Płatność za hotel – jak i czym najlepiej płacić za nocleg

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij). Udanej podróży na Ukrainę!

Płatność za hotel
Płatność za hotel może być uregulowana na kilka sposobów. Każdy z nich ma wady i zalety.

Płatność za hotel wydaje się z pozoru prostą czynnością. Istnieje wszakże kilka interesujących ciekawostek, o których warto wiedzieć płacąc kolejny raz za hotel. Decydując się na konkretną formę płatności za hotel możemy nawet ograniczyć lub poszerzyć nasz dostęp do usług. Czy wiedziałeś o tym ?

Płatność za hotel tzw. z góry, zazwyczaj oznacza płatność przelewem. Tutaj istnieje pełna dowolność. Może być to przelew internetowy, przelew zlecony w placówce bankowej albo w okienku pocztowym. Płatność za hotel z góry daje nam dwie bardzo wymierne korzyści.

Dzięki płatności za hotel przelewem możemy zaoszczędzić. Często jest to warunek uzyskania dostępu do stawki preferencyjnej, czyli znacznie korzystniejszej ceny niż tej standardowo podanej. Drugą korzyścią jest gwarancja naszej rezerwacji. Oznacza to, że pokój będzie czekał na nas całą dobę i rezerwacja nie zostanie anulowana w przypadku naszego późnego przyjazdu.

Płatność za hotel przy check-in czyli przy zameldowaniu ma swoje wady, ale również zalety. Zaletą jest niewątpliwie większa elastyczność w trakcie chęci dokonania ewentualnych zmian w rezerwacji. Przy rezygnacji np. ze śniadania, stawka zostanie po prostu zmniejszona, a my zapłacimy mniej. W przypadku przedpłaty musimy liczyć się z większymi komplikacjami. Czasami zwrot nie jest możliwy, lub otrzymujemy go dopiero po dłuższym czasie. Wadą płatności podczas zameldowania jest brak teoretycznej możliwości skorzystania ze stawek preferencyjnych (chociaż tutaj wszystko zależy tak na prawdę od naszych zdolności negocjacyjnych, a przede wszystkim polityki danego hotelu).

Drugą najpoważniejszą wadą jest brak gwarancji takiej rezerwacji. Co to oznacza ? Jeżeli podczas rezerwacji nie podaliśmy numeru naszej karty płatniczej, a płatności za hotel nie dokonano z góry, to hotel ma prawo anulować naszą rezerwację po określonej godzinie. Najczęściej jest to godzina 18.00. Zależne jest to również od obłożenia hotelu w danym dniu i ponownie, polityki hotelowej.

Płatność za hotel przy zameldowaniu może być uiszczona gotówką, kartą lub punktami danego programu lojalnościowego. Płatność kartą umożliwia nam otwarcie rachunku pokojowego. Rachunek pokojowy, umożliwia obciążanie naszego pokoju rachunkami np. z restauracji, spa lub innych usług. Taki rachunek jest zamykany podczas naszego wymeldowania i może być uregulowany gotówką, kartą lub punktami lojalnościowymi.

Płatność gotówką zazwyczaj zamyka możliwość obciążania pokoju za usługi. W niektórych hotelach możemy jednak wpłacić tzw. depozyt, który służy jako gwarancja naszej płatności podczas wyjazdu i umożliwia otwarcie rachunku na pokój.

Wszystkie metody płatności można ze sobą zazwyczaj łączyć, a rachunek za pobyt dowolnie rozdzielać na kilka osobnych faktur.

Na Ukrainie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), warto więc wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dla czytelników ukrainamarcina.pl zniżka 30% (kliknij)

Ubezpieczenie turystyczne Axa Assistance
Płatność za hotel – jak i czym najlepiej płacić za nocleg
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.