Słodycze Roshen – ceny i rodzaje słodyczy Roshen na Ukrainie

Roshen -- najpopularniejsze słodycze na Ukrainie

czekolada roshen
Roshen słynie z cukierków, ale oferuje też oryginalne czekolady wysokiej jakości. fot.własna

Miłośnicy rozmaitych słodkości na pewno polubią Ukrainę. Poza wytwórnią Roshen, na Ukrainie działa kilku dużych producentów słodyczy, produkujących czekolady i cukierki wysokiej jakości. Niektórzy z tych ukraińskich producentów, działają w cukierkowym biznesie już od wielu lat i produkują słodycze, których na próżno szukać w Polsce.

Ukraińcy, podobnie jak Polacy, dorobili się więc własnych kultowych słodyczy. Na przykład batonik Artek -- doskonale kruchy i nadziewany wafelek dostępny w kilku wariantach smakowych. Zapewniam, że nie znajdziecie takiego smacznego batonika w Polsce. Podczas ostatniego pobytu na Ukrainie, kupiłem trochę słodyczy od Roshena. O słodyczach Roshena opowiadam także na poniższym wideo. Ceny znajdziecie w dalszej części wpisu.

Jeżeli już rozmawiamy o słodyczach na Ukrainie, to jestem pewien, że Ukraińcy konsumują znacznie więcej słodyczy niż my Polacy. Nie potrzeba badań naukowych, żeby to stwierdzić. Wystarczy chociaż chwilę pobyć na Ukrainie, w sklepie ze słodyczami albo w kawiarni. Tutaj wszelka moda na odstawienie cukru, czy też zdrowe odżywanie się, jeszcze nie dotarły do powszechnej świadomości 🙂

Wskazówka: o pozostałych słodyczach na Ukrainie, np. cukierkach meteoryt pisałem w: Ukraińskie słodycze -- jakie słodycze przywieźć z Ukrainy? Warto też przeczytać: Miód z Ukrainy -- przewóz, cena, rodzaje miodu na Ukrainie oraz Sok z brzozy na Ukrainie -- cena i właściwości ukraińskiej oskoły.

Dlaczego warto kupić słodycze od Roshena?

Co warto przywieźć z Ukrainy? - Słodycze Roshen (ceny i rodzaje) - Ukraina #3

Słodycze na Ukrainie są jednym z najmocniejszych produktów naszego sąsiada. To także jeden z najczęściej poszukiwanych produktów przez polskich turystów. Wracasz z wycieczki do Lwowa?, a może z pobytu służbowego w Kijowie lub wypoczynku w Karpatach Wschodnich albo Odessie? Pamiętaj, żeby zawsze przywieźć ze sobą ukraińskie słodycze. Jeżeli nie jesz słodyczy, to warto je przywieźć chociażby dla swoich bliskich.

Tak samo jak w Polsce, tak i na Ukrainie kupimy lepszej i gorszej jakości słodycze. Warto wiedzieć co wybrać, a że ceny zachęcają, to odkrywanie nowych smaków jest wielce wskazane. Jedną z firm, która gwarantuje niezmiennie wysoką jakość jest oczywiście Roshen. To właśnie od Roshena, proponuję rozpocząć przygodę ze słodyczami na Ukrainie. Wyroby są wysokiej jakości, a każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wskazówka: oprócz słodyczy z Ukrainy możesz przywieźć wiele innych interesujących produktów. Przeczytaj Co kupić na Ukrainie i co przywieźć z Ukrainy do Polski? -- 10 produktów oraz Zakupy we Lwowie -- co kupić we Lwowie i co przywieźć ze Lwowa?

