PKO BP na Ukrainie – jaki bankomat wybrać, żeby uniknąć prowizji?

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Identyfikacja wizualna Kredobanku przypomina używaną przez PKO BP. Posiadacze karty Banku PKO BP wypłacają z bankomatów Kredobank bez prowizji. Jedyną opłatą z jaką musimy się liczyć jest koszt przewalutowania. fot.http://bm.img.com.ua

Co łączy PKO BP i ukraiński Kredobank?

Zastanawiasz się jak sprawdzi się karta PKO BP na Ukrainie? Powinieneś dowiedzieć się czym jest KREDOBANK. KREDOBANK SA (wcześniej pod nazwą Zachodnio-ukraiński Bank Komercyjny oraz Kredyt Bank Ukraina) to największy bank Ukrainy Zachodniej, z siedzibą we Lwowie.  To bank wybierany między innymi do rozliczania kontraktów zawieranych przez firmy z Polski i Ukrainy.

KREDOBANK SA działa na rynku ukraińskim od 1990 roku, a od 2004 roku jego akcjonariuszem strategicznym jest PKO Bank Polski, którego udział w kapitale zakładowym KREDOBANKu stanowi ponad 99,57%. Współpraca z PKO Bank Polski uczynił KREDOBANK SA największą polską inwestycją w sektorze bankowym Ukrainy.

Jaki bankomat wybrać będąc z kartą PKO BP na Ukrainie ?

Kredobank-wyplata
Korzystanie z bankomatu Kredobank przy pomocy karty banku Pekao BP jest bezpłatne (FEE). Jedyne koszty operacji są związane z przewalutowaniem. fot.archiwum własne

Najlepiej wybierać właśnie z KREDOBANK. Właściciele kont bankowych w Banku PKO BP planujący wyjazd na Ukrainę, na przykład do Lwowa i Kijowa znajdują się w komfortowej sytuacji. KREDOBANK oferuje tym osobom „bezpłatną” wypłatę z bankomatów w sieci na terenie całej Ukrainy. Karta PKO BP na Ukrainie działa w sieci KREDOBANK bardzo dobrze.

Należy pamiętać, że bezpłatna wypłata, nie oznacza braku naliczenia prowizji za tzw. przewalutowanie. Żeby uniknąć przewalutowania, należałoby posiadać rachunek bankowy prowadzonych w hrywnach i stosowną do tego kartę walutową. Więcej o kartach walutowych pisałem tutaj. W tym artykule pisałem co składa się na ostateczny koszt wypłaty z bankomatu na przykład na Ukrainie.

Czy mogę wypłacić kartą PKO BP na Ukrainie z innych bankomatów?

Z każdego bankomatu podejmiesz pieniądze. Pamiętaj jednak, że wypłacając kartą PKO BP na Ukrainie z innych bankomatów, możesz narazić się na niepotrzebną prowizję lub opłatę za korzystanie z bankomatu. Dla przykładu Privietbank (zielony litery) pobiera opłatę w wysokości 50 UAH, a to już w sumie koszt dwóch piw 😉 Bankomat Privietbanku informuje o tym nawet podczas anulowania transakcji. Na szczęście kwota ta nie zostaje ostatecznie ściągnięta z naszego konta (sprawdzone).

Co jeszcze warto wiedzieć o wypłacaniu z KREDOBANK kartą PKO BP?

O tym, że korzystając z karty PKO BP na Ukrainie, podczas jednej transakcji możecie wyciągnąć z bankomatu maksymalnie 1000 UAH. Jest to limit, o którym nie wiedzieli nawet pracownicy jednej z placówek w Kijowie. Jeżeli potrzebujemy więcej, należy wykonać kolejną transakcję, czyli włożyć kartę, wprowadzić PIN itd. Aktualną mapę bankomatów i placówek KREDOBANK w całej Ukrainie znajdziesz pod tym linkiem. Tutaj przeczytasz czym jest KREDOBANK Grupa PKO BP – Kredo Bank.

Wódka z Ukrainy jaka warto kupić i przywieźć ? Trzy propozycje [+18]
Drogi na Ukrainie 2018 – aktualny stan ukraińskich dróg
Koniak z Ukrainy jaki warto kupić i przywieźć ? [+18]
Roaming na Ukrainie, o czym warto wiedzieć, stawki i porady
A może tak rzucić wszystko i zamieszkać na Ukrainie?
Ukraińskie piwo, przemyślenia o piwie butelkowym we Lwowie
Ile można przywieźć alkoholu z Ukrainy do Polski
Loty do Kijowa, bilety i samoloty do Kijowa, lista połączeń
Ukraińska muzyka do posłuchania przy wyjeździe na Ukrainę
Metro w Kijowie mapa, godziny, ceny, schemat metro w Kijowie

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
PKO BP na Ukrainie – jaki bankomat wybrać, żeby uniknąć prowizji?
5 (100%) 3 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.