Pijana Wiśnia – czy to najlepsza nalewka we Lwowie?

Pijana Wiśnia – ukraiński alkohol inny niż wszystkie

pijana wiśnia
Drzwi wejściowe do baru Pijana Wiśnia we Lwowie. Bar Pijanej Wiśni we Lwowie znajduje się przy lwowskim Rynku. fot.lvivhaber.com

Pisałem już o ukraińskich wódkach, ukraińskich koniakach, a także o ukraińskich papierosach. Doradzaliśmy sobie, które warto kupić, spróbować i przywieźć z Ukrainy do Polski. Tematy alkoholowe i tytoniowe na Ukrainie nie zostały jeszcze wyczerpane. Do opisania pozostało wiele interesujących wyrobów. Na przykład ukraińskich nalewek i ukraińskich koniaków. Dzisiaj chciałem zaprezentować wam lwowską nalewkę Pijana Wiśnia. Pijana Wiśnia dostępna jest nie tylko we Lwowie, ale także w Kijowie.

Pijana Wiśnia – poczuj Lwów w Warszawie pod adresem Nowy Świat 37

Od jakiegoś czasu lokal Pijanej Wiśni otwarty jest także w Warszawie pod adresem Nowy Świat 37. Lokal reklamuje się odważnym hasłem poczuj Lwów w Warszawie. Niedługo będę w nim gościł, żeby przekonać się, czy Lwów rzeczywiście w Warszawie da się poczuć. Jestem ciekawy czy nalewka serwowana w Warszawie smakuje tak samo jak na Ukrainie. Nie od dzisiaj wiadomo, że na odbiór produktu ma również wpływ atmosfera miejsca. Wróćmy jednak do Pijanej Wiśni na Ukrainie. Co jest w tej nalewce takiego wyjątkowego, czego nie mają inne nalewki owocowe?

Pijana Wiśnia – jak smakuje i z czego jest zrobiona?

pijana wiśnia
Butelki Pijanej Wiśni stojące w szeregu na półce sklepowej. Pijana Wiśnia to nie tylko bar, ale także sklep z szerokim asortymentem nalewek. fot.bzh.life

Nalewka Pijana Wiśnia to 17.5% nalewka o głębokim bordowym kolorze. Nalewka produkuje się na bazie sfermentowanego naparu z wiśni z niewielkim dodatkiem cukru. Oczywiście proces produkcji jak i pełny skład jest tajemnicą handlową producenta. Ukraińska nalewka pojawiła się po raz pierwszy we Lwowie w 2016 r. i od tamtego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością głównie we Lwowie. Jest chętnie kupowana przez turystów i przywożona jako pamiątka lub prezent.

Popularność Pijanej Wiśni jest zasługą jej smaku. Sekret nalewki Pijana Wiśnia polega na wyważonym balansie smakowym. Nie czuć w niej mocnego alkoholu, chociaż 17.5% to już coś. Generalnie jest to nalewka słodka, ale ta słodycz przełamana jest nutą goryczy przypominającą posmak wiśniowej pestki. Dodatkowo można ją wypić w większych ilościach bez efektu mdłości. Konsystencja Pijanej Wiśni jest bardzo lekka, wciąż lżejsza od wina. Jej uniwersalność smakową można porównać do słynnego amerykańskiego napoju na literę C.

pijana wiśnia
Pijaną Wiśnię podają w barze zawsze w kryształowych kieliszkach. Na życzenie nalewka może być podana w papierowym kubeczku. Dostępna jest wersja na ciepło lub klasyczna na zimno fot.rau.ua

Pijana Wiśnia smakuje praktycznie wszystkim osobom, niezależnie od ich preferencji związanych z alkoholem. Jest lubiana zarówno przez kobiety, a także chętnie konsumowana przez mężczyzn. W barze Pijana Wiśnia serwowana jest nalewka na ciepło lub klasycznie na zimno. To bardzo udany ukraiński alkohol. Wyprodukowanie tak zbilansowanego alkoholu jest nie lada sztuką, z którą moim zdaniem mogą sobie poradzić wyłącznie mistrzowie ukraińskich nalewek – Ukraińcy.