Roshen na Ukrainie, a Roshen w Polsce

ukraińskie słodycze
Wszystkie cukierki od Roshen należy samodzielnie zważyć przed pójściem do kasy. fot.betalight.com.ua

Od dłuższego czasu Roshen sprzedaje swoje produkty również w Polsce. Są to rzecz jasna te same wyroby, które oferuje się na Ukrainie. Kupimy w Polsce cukierki z makiem, romaszkę, a nawet galaretki. Rzecz w tym, że jest to wyłącznie fragment całej oferty tego producenta. W dodatku w wyższych cenach niż na Ukrainie. Po przyjeździe na Ukrainę, warto zajrzeć do sklepu Roshena, żeby zobaczyć pełną ofertę tego producenta. Niektóre z propozycji Roshen, to prawdziwe słodkie skarby. Do tych skarbów oprócz cukierków, należą między innymi czekolady, kruche ciastka oraz praliny.

Wskazówka: podróżujesz samochodem do Lwowa? Przeczytaj Samochodem na Ukrainę 2019 -- niezbędne rzeczy do wyjazdu i przepisy. Sprawdź też najnowszy wpis: Kamery w Medyce -- czas oczekiwania na przejściu granicznym z Ukrainą.

Słodycze Roshen -- ceny czekolady i cukierków Roshen

słodycze roshen cena
Paragon cz. 1. Ceny słodyczy Roshen w 2019 r. fot.własna

Podczas ostatniego wyjazdu na Ukrainę, zrobiłem zakupy w Roshen na kwotę 463 UAH (ok. 67 PLN). Obejrzycie film, żeby dowiedzieć się, co udało mi się kupić za tę kwotę. Kupiłem między innymi najpopularniejsze cukierki na wagę od Roshen: czerwony mak oraz romaszka. Najdroższe praliny na wagę w jasnej i ciemnej czekoladzie. Polecam szczególnie praliny Roshen w żółtym opakowaniu z sezamem. Do tego kilka paczek ciastek z owocowym nadzieniem oraz kilka czekolad jasnych i ciemnych. Z czekolad spróbujcie ciemnej czekolady z sezamem (na zdjęciu oraz na filmie). Poniżej ceny wszystkich zakupów w Roshen. Do zobaczenia na Ukrainie.

Wskazówka: jeżeli nie wiecie, co kupić u Roshena, to kupcie sobie ukraińskie krówki -- Korivka Roshen. Te krówki w żółtym papierku, to najlepsze krówki jakie zdarzyło mi się spotkać 🙂

ceny słodyczy na ukrainie
Paragon cz. 2. Ceny słodyczy Roshen w 2019 r. fot.własna

Ostatnia część paragonu z ceną końcową. Dla przykładu kilo słynnych cukierków czerwony mak od Roshena kosztuje 11 PLN. Tabliczka ukraińskiej czekolady kosztuje 2 PLN. Cukierki odświeżające 0.70 PLN. Tabliczka ciemnej czekolady kosztuje 3.20 PLN. Teraz jak analizuję ten paragon szczegółowo, to mam obawy czy wszystkie produkty są wprowadzone prawidłowo… Ukraina pełną gębą 🙂

Wskazówka: zastanawiasz się ile pieniędzy wziąć na Ukrainę? Przeczytaj Ile pieniędzy zabrać na Ukrainę? Ile pieniędzy wziąć do Lwowa? oraz Kantor we Lwowie -- w którym kantorze we Lwowie wymienić złotówki?

ceny roshena na ukrainie
Paragon cz. 3. Ceny słodyczy Roshen w 2019 r. fot.własna
  • Add to Phrasebook
    • No word lists for English -> Polish…
    • Create a new word list…
  • Copy

Więcej o Roshenie przeczytacie pod adresem roshen.com

Polubiłeś Ukrainę?
Dołącz na YouTube i Instagram
Postaw mi kieliszek wódki lub michę pierogów (dotpay - BLIK):
5 PLN , 15 PLN , 25 PLN , 50 PLN

Wszystkie treści oraz materiały graficzne z podpisem fot.własna umieszczone w tym serwisie są własnością ukrainamarcina.pl Zawartość strony jest chroniona prawem autorskim, które przysługuje Marcinowi. Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność ukrainamarcina.pl i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana ani kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgodny autora.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.