Śmieszne Jabłko (Гребуче Ябко) we Lwowie – nowy lokal z cydrami

Śmieszne Jabłko – kolejny ukraiński lokal z pomysłem

Grebucze Jabłko logo Гребуче Ябко
Logo lwowskiej cydrowni Śmieszne Jabłko (Гребуче Ябко). fot.własna

We Lwowie pod adresem Starożydowska 20 (Староєврейська, 20) tuż za hamburgerownią Burger Joint, otworzył się oryginalny lokal: Гребуче Ябко, czyli Śmieszne Jabłko. Śmieszne Jabłko we Lwowie to kolejne miejsce z pomysłem i ciekawym asortymentem, które ma duże szansę na przyciągnięcie klientów na przykład z Pijanej Wiśni we Lwowie lub Białego Nalewu we Lwowie.

Wnętrze Grebucze Jabłko Śmieszne Jabłko Lwów
Wnętrze lwowskiej cydrowni. fot.własna

Śmieszne Jabłko zaprasza swoich gości przede wszystkim na wyśmienity cydr w kilkunastu intrygujących smakach. Jeżeli próbowaliście już jabłkowego cydru i nie przypadł wam ten rodzaj alkoholu do gustu, to spróbujcie cydrów od Śmiesznego Jabłka. Być może zmienicie zdanie na temat cydrów. Receptury podawanego tutaj cydru są opracowane z mistrzowską precyzją. Każdy z cydrów ma ok. 6% alkoholu, jest delikatnie gazowany i przede wszystkim kapitalny w smaku. Nie jest za słodki, nie czuć w nim również alkoholu. Ma więc wysoką sesyjność, wypijemy tego dużo więcej niż piwa, a przy tym nie odwadnia tak jak piwo.

Podczas upałów we Lwowie cydr lepszy niż piwo

Cydr truskawkowy w Śmiesznym Jabłku. Pojemność 450 ml. fot.własna

Cydr idealnie gasi pragnienie. Nadaje się znacznie lepiej do picia w upalne lato niż męczące na dłuższą metę piwo. Jest bardzo lekki i orzeźwiający. Podejrzewam, że na jednym cydrze nie poprzestaniecie. Do wyboru mamy na przykład cydr o smaku truskawek, gruszki, śliwki, a nawet awokado. Są także młode wina, a także kilka mocniejszych pozycji na przykład 8-procentowy cydr o smaku szamponu przeciwłupieżowego 🙂 owocowe nalewki lub 42% absynt. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Menu Śmiesznego Jabłka Lwów
Szeroka oferta cydrów, nalewek, zakąsek z owoców morza. fot.własna

Do cydru podaje się tutaj kilka przekąsek w postaci owoców morza. Dostępne są na przykład małże lub krewetki. Ceny w Śmiesznym Jabłku na tle coraz wyższych cen w centrum Lwowa są atrakcyjne. Za duży kubek cydru zapłacimy tylko 29 UAH. Na wyróżnienie zasługuje muzyka w lokalu oraz sympatyczna i charakterna obsługa za barem 🙂

A polscy turyści dalej w „Premierze Lwowskiej” 😉

nalewki we lwowie
Nalewki możemy kupić również „na drogę” 🙂 fot.własna

Śmieszne Jabłko (Гребуче Ябко) narazie nie cieszy się popularnością polskich turystów. Podczas mojej ostatniej wizyty nie spotkałem tutaj ani jednego rodaka, za wyjątkiem polskiej grupki wyciągającej na środku ulicy Starożydowskiej armatę ukraińskiej wódki 🙂 Przy 35 stopniowym upale: panowie wielki szacunek, ale polecam spróbować czegoś innego, bo zwiedzanie Lwowa może się szybko zakończyć 😛

Śmieszne Jabłko zaprasza także do większej sali w piwnicy. Tam możemy schronić się przed ukraińskimi upałami i przy wygodnym stoliku raczyć się cydrem w towarzystwie naszych i nie naszych znajomych. Na zewnątrz Śmiesznego Jabłka jest także kilka stolików. Do zobaczenia na Ukrainie.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.