Odessa: gdzie zjeść świeże, smaczne i obfite śniadanie w Odessie?

Każdy pozytywny dzień na Ukrainie zaczyna się od udanego śniadania (nie od kieliszka wódki). Obfite śniadanie w Odessie przygotuje cię do kolejnych ukraińskich przygód, a filiżanka kawy lub lampka różowego wina z samego rana pozwolą ci się zrelaksować na chwilę od odeskiego zgiełku.

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Znalezienie dobrego śniadania w Odessie nie jest łatwe. Ciekawych miejsc na posiłek w Odessie nie brakuje, ale tych bliskich ideałowi jest zazwyczaj niewiele. Poniżej proponuję ci trzy miejsca od których warto rozpocząć udany dzień i zjeść śniadanie w Odessie.

Średnia cena za śniadanie w Odessie to ok. 200 UAH / osobę.

City Buffet

śniadanie w Odessie w City Buffet
City Buffet na śniadanie w Odessie – szczególnie dla tych, którzy mają konkretną dietę.

Najpopularniejsze miejsce na śniadanie w Odessie wśród jego młodszych i starszych mieszkańców to City Buffet. To sieć samoobsługowych restauracji, znajdujących się w każdej części Odessy. Jakie są atuty tego miejsca? To przede wszystkim smaczne jedzenie, przystępne ceny i olbrzymi wybór dań, który zadowoli mięsożerców, wegetarian lub osoby odżywiające się zdrowo. Restauracja oferuje mnóstwo stolików, więc śniadanie w Odessie w tym miejscu zjesz szybko i sprawnie. Do tego oferują wyciskany sok z pomarańczy, a wieczorami zniżki na wszystkie dania.

Cаfe Alpina

śniadanie w Odessie w Cafe Alpina
Cafe Alpina – po takim śniadaniu każdy Polak nabierze sił…

Cafe Alpina to spokojne miejsce oddalone od centrum Odessy, w którym zjecie przepyszne śniadanie i… napijecie się piwa! Restauracja należy do odeskiego browaru Kaczka i oprócz znakomitych i niedrogich śniadań oferuje również smaczne dania kuchni ukraińskiej. Jakie są atuty tego miejsca? To przede wszystkim przyjemne wnętrze, sympatyczna i pomocna obsługa oraz znakomita kawa. Jeżeli jesteś po ciężkiej podróży lub szukasz na chwilę spokoju, żeby odpocząć lub popracować przy komputerze to Cafe Alpina jest dobrym miejscem na śniadanie w Odessie. Mają także ogródek restauracyjny!

Kompot

śniadanie w Odessie w Kompot
Kompot – wino, słońce i odeskie tramwaje w dole.

Różowe wino i różowy szampan na dachu budynku? Jeżeli tak chcesz zacząć swoje śniadanie w Odessie, to odwiedź restaurację Kompot. Miejsce to specjalizuje się w kuchni ukraińskiej i serwuje smaczne i obfite śniadania. Na kilku poziomach „Kompotu” bez przeszkód znajdziesz wolny stolik, ale warto wdrapać się na ostatnie piętro. Odeskie różowe wino na patio smakuje najlepiej. W tej restauracji nigdy nie jest pusto, podczas śniadania w Odessie kipi tutaj od pozytywnej energii, więc jeżeli z samego rana potrzebujesz dostać pozytywnego przypływu endorfin, to zajrzyj do Kompotu. Lampka wina w odeskim słońcu, a potem? Na plażę!

Masz inne propozycje na сніданок w Odessie?

Podziel się opinią w komentarzu, twoje zdrowie, zapraszam do Odessy.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):