Pijana Wiśnia – najlepsza nalewka we Lwowie – spróbujesz?

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Na stronie pisałem już o ukraińskich wódkach, ukraińskich koniakach, a także o papierosach, które warto kupić i przywieźć z Ukrainy. Ktoś może powiedzieć, że temat alkoholowo-tytoniowy został już wyczerpany 🙂 Nic bardziej mylnego. Do opisania zostało jeszcze wiele interesujących wyrobów. Dzisiaj chciałem zaprezentować Wam nalewkę Pijana Wiśnia, której napijecie się we Lwowie czy też Kijowie. Dlaczego akurat ta nalewka? Bo jest przepyszna i trudno ten smak spotkać gdzie indziej.

pijana wiśnia
A może już rozpoznajecie to wejście? fot. lvivhaber.com

Pijana Wiśnia – co to za nalewka i z czego jest zrobiona?

pijana wiśnia
Butelki Pijanej Wiśni stojące w szeregu na półce sklepowej. fot. bzh.life

Nalewka nazywa się Pijana Wiśnia (nie mylić z Lana Wiśnia, drukowane literki P i L, w ukr. i ros. alfabecie są do siebie bardzo podobne 🙂 To 17.5% nalewka o głębokim czerwonym kolorze, na bazie sfermentowanego naparu z wiśni (z dodatkiem cukru). Pojawiła się na rynku w 2016 r. i od tamtego roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest uwielbiana przez kobiety i przez… facetów. Podawana na zimno latem, albo zimą na ciepło. Smakuje wszystkim, tak jak papierosy Sobranie.

Pijana Wiśnia – na czym polega jej fenomen?

pijana wiśnia
Pijaną Wiśnię podają w sklepie zawsze w kryształowych kieliszkach. Na życzenie w papierowym kubeczku. fot. rau.ua

Fenomen Pijanej Wiśni ukryty jest w jej smaku. To smak idealnie zbalansowany – nie czuć w niej za mocno alkoholu, a z drugiej strony można ją wypić w dużych ilościach bez mdłości. Konsystencja jest bardzo lekka, lżejsza od wina. Czyli smak i sesyjność. W zapachu alkohol jest ledwo wyczuwalny, a przecież 17.5% to już coś.  Wyprodukowanie tak zbilansowanego alkoholu jest nie lada sztuką. Smak Pijanej Wiśni zrozumie tylko ta osoba, która osobiście jej spróbuje 🙂 Pijana Wiśnia – receptura pilnie strzeżona.

Co jest jeszcze pozytywnego w Pijanej Wiśni?

pijana wiśnia
Lwowski lokal Pijanej Wiśni i jego ciekawie zaprojektowany żyrandol. Tak to się robi we Lwowie nasi Polscy restauratorzy. fot. lviv1256.com

Znakomitym uzupełnieniem do tej nalewki jest świetnie pomyślany marketing. Wystrój lokalu Pijana Wiśnia we Lwowie jest bardzo klimatyczny. Lokal choć mały, to jest doskonale zaopatrzony. Wrażenie robi przepiękny żyrandol i poustawiane na regałach bańki z Pijaną Wiśnią. Oryginalnie zaprojektowane są także butelki, w których możemy kupić Pijaną Wiśnię (porcelanowy korek, motywy graficzne, kwadratowy kształt butelki).

pijana wiśnia
Wiśnie w lokalu Pijanej Wiśni w Kijowie fot. topclub.ua

Ciekawy motyw stanowią też wiśnie same w sobie. Kiedy zamawiamy nalewkę w lokalu, zawsze do kubeczka dostajemy podane łyżeczką świeże wiśnie. Podobnie w każdej butelce zauważymy na dnie świeże wiśnie. Wieść głosi, że w każdej butelce jest ich zawsze 15. Czy to prawda? Opróżnijcie butelkę Pijanej Wiśni i policzcie sami 🙂 Nie zapomnijcie spróbować wiśni z dna butelki. Jednym słowem alkoholowa moc.

Pijana Wiśnia – gdzie leją to cudo?

pijana wiśnia
Lokal Pijana Wiśnia we Lwowie mieści się na Rynku. Przed wejściem do sklepu zawsze wystawione są stoliki, a w chłodniejsze dni lampy grzewcze fot. promo.t30p.ru

Pijana Wiśnia ma we Lwowie jeden lokal mieszczący się przy lwowskim Rynku (otwarte od 10:00 – 00:00, a w praktyce dłużej). Atmosfera jest szczególna zwłaszcza zimowymi wieczorami. Wtedy przed lokalem Pijanej Wiśni zbierają się ludzie, by w cieple lampy grzewczej i z kubeczkiem Pijanej Wiśni w dłoni, podyskutować o życiu. Czasami też i z papierosem. Dyskutują o Krymie, o znajomych, którzy wyjechali do Polski, o tym co się działo we Lwowie. Łatwo można spotkać także naszych krajanów.

Pijana Wiśnia ma też lokale w innych miastach Ukrainy, na przykład w Kijowie. Zachęcam do odwiedzin tego interesującego miasta. Jeżeli się wybierasz, to może przydadzą Ci się wpisy o Metrze w Kijowie oraz Połączeniach lotniczych do Kijowa.

Oficjalna strona Pijanej Wiśni, to http://www.fest.lviv.ua/uk/restaurants/drunkcherry/ znajdziesz tam dokładne adresy punktów Pijanej Wiśni wraz z ich godzinami otwarcia.

Pijana Wiśnia i beczułka – zapomniałem o ważnej wskazówce

pijana wiśnia
Beczka Pijanej Wiśni. Klimatyczne miejsce pod Arsenałem. fot. facebook.com/PyanaVyshnya/

We Lwowie można napić się Pijanej Wiśni jeszcze w jednym miejscu. Mieści się ono przy wewnętrznej stronie Arsenału Miejskiego. Lokal ma formę… beczki. Oprócz sprzedawcy może wejść do niego wyłącznie jedna osoba 🙂 Sprzedawana Pijana Wiśnia, jest taka sama jak ta przy Rynku. Czasem jest tu mniej gwarnie i bardziej klimatycznie. To uroczy zakątek Lwowa. Czasami możecie mnie tam spotkać. Do zobaczenia i na zdrowie.

Lista wszystkich artykułów na stronie

Papierosy z Ukrainy, które zawsze przywożę ze sobą [+18]

Ukraińska wódka – najlepsze wódki do kupienia na Ukrainie [+18]

Ile można przywieźć papierosów z Ukrainy do Polski

Wódka z Ukrainy jaka warto kupić i przywieźć ? Trzy propozycje [+18]

Koniak z Ukrainy jaki warto kupić i przywieźć ? [+18]

Roaming na Ukrainie, o czym warto wiedzieć, stawki i porady

A może tak rzucić wszystko i zamieszkać na Ukrainie?

Ukraińskie piwo, przemyślenia o piwie butelkowym we Lwowie

Ile można przywieźć alkoholu z Ukrainy do Polski

Loty do Kijowa, bilety i samoloty do Kijowa, lista połączeń

Ukraińska muzyka do posłuchania przy wyjeździe na Ukrainę

Metro w Kijowie mapa, godziny, ceny, schemat metro w Kijowie

PKO BP na Ukrainie – jaki bankomat wybrać, żeby uniknąć prowizji?

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Pijana Wiśnia – najlepsza nalewka we Lwowie – spróbujesz?
5 (100%) 3 votes

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o