wrażenie niż Opera Lwowska. Odeska Opera jest najstarszą operą na ziemiach ukrainnych. Złocone wnętrza, finezyjne lustra, dawne, pionierskie rozwiązania inżynieryjne na przykład w postaci fundamentów czy pierwszego w mieście oświetlenia iluminacyjnego, wzbudzają do dziś podziw odwiedzających. Szereg tajemnic, operowo-teatralna atmosfera i wiedza, którą powinien mieć każdy dorosły człowiek.

Więcej o wycieczkach po Odeskiej Operze na https://operahouse.od.ua/excursions/

Repertuar Odeskiej Opery

Wnętrze Opery w Odessie

Odeską Operę warto nie tylko zwiedzić, ale przyjść na sztukę: operę lub balet, a nawet koncert. Odeskie opery to zjawiskowy spektakl, który poruszy serce największego drania. Szczególnie ich starannie wykonana scenografia i kostiumy. Oszałamia też operowa i koncertowa muzyka.

Ile kosztują bilety do Odeskiej Opery? Zależy od frekwencji i miejsca na widowni. Ale to prawda, że bilety można już kupić od 50 UAH – czyli mniej więcej w cenie dobrych ukraińskich czy rosyjskich papierosów. Najdroższe bilety w pierwszych rzędach kosztują 450 UAH. Najlepiej kupować bilety zaczynające się od 350 UAH – niezależnie od miejsca gwarantują wam bardzo dobry widok i wrażenia.

Bilety do Odeskiej Opery kupimy w kasach biletowych lub na stronie internetowej https://operahouse.od.ua/repertoire/opera/ na poszczególnych stronach wydarzeń. Zapłacić za bilet można karta płatniczą (online) a bilet otrzymamy na email.

opera odessą repertuar
Operę Aida wystawiono po raz pierwszy w Kairze

Co zobaczymy w Odeskiej Operze? Jaką operę warto zobaczyć? Opera operze nierówna, ale każda z nich to klasyka, którą trzeba zobaczyć choć raz. Warto zwrócić uwagę na czas trwania każdej opery. Często składa się ona z czterech lub trzech aktów. Zazwyczaj to ponad trzy godziny! Zarezerwuj więc odpowiednią ilość czasu, a co wybrać? Najlepiej to, co akurat grają w danym dniu w Odeskiej Operze.

W stałym repertuarze jest między innymi Aida, Bal maskowy, Bohema, Don Juan, Jewgienij Oniegin, Zaporożcy za Dunajem, Carmen, Kniaź Igor, Madame Butterfly, Nabucco, Orfeusz i Euredyka, Cyrulik sewilski i kilka innych.

Pełny repertuar Opery Odeskiej jest na https://operahouse.od.ua/repertoire/opera/

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę. Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

W Odeskiej Operze odgrywają także balet. Do zobaczenia są interpretacje baletowe: Alicja w krainie czarów, Bajaderka, Jezioro łabędzie, Dziadek do orzechów i kilka innych.

Pełny repertuar baletowy Opery Odeskiej jest na https://operahouse.od.ua/repertoire/ballet/

Żeby przekonać się na własne uszy o akustyce Odeskiej Opery najlepiej wybrać się na koncert. Pełny repertuar koncertowy znajdziesz na https://operahouse.od.ua/repertoire/concerts/

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):