Pociąg do Lwowa z Przemyśla – praktyczne informacje i wskazówki

Pociąg Przemyśl Lwów – szybka podróż do Lwowa

Aktualne informacje na temat pociągu Przemyśl Lwów w nowym artykule – Pociąg Przemyśl Lwów – rozkład połączeń i zakup biletu w 2019 r.

Pociąg do Lwowa obsługują nowoczesne składy Hyundai Rotem Fot. https://inform-ua.info
Pociąg do Lwowa obsługują nowoczesne składy Hyundai Rotem – duma ukraińskich kolei. Składy zostały zakupione na potrzeby Euro 2012 i do tej pory sprawują się bardzo dobrze. Wagony są przestronne, klimatyzowane, dostęp do internetu, gniazdka elektryczne zarówno w I i II klasie. W składzie znajduje się także wagon restauracyjny serwujący napoje (w tym procentowe piwo) i smaczne zimne przekąski. Opłaty w wagonie restauracyjnym pobierane są w hrywnach (UAH). fot.inform-ua.info

Od 23 grudnia 2016 r. Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznicyja, „Укрзалізниця”) uruchomiły wygodne i szybkie połączenia z Przemyśla do Lwowa oraz Kijowa. Pociąg do Lwowa, to najwygodniejsza forma transportu. Przeczytaj najważniejsze informacje, które pozwolą Ci zorganizować wyjazd pociągiem do Lwowa. Jeżeli wybierasz się do Lwowa tradycyjną marszrutką, to przeczytaj artykuł Marszrutki do Lwowa z Medyki i Szeginie – rozkład jazdy i ceny.

Pociąg Przemyśl Lwów – rozkład połączeń

Pociąg do Lwowa, zaczyna swój bieg w na Dworcu Głównym w Przemyślu. Skład kursuje codziennie z Przemyśla do stacji końcowej Kijów Pasażerski (przez Lwów). Dostępne są dwa połączenia. Z Przemyśla pociąg do Lwowa wyrusza o g. 13:07, w drugim wariancie pociąg do Lwowa wyrusza, o g. 15:42.

Podróż z Przemyśla do Lwowa trwa 1 godzinę i 55 minut. W pierwszym wariancie pociąg do Lwowa dojedzie ok g. 16:02 natomiast w drugim połączeniu pociąg do Lwowa przybywa na miejsce o g. 18:37. Numery pociągów to wcześniejszego połączenia 705, późniejszego 715.

Wracamy ze Lwowa do Przemyśla

W stronę powrotną pociąg wyrusza ze stacji Kijów Pasażerski o g. 06:00, od niedawna dostępne jest także drugie połączenie które wyrusza o 06:52. Jadąc z Kijowa, pociąg do Lwowa dojeżdża na miejsce o g. 11:05. W późniejszym połączeniu pociąg do Lwowa przybywa o g. 13.42. W Przemyślu pociąg melduje się odpowiednio o g. 12:37 lub w wariancie drugim 15:05. Podróż z Kijowa do Przemyśla trwa ok. 7 godzin 37 minut.

Ceny biletów na pociąg Przemyśl Lwów

Cena za bilet relacji Przemyśl – Kijów w jedną stronę, dla jednej osoby, w kl. I wynosi 646,82 UAH (ok. 90zł).
Cena za bilet relacji Przemyśl – Kijów w jedną stronę, dla jednej osoby, w kl. II wynosi 459,63 UAH (ok. 64zł).

Cena za bilet relacji Przemyśl – Lwów w jedną stronę, dla jednej osoby, w kl. I wynosi 257,09 UAH (ok 36zł).
Cena za bilet relacji Przemyśl – Lwów w jedną stronę, dla jednej osoby, w kl. II wynosi 186,50 UAH (ok 26zł).

Gdzie kupić bilet na pociąg do Lwowa?

Bilety na przejazd pociągiem możemy kupić albo w stacjonarnej kasie na dworcu w Polsce (nie we wszystkich) albo (co rekomenduje) poprzez internetową stronę rezerwacyjną ukraińskich kolei. Strona dostępna jest pod tym adresem: booking.uz.gov.ua strona jest dostępna także w języku angielskim, a proces rezerwacji i zakupu biletu jest bardzo łatwy. Rezerwując przez stronę internetową ukraińskich kolei booking.uz.gov.ua, mamy możliwość zakupu biletu i wyboru konkretnych miejscówek. Za bilet zapłacimy elektronicznie i trzymamy go w formie pdf na podany adres mailowy.

Jak wygląda odprawa graniczna w pociągu Przemyśl – Lwów?

Podróżując pociągiem do Lwowa, przekraczamy przejście graniczne „w pociągu”. Odprawa odbywa się w pociągu zarówno po stronie polskiej jak i po stronie ukraińskiej. Odprawa przebiega bardzo sprawnie. Jako pasażerowie możemy oczekiwać wygodnie w fotelu do czasu zakończenia kontroli granicznej wszystkich pasażerów. Dzięki temu unikamy długich kolejek na granicy i podróżowania w ściśniętym autobusie. Widać więc, że pociąg do Lwowa stanowi doskonałą alternatywę dla innych form transportu.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.