W Odessie zjesz taniej i smaczniej niż we Lwowie, a kilka z tutejszych miejsc znanych jest już na całą Ukrainę. Jednym z nich jest Abu Ahmed Maestro Falafel – jedzenie tak dobre, że zmiecie ci czapkę.
Abu Ahmed Maestro Falafel to mały punkt z jedzeniem na rogu ul. Troickiej i Preobrażeńskiej. Miejsce znane większości Odesytów. Głównym daniem jest falafel z humusem. Dopracowany do perfekcji: z najlepszych składników, w doskonałych proporcjach i złożony lepiej niż japońskie origami. Cena 55 UAH.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij
Abu Ahmed to także arcysmaczny kebab drobiowy i wołowy. Kto uważa się za mocnego zawodnika, ten powinien zmierzyć się z największym kebabem w cenie 120 UAH. Wygląda jak maczuga, więc na odeskich ulicach możesz czuć się bezpiecznie. Do tego hot-dogi, hamburgery i ser suluguni. A to wszystko w różnych wersjach.

W Abu Ahmed pracuje tylko dwóch ludzi. Obsługa nie p@#&* się w tańcu, bo nie ma na to czasu. Każdy łepek najpierw płaci, a później odbiera zamówienie. Schodzi się tu cała Odessa – zarówno jasna jak i ciemna strona ukraińskiego księżyca, więc wpadnij i ty.
Otwarte od 10:00 do 23:00.