PKO BP na Ukrainie – jaki bankomat wybrać, żeby uniknąć prowizji?

Jaki bankomat na Ukrainie wybrać mając kartę PKO BP?

Logo Kredobanku przypomina logo PKO BP. Posiadacze karty Banku PKO BP wypłacają z bankomatów Kredobank bez prowizji. Jedyną opłatą z jaką musimy się liczyć jest koszt przewalutowania. fot.bm.img.com.ua

Zastanawiasz się jak sprawdzi się karta PKO BP na Ukrainie? Powinieneś dowiedzieć się czym jest KREDOBANK na Ukrainie i do kogo należy 🙂 KREDOBANK SA (wcześniej pod nazwą Zachodnio-ukraiński Bank Komercyjny oraz Kredyt Bank Ukraina) to największy bank Ukrainy Zachodniej z siedzibą we Lwowie. KREDOBANK SA działa na rynku ukraińskim od 1990 roku, a od 2004 roku jego akcjonariuszem strategicznym jest PKO Bank Polski, którego udział w kapitale zakładowym KREDOBANKu stanowi ponad 99,57%. Współpraca z PKO Bank Polski uczynił KREDOBANK SA największą polską inwestycją w sektorze bankowym Ukrainy. To bank na Ukrainie, które według informacji w sieci jest najczęściej wybieranym ukraińskim bankiem między innymi do rozliczania kontraktów zawieranych przez firmy z Polski i Ukrainy. No dobrze, ale jak się ma do tego nasza karta?

Jaki bankomat wybrać mając kartę PKO BP?

Kredobank-wyplata
Korzystając z bankomatu Kredobank zrobimy to bez prowizji. fot.własna

Najlepiej wybierać właśnie z KREDOBANK. KREDOBANK oferuje posiadaczom rachunku w PKO BP bez prowizyjną wypłatę z bankomatów w sieci na terenie całej Ukrainy. Karta PKO BP na Ukrainie działa w sieci KREDOBANK bardzo dobrze.

Należy pamiętać, że bezpłatna wypłata, nie oznacza braku naliczenia prowizji za tzw. przewalutowanie. Żeby uniknąć przewalutowania, należałoby posiadać rachunek bankowy prowadzony w hrywnach i stosowną do tego kartę walutową.

Czy mogę wypłacić kartą PKO BP na Ukrainie z innych bankomatów?

Z każdego bankomatu podejmiesz pieniądze używając karty Banku Polskiego. Pamiętaj jednak, że wypłacając kartą PKO BP na Ukrainie z innych bankomatów, możemy narazić się na prowizję za korzystanie z bankomatu. Dla przykładu Privatbank pobiera opłatę w wysokości 50 UAH, a to już w sumie koszt dwóch piw w ukraińskim sklepie 😉 Ukraińskie bankomaty zazwyczaj informują przed wypłatą o wysokości prowizji, a także w trakcie anulowania wypłaty. Na szczęście kwota ta nie zostaje ostatecznie ściągnięta z naszego konta.

PKO BP na Ukrainie i bankomat – co jeszcze warto wiedzieć?

Korzystając z karty PKO BP na Ukrainie podczas jednej transakcji możecie wyciągnąć z bankomatu maksymalnie 1000 UAH. Jest to limit, o którym nie wiedzieli nawet pracownicy jednej z placówek w Kijowie. Jeżeli potrzebujemy więcej, należy wykonać kolejną transakcję, czyli włożyć kartę, wprowadzić PIN o wybrać kolejny raz kwotę 1000 UAH. Aktualną mapę bankomatów i placówek KREDOBANK w całej Ukrainie znajdziesz pod tym linkiem. Tutaj przeczytasz czym jest KREDOBANK Grupa PKO BP – Kredo Bank.

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.