rachów bistro jedzenie

Gdzie w Rachowie zjeść smaczny obiad i napić się piwa?

Rachów – czyli jak wybrać dobre miejsce na Ukrainie

reklama bistra w rachowie
Bistro najłatwiej znaleźć po małej niepozornej reklamie. fot.własna

Rachów to jedna z najlepiej rozwiniętych miejscowości we wschodniej części obwodu zakarpackiego. Jest to również ważny węzeł komunikacyjny w tym regionie. Jak dojechać do Rachowa przeczytasz w artykule: Jak dojechać do Rachowa na Zakarpaciu pociągiem, samochodem i busem.

Rachów jest chętnie odwiedzany przez turystów podróżujących w Karpaty Wschodnie. W mieście znajdziemy dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Znajduje się tutaj kilka hoteli, a także restauracji i pubów. Jak w każdym małym turystycznym mieście tak i w Rachowie trudno jednak znaleźć coś rzeczywiście wartego wydanych pieniędzy. Podróżując po Ukrainie staram się nie kierować rekomendacjami, a wyłącznie polegać na własnej intuicji. Poszukuję miejsc, które nie są turystyczne, a dzięki temu oferują dobrą jakość w ukraińskiej cenie oraz swojski ukraiński klimat. Jedno z takich miejsc udało mi się odkryć w Rachowie.

Smaczne jedzenie w dobrej cenie w Rachowie

rachów bistro jedzenie
Jak już znajdziemy uliczkę, to teraz pozostaje znaleźć wejście 🙂 fot.własna

To Bistro ‚Najedzony Gość’, które znajduje się w jednej z wielu uliczek i zaułków Rachowa. Trafimy tutaj wypatrując czarnego ‚koziołka reklamowego’ ze strzałką wskazującą kierunek. Po wejściu do uliczki zauważymy upchnięte w rogu drzwi wejściowe do bistro. W środku czekają na nas smakołyki ukraińskiej kuchni oraz młoda, profesjonalna obsługa.

wnętrze bistro najedzony gość rachów
Wnętrze Bistro Najedzony Gość z menu. fot.własna

Miłośnicy kuchni ukraińskiej będą mieli w czym wybierać. Zjemy tutaj warenyky (pierogi) z ziemniakami, bryndzą, kapustą lub z wiśniami. Czysta pierogowa klasyka. Do tego pielmieni oraz kilka wersji popularnych na Zakarpaciu oraz w ukraińskich Karpatach: derunów. Deruny są plackami ziemniaczanymi podawanymi na kilka sposobów. Tutaj z grzybami, mięsem lub po zakarpacku (rekomenduję). Z zup do wyboru klasyczny borszcz. Kartę uzupełniają kotlety po domasznemu (po domowemu) oraz po kijowsku, a także pieczone lub tłuczone ziemniaki, a dla chętnych ryż.

bistro w rachowie
Głośno grający telewizor z ukraińską muzyką zawsze dodaje klimatu. fot.własna

Do wyboru są chłodne napoje oraz ukraińskie soki i lemoniady własnej roboty. Piwa oficjalnie w menu nie ma, ale po zadaniu pytania o piwo naszym oczom ukazuje się jasne puszkowe piwo HIKE z Obołonia (smaczne). Zamówiłem warenyky z ziemniakami oraz pielmieni. Do picia dwa razy piwo HIKE. Za całość zapłaciłem ok. 110 UAH. Dla przykładu smaczny kebab w centrum Lwowa kosztuje 69 UAH.

Zamówione dania bardzo mi smakowały, a w środku klimatu dodawał głośno grający telewizor z ukraińskim kanałem muzycznym, prezentujący wdzięki ukraińskich dziewczyn z teledysków 🙂 Do zobaczenia na Ukrainie.

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.