Podwórko zabawek we Lwowie – zaskoczy Ciebie i Twoje dziecko

Ciekawe miejsca we Lwowie – podwórko zabawek

podwórko zabawek we lwowie
Podwórko zabawek we Lwowie to jedno z najbardziej osobliwych miejsc w mieście. fot.własna

Lwów to miasto pięknych zabytków i urokliwych miejsc, ale prawie większość z nich przeznaczona jest dla dorosłych turystów planujących tradycyjne zwiedzanie dawnej stolicy Galicji. Jeżeli podróżujmy do Lwowa z dziećmi, to zapewne chcielibyśmy zwiedzać miejsca także atrakcyjne i dla naszych małych pociech. We Lwowie niewiele jest jeszcze takich miejsc, ale podwórko zabawek we Lwowie to na pewno jedno z tych, które twoje dziecko na pewno zapamięta z podróży do Lwowa. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że atrakcja jest dostępna całodobowo, a wstęp tutaj jest absolutnie bezpłatny 🙂

Podwórko zabawek we Lwowie – legenda miejsca

Podwórko zabawek we Lwowie to jak sama nazwa wskazuje podwórko, w którym umieszczono kilkadziesiąt, a nawet kilkaset pluszowych zabawek. Historia tego miejsca obrosła w wiele legend, z których trudno wybrać tę najbliższą prawdzie. Jedna z nich mówi, że podwórko zabawek stworzyła matka, która straciła córkę w wyniku kolizji marszrutki we Lwowie powracającej z Sambora. Inna legenda znowu podaje, że w jednej z kamienic mieszkały kobiety pracujące we lwowskiej fabryce zabawek, a po jej zamknięciu, postanowiły stworzyć na własnym podwórku prywatną ekspozycję zabawek. Niezależnie od prawdziwej historii tego miejsca we Lwowie, jest ono wyjątkowe i robi niesamowite wrażenie zarówno na dorosłych jak i dzieciach.

Wskazówka: na podwórku znajduje się czerwona huśtawka, na której możemy na chwilę przysiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Podwórko zagubionych zabawek znajduje się pod adresem ul. Kniazia Lewa 3, (Музей загублених іграшок).

Dlaczego podwórko zabawek jest wyjątkowym miejscem we Lwowie

zabawki we lwowie podwórko
Zabawki na podwórku nie są rozrzucone zupełnie przypadkowo 🙂 fot.własna

Podwórko zabawek we Lwowie wywołuje wrażenie, ponieważ zawsze stanowi dla wszystkich zupełne zaskoczenie. Nikt powracający ze spaceru na Wysoki Zamek (Kopiec Unii Lubelskiej) nie spodziewa się, że za chwilę ukaże mu się podwórko we Lwowie pełne zabawek. Wyjątkowa jest także atmosfera tego miejsca, którą trudno opisać. Mamy wrażenie jakby czas się tutaj zatrzymał w miejscu.

Na podwórku otoczonym starymi, niszczejącymi, lwowskimi kamienicami zgromadzono kilkaset pluszowych zabawek. Zabawki są różnej wielkości i najczęściej przedstawiają zwierzęta. Co więcej, zabawki na podwórku rozmieszczono w interesujący sposób, a nawet podzielono je na grupy. Po niektórych zabawkach widać, że mają co najmniej kilkadziesiąt lat i goszczą już przez długi czas na lwowskim podwórku. Dla mieszkańców Lwowa i turystów, podwórko zabawek we Lwowie stanowi świętość i nikt nie odważył się jak narazie ingerować w tą osobliwą i dziką ekspozycję. Do zobaczenia na Ukrainie 🙂

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.