Pijana Wiśnia – alkoholowy marketing w dobrym wydaniu

pijana wiśnia
Lwowski lokal Pijanej Wiśni ma oryginalnie przyozdobiony sufit i wyróżniający się żyrandol. Jeszcze kilka miesięcy temu pisałem: tak to się robi we Lwowie nasi polscy restauratorzy. Do tego czasu w Warszawie dorobiliśmy się jednego lokalu Pijanej Wiśni 🙂 fot.lviv1256.com

Pijana Wiśnia to nie tylko doskonały produkt alkoholowy. Sukces nie byłyby kompletny bez skutecznego i przemyślanego marketingu. Marketing zaczyna się od bardzo dobrego wystroju samego miejsca. Bar Pijana Wiśnia we Lwowie chociaż jest mały, to bardzo klimatyczny. Wrażenie robi przepiękny żyrandol i poustawiane na regałach bańki z Pijaną Wiśnią. Podobnie prezentuje się Pijana Wiśnia w Kijowie. Udało się stworzyć w obu tych miejscach wyczuwalną w powietrzu atmosferę czegoś unikalnego i magicznego. Wkrótce dowiemy się jak to wygląda w Warszawie. W barach Pijanej Wiśni działają także mini sklepy z produktami Pijanej Wiśni. Zwracają uwagę oryginalnie zaprojektowane i kwadratowe butelki wykończone porcelanowym korkiem.

pijana wiśnia
Wiśnie w lokalu Pijanej Wiśni są dodawane do każdego kieliszka z nalewką. Skąpane w alkoholu przez długi czas, stają się potężną bombą alkoholową. Na zdjęciu wiśnie w Pijanej Wiśni w Kijowie fot.topclub.ua

W barach Pijanej Wiśni wszystko się kręci wokół wiśni – owocu, któremu nalewka wszystko zawdzięcza. Są one zawsze obecne w barze i widoczne nie tylko w butelkach i bańkach. Kiedy zamawiamy nalewkę w lokalu Pijanej Wiśni, do kubeczka dostajemy świeże wiśnie. Podobnie w każdej butelce zauważymy na dnie świeże wiśnie. Ciekawostka: w każdej butelce jest ich zawsze 15. Czy to prawda? Opróżnijcie butelkę Pijanej Wiśni i policzcie sami. Nie zapomnijcie spróbować wiśni z dna butelki. W tych malutkich wisienkach drzemie alkoholowa bomba.

Pijana Wiśnia – gdzie napijemy się ukraińskiej nalewki

pijana wiśnia
Lokal Pijana Wiśnia we Lwowie mieści się na Rynku. Przed wejściem do sklepu zawsze wystawione są stoliki, a w chłodniejsze dni lampy grzewcze fot.promo.t30p.ru

Pijana Wiśnia ma we Lwowie jeden lokal mieszczący się przy lwowskim Rynku (otwarte od 10:00 – 00:00, a w praktyce dłużej). Atmosfera jest szczególna zwłaszcza zimowymi wieczorami. Wtedy przed lokalem Pijanej Wiśni zbierają się ludzie, by w cieple lampy grzewczej i z kubeczkiem Pijanej Wiśni w dłoni, podyskutować o życiu. Czasami też i z papierosem. Dyskutują o Krymie, o znajomych, którzy wyjechali do Polski, o tym co się działo we Lwowie. Łatwo można spotkać także naszych krajanów.

Pijana Wiśnia ma też lokale w innych miastach Ukrainy, na przykład w Kijowie. Zachęcam do odwiedzin tego interesującego miasta. Jeżeli się wybierasz, to może przydadzą Ci się wpisy o Metrze w Kijowie oraz Połączeniach lotniczych do Kijowa.

Oficjalna strona Pijanej Wiśni to http://www.fest.lviv.ua/uk/restaurants/drunkcherry/ znajdziesz tam dokładne adresy punktów Pijanej Wiśni wraz z ich godzinami otwarcia.

Pijana Wiśnia – moje ulubione miejsce z Pijaną Wiśnią

pijana wiśnia
Beczka Pijanej Wiśni. Klimatyczne miejsce pod Arsenałem. fot. facebook.com/PyanaVyshnya/

We Lwowie można napić się Pijanej Wiśni jeszcze w jednym miejscu. Mieści się ono przy wewnętrznej stronie Arsenału Miejskiego. Lokal ma formę… beczki. Oprócz sprzedawcy może wejść do niego wyłącznie jedna osoba 🙂 Sprzedawana Pijana Wiśnia, jest taka sama jak ta przy Rynku. Czasem jest tu mniej gwarnie i bardziej klimatycznie. To uroczy zakątek Lwowa. Czasami możecie mnie tam spotkać. Jeżeli mnie rozpoznacie, chętnie się z wami przywitam. Do zobaczenia i na zdrowie.

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.