Na trasie Lwów-Sianki pojedzie nowy pociąg

Już niedługo, ze Lwowa, wyruszy pierwszy pociąg elektryczny (tzw. elektryczka) przystosowany dla osób o ograniczonej mobilności oraz dla pasażerów przewożących sprzęt narciarski. Wyremontowany pociąg będzie kursował na trasie Lwów-Sianki (przypominam, że Sianki to brama do Zakarpacia. Prowadzą stąd górskie szlaki turystyczne między innymi na Pikuj oraz nad Przełęcz Użocką).

Ubezpiecz się przed podróżą na Ukrainę.
Bez ważnego ubezpieczenia nie wjedziesz - kliknij

Ze Lwowa do Sianek można dojechać też marszrutką ze Lwowa lub z Sambora (przez Stary Sambor). Podróż pociągiem jest jednak znacznie bardziej komfortowa.

Nowy pociąg ze Lwowa do Sianek to w zasadzie zaktualizowany podmiejski pociąg elektryczny o numerze EP2 1232, który przebudowano w Kijowskim Zakładzie Naprawy Pociągów Elektrycznych. Dotychczas na tej trasie kursowały stare pociągi wyposażone w drewniane ławy. Nowe pociągi to kolejny dowód na to, że Ukraina się rozwija i podnosi swoje standardy…

Nowy pociąg do Sianek najlepiej nadaje się dla pasażerów o ograniczonej mobilności. Wewnątrz wagonu znajdują się poręcze, przyciski przywoławcze obsługi pociągu, rampy, drzwi wejściowe otwierane dzięki sterowaniu elektronicznemu oraz półki i stojaki przystosowane do przewozu nart i bagaży. Jest też łazienka dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przewijak dla pasażerów z dziećmi.

Bilety na pociąg ze Lwowa do Sianek kupimy u prowadnika w pociągu.

Marcin Górecki | ukrainamarcina.pl

Od 2016 r. pokazuję pozytywną stronę Ukrainy. Wspólnie z zespołem piszemy o wyjazdach i relacjach polsko-ukraińskich. Na luzie, a czasem bardziej na poważnie. Pozdrawiam!

Skomentuj (tu komentarze nie są zablokowane